אלעד: אלפי תושבי אלעד בכינוס למען ישראל פרוש: מרן הגר"ח קנייבסקי במכתב: "כל המצביעים לישראל פרוש יזכו לכל הברכות בתורה" – צפו בתמונות

אלפי תושבי אלעד השתתפו בעצרת למען ישראל פרוש, בעצרת השתתפפו רבנים עסקנים ואלפים מתושבי העיר.

הגרמ"מ פקשר רב חסידי ויזניץ באלעד נואם בעצרת ואמר: אלעד נמצאת במצב רוחני קשה וחייבים לפעול ולהצביע עבור הר' ישראל פרוש.

הגר' ברוך עוקשי רב קהילת תימן באלעד נואם בעצרת: אני מביע בזאת את דעתי בשם כל רבני תימן שחייבים  להצביע עבור הר' ישראל פרוש וזאת דעת תורה!.

לאחר מכן הובאו דבריו של מרן הגר"ח קנייבסקי בהגיעו לאלעד חתם לאחר הברכה על מכתב לפרוש בו נכתב: "כל תושבי העיר אלעד חייבים לתמוך ולהצביע עבור הרב ישראל פרוש וכל מי שמצביע למועמד אחר הרי הוא פוגע בתוה"ק וחכמיה".

עוד כתב הגר"ח, "וכל המצביעים כרצון חכמים יתברכו בכל הברכות הכתובות בתורה ויראו בנים עוסקים בתורה ובמצוות בעזהית"ש" על החתום – חיים קנייבסקי.

צילום: יונתן יעיש – חדשות 24

IMG-20131019-WA0028 IMG-20131019-WA0029 IMG-20131019-WA0030 IMG-20131019-WA0031 IMG-20131019-WA0032 IMG-20131019-WA0033 IMG-20131019-WA0034 IMG-20131019-WA0035 IMG-20131019-WA0036 IMG-20131019-WA0037

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הייתי שם. רבי חיים לא נכנס לעיר כלל ואפילו לא היה מוכן לעבור את המחסום כדי להסתובב ליציאה ,אלא הורה לנהג להסתובב בנתיב שבו עמד (וכך עשו).
  הוקרא מכתב שנפתח במילים 'בשם מרן הננו להודיע ' וכו' כלומר שהוא לא אמר או כתב אותו.
  ככל הנראה המארגנים ידעו שהוא לא יגיע (שהרי מאז ייסוד העיר איננו מוכן לבוא בשעריה -וממש אין קשר לשאלה מיהו ראש העיר-, ואף י"א שלא אמרו לו שנוסעים לאלעד עד שהגיעו לשערי העיר)אבל בכ"'ז ארגנו את הכנס כדי למשוך ציבור וככל הנראה גרמו רק לנזק עצום מבחינה תדמיתית ומורלית (או שחשבו שיצליחו לגרום לו להכנס לעיר ואולי להשתתף בעצרת וא"כ יש לתהות על התבונה שבלקיחת סיכון כזה…) .
  מ"מ הנזק שנעשה רב מאד שכן הכנס נועד למשוך קולת ממצביעים ספרדים הקשובים לברכותיו של הגר"ח והאכזבה/העלבון הורגש ונשמע אצלם היטב על כך.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הגאון רבי חיים קנייבסקי על אף חולשתו הרבה הגיע לאלעד ואמר שהוא מוכן להיכנס רק לשערי העיר הגר"ח אמר כי כל מי שמצביע למועמד אחר זולת ישראל פרוש הרי הוא פוגע בתורה הקדושה ומי יעיז ללכת נגד שר התורה שבדורינו?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. 1. האירוע בו היה אמור הגר"ח להשתתף תוכנן והופק תוך חילול שבת המוני כאשר בעיצומה של השבת הגיעו המאבטחים לשערי העיר והמתינו שם עד לכניסתם.

  2. בשעה 5:19, דקות לפני כניסת השבת עוד עבדו על הבמה כאשר השבת נכנסה כרבע שעה מאוחר יותר.

  3. איך ייתכן שאותם עובדים יהודים הגיעו לביתם עוד לפני השבת????

  4. הגעתם של המאבטחים בעיצומה של השבת לשערי העיר תוך חילול שבת המוני ומחפיר שפגע ברגשותיהם של המתגוררים באזור.

  5. איך ייתכן שבשביל אירוע בחירות מותר לעשות הכל תוך פגיעה במורשת ישראל ובערכי היהדות היקרים לנו מכל ושעליהם אנו נלחמים????

  6. שמעתי ממקורב לר' שטיינמן שהוא לא הגיע לכינוס הזה מישום, כדבריו- איך אני יעמוד בעיר שהקים וקיבל מרן הרב עובדיה זצ"ל ועמל עליה במשך שנים ואני יומר לצאת נגדו
  וזו גם הסיבה שר' חיים לא ניכנס לעיר

  אליהו שמלה |
  הגב
 4. גנוט הנוכל ניסח את המכתב לבדו והקריא אותו לר' חיים בכניסה לעיר ששתק והמתין עד שהלה יסיים את דברי הבלע שלו הכל שקר הכל בלוף העסקונה עומדת להשתלט על אלעד

  אפי |
  הגב
 5. מרן הרב קנייבסקי כןןןןןןןןןןןןןןןן הגיע לאלעד ובירך וחתם על המכתב

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • הוא לא הגיע לאלעד! לא לשקר!

   הוא לא הסכים להכנס לעיר עמד בכניסה ולא נכנס, כולנו התאכזבנו

   אלי |
   הגב
 6. שקרים הרב קנייבסקי לא הסכים בכלל להכנס לאלעד בגלל כל המחלוקת שישראל פורש ואביו עשו באלעד
  ישראל פורש שוב יצא שקרן ונבזה

  מאיר פרוש |
  הגב
 7. ר"ח קנייבסקי לא היה !
  רק קראו מכתב שלו …
  הוא סרב להכנס לעיר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • שמעתי ממקורב לר' שטיינמן שהוא לא הגיע לכינוס הזה מישום, כדבריו- איך אני יעמוד בעיר שהקים וקיבל מרן הרב עובדיה זצ"ל ועמל עליה במשך שנים ואני יומר לצאת נגדו
   וזו גם הסיבה שר' חיים לא ניכנס לעיר

   אליהו |
   הגב
  • הוא נכנס לעיר אך לא הגיע עד למיקום הכינוס

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב