"בעלי לא החסיר יום אחד בכולל": האלמנה ריגשה את המנחמים

מצמרר: במהלך השבעה סיפרה האלמנה צפורה הלר על בעלה הרב יצחק זאב הלר ז"ל, "הוא לא רצה לצער אותנו"

במודיעין עילית מתקשים לעכל את הטרגדיה בו נלקח בחטף האברך החשוב הרב יצחק זאב הלר ז"ל ,לאחר מחלה שקיננה בגופו קרוב לשנה, והוא בן 26 בפטירתו.

ל'אקטואליק' נודע כי במהלך השבעה סיפרה רעייתו צפורה בקול חנוק מדמעות למנחמים על אצילותו של בעלה ז"ל, "הוא לא החסיר יום אחד מהלימוד בכדי שלא יחשבו שהוא חולה", היא סיפרה "לכן לא סיפר לאך אחד שהוא חולה כדי שלא יקלו עליו", אמרה במהלך השבעה.

האלמנה המשיכה לספר: "יום אחרי שהביאו לו את התוצאות של הבדיקות הוא מסר חבורה בכולל, הוא הכין אותה תוך כדי ההמתנה בבית החולים, ולא היה ניכר עליו שהוא שרוי במתח".

כן נהג לחזק את אשתו בכל עת ולומר לה שזה "לא מחלה קשה" וכי הוא יבריא במהרה, "הוא אמר לי שלא אבוא איתו לבית החולים", היא שחזרה, "הוא לא רצה שאני יכנס לדיכאון ודחק בי להתנהג כרגיל, הלכתי לעבודה כרגיל והמשכתי את החיים מתוך תקווה ואמונה שהמחלה תחלוף כפי שהגיעה. הוא כל היום נטע בי את התקווה שזה יעבור. עד שבחודש האחרון המצב החמיר ועברתי להתגורר בבית הורי".

"גם בזמן המחלה חיפש כל הזמן דברים להודות עליהם, כמו למשל שלא חיכה הרבה זמן לאוטובוס בדרך לטיפול"  היא סיפרה בהתרגשות.

לפני כחודש חל שיפור במצבו והוא השתחרר מבית החולים, אלא שאז חלה החמרה במצבו ובהוראת מרן הגר"ח קנייבסקי הוסיפו לו את השם רפאל.

הוא נולד בשנת תשנ"א להוריו בבני ברק, הוא למד בישיבת 'יד אהרן' בירושלים ונחשב בקרב בני הישיבה לאחד המתמידים מבני החבורה.

הוא נישא לרעייתו צפורה מבית משפחת גולד בבני ברק, ויחד בנו את ביתם לתורה ומעשים טובים, הוא המשיך בלימוד התורה בכולל 'קול תורה' בקרית ספר.

המנוח הצעיר הותיר אחריו את רעייתו עם 3 ילדים כשהגדול בן 3.5. כעת פועלים בעיר לסייע לאלמנה וילדיה, ובהוראת רבני העיר נקראים כלל התושבים לתרום כל חודש לפחות 50 שקל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.