אלעד – איימו על חייל חרדי :"פשוט את המדים או שתעוף משכונתנו"

העיר אלעד מאיימת על תושביה שמשרתים בצה"ל? בשבועות האחרונים, איימו קבוצת אנשים, על חייל חרדי שמשרת בצה"ל במסלול השילוב החרדי,כי אם הוא לא יפסיק ללבוש מדים כשהוא נמצא בעיר, הוא ובני משפחתו "יועפו" מביתם.

בתחילה התעלם החייל מהאיומים, אך כשקבוצת האנשים הזאת הציבה בפניו החלטה לפיה "אם בתוך שבועיים לא ייענה לדרישה, ניאלץ לקבוע סופית כי אין מקומך בשכונתנו", הוא נאלץ להיכנע להם.

הסיפור כפי שפורסם באתר וואלה! התחיל לפני כחודשיים, כאשר קבוצת אברכים באלעד העבירה לו מסר, שבו נאמר כי "אם ימשיך להסתובב במדי צה"ל בעיר, יינקטו נגדו צעדים מעשיים שישפיעו על אורח חייו באופן דרמטי".

החייל התעלם מהמכתב, אך הקבוצה בחרה שלא להתעלם ממנו ולאחר כמה ימים פנתה אליו שוב. את המסר העבירו בפעם השנייה בצורה חריפה יותר, ואף דרשו ממנו להגיע אל אחד מרבני העיר.

גם בפעם זאת, בחר החייל שלא להתייחס. גורם שמכיר את פרטי המקרה אמר לוואלה כי "הם הבטיחו למרר את חייו, אמרו לו שידאגו לכך שילדיו לא יתקבלו לאף מוסד חרדי, ושהוא לא יוכל לגור יותר בשכונה".

אך לפני כחודש, הגיע מכתב נוסף אל בית החייל, הפעם מ"ועדת האכלוס" של השכונה בה הוא מתגורר, ובו הובהר כי אם ימשיך להתעלם, חוזה השכירות שלו בדירה זו יבוטל: "לאור בקשות חוזרות ונשנות מצדנו שלא להסתובב בשכונה עם מדי צה"ל מכיוון שאין זה הולם את רוח השכונה, אנו נאלצים לפעול לביטול חוזה השכירות שלך בשכונתנו בדירה. אם בתוך 14 יום לא נראה אותך מתחשב ברגשות תושבי השכונה, נאלץ לקבוע סופית כי אין מקומך בשכונתנו. אין לנו כל עניין אישי נגדך, אך עליך לכבד את דעתנו שהיא דעת תורה ולכבד את תושבי השכונה", נאמר במכתב.

כאשר הבין החייל כי הוא ובני משפחתו עלולים לאבד את ביתם, העביר החייל הבטחה לאחד מרבני העיר כי ישתדל שלא ללבוש את מדי הצבא כאשר ישהה בשכונה. כדי להצליח בכך שיתף גורמים בצבא ונבחנה האפשרות בצה"ל להעניק לו פטור מלבישת מדים. בנוסף בודקים בצה"ל האפשרות לנקיטת הליך משפטי נגד הקבוצה שאיימה עליו.

גורם צבאי אמר בעקבות סיפור זה כי מתוך רגישות למצבם הייחודי ניתנת לחיילי בני המגזר החרדי האפשרות להגשת בקשה לפטור מלבישת מדים מחוץ לבסיסי צה"ל. בנוסף הוקם מוקד תמיכה לחיילים חרדים.

תגובת דובר צה"ל על מקרה זה: "צה"ל מוקיע ומגנה כל ניסיון לפגיעה בחייליו העושים לילות כימים בהגנה על ביטחון ישראל".

תגובת עיריית אלעד: "עד לרגע זה לא הגיעה אף פנייה לשום גוף עירוני בנושא. לכשתגיע היא תיבחן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.