אלמנת הנרצח: "לא כועסת"(וידאו)

יעל ויסמן, אלמנתו של ינאי הי"ד שנרצח בפיגוע בסניף "רמי לוי" בבנימין בשבוע שעבר, בירכה הבוקר על ההנחיה החדשה של הרמטכ"ל, לפיה כל לוחמי צה"ל ייצאו מבסיסיהם עם נשקם האישי. {סערת הנשק}

יעל ויסמן, אלמנתו של ינאי הי"ד שנרצח בפיגוע בסניף "רמי לוי" בבנימין בשבוע שעבר, בירכה הבוקר על ההנחיה החדשה של הרמטכ"ל, לפיה כל לוחמי צה"ל ייצאו מבסיסיהם עם נשקם האישי.

אחרי שצה"ל אסר על ינאי וייסמן ז"ל שנרצח בפיגוע ב"רמי לוי" לקחת איתו את נשקו האישי לרגילה, הורה הרמטכ"ל על שינוי הנהלים. אלמנתו של ינאי, יעל, שסיפרה בהספד כי ינאי ביקש לקבל את הנשק וסורב על ידי מפקדיו, אומרת היום שהיא לא כועסת, רק מברכת על ההחלטה שאולי תמנע קורבנות נוספים בעתיד.

"אני שמחה שהמצב הולך להשתנות", אמרה בריאיון לערוץ 2 "אני חושבת שינאי היה שמח לשמוע על ההנחיה, אבל חשוב לי להגיד שאני לא חושבת שמה שקרה זה בגלל שלינאי לא היה נשק", הוסיפה. "אני מבינה את הנהלים של הצבא, חיילים ב'רגילה' רוצים לנפוש וזה מובן שהם לא יהיו עם נשק. ינאי ביקש, לא התאפשר, אז הוא לא לקח את הנשק".

"אני מקבלת את ה'לא' שנתנו לו, אני תומכת בהחלטות הצבא וסומכת עליהם במאה אחוז", הדגישה. "אני לא רוצה שיצטייר מצב שאנחנו חלילה חושבים שהצבא עשה משהו לא נכון, אין לנו כעס על אף אחד".

לדברי יעל, ינאי סיפר לה על בקשתו לצאת לחופשת "רגילה" עם נשק בזמן שהיו בירושלים. "היינו ממש קרובים לניסיון פיגוע ובאותו רגע ינאי אמר לי על זה", סיפרה. "באותו הרגע זה קצת הרתיח אותו, אבל הרגעתי אותו ואמרתי לו שעכשיו הוא יכול להיות חופשי קצת, בלי לדאוג כל הזמן לנעול את הנשק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.