אלעד: כסף תמורת חתימות נגד ישראל פרוש • האזינו

מאז פסק בג"צ אתמול שפסל סופית את מועמדות פינדרוס באלעד, מתנהל מבצע בזק להחתמת לפחות רבע מתושבי העיר על בקשה לדחיית הבחירות. 100 ₪ ל-50 חתימות, זהו התעריף לשליחים בעיר. האזינו

תקין? לא בטוח: מאז פסק בג"ץ אתמול (ראשון) כי מועמדותו של יצחק פינדרוס לראשות העיר אלעד, שנפסלה ע"י ביהמ"ש המחוזי, תיפסל באופן סופי – פושטים אנשי 'דגל' ו'ש"ס' בבתי אלעד, כדי להחתים כמה שיותר מתושבי העיר – לפחות רבע מהם, בתקווה – על בקשה לדחיית הבחירות, עד לזמן בו יספיקו להעמיד מועמד מול ישראל פרוש, המועמד שכרגע הולך לנצח את הבחירות, ולתת באופן דמוקרטי לתושבים להחליט מי יהיה ראש העיר שלהם.

הסיכויים שמהלך כזה יצליח אמנם קלושים, ופרשנים פוליטיים אף הבהירו אתמול כי מירב הסיכויים שאריה דרעי, כשר הפנים, יצטרך לפסול את עצמו מאישור בקשה שכזו, בשל כובעו השני כיו"ר ש"ס שתמכה במועמד שנפסל, אך למרות הכל – מבצע ההחתמה בעיר נמשך במלוא עוזו.

כעת 'אקטואליק' חושף את השיטות: מתברר כי כדי להצליח להביא כמה שיותר חתימות בכמה שפחות זמן, מתוגמלים הפעילים שרצים בין בתי העיר בסכומי כסף נדיבים, והעיקר שיביאו את החתימות.

ל'אקטואליק' נודע כי ש.ק., מפעילי 'דגל' הבולטים באלעד, ממריץ ביממה האחרונה את הפעילים לפי התעריף הבא: 50 שקלים לכל 30 חתימות, ו-100 שקלים לכל 50 חתימות מתושבי העיר.

בהקלטה שהגיעה לידי 'אקטואליק' נשמע אדם מתעניין אצל אותו פעיל לגבי התעריף והמשימה המדויקת.

האזינו:

המתקשר: אנחנו רוצים לבוא ולאסוף חתימות.

"כל 50 חתימות, מאה שקל", מאשר הפעיל.

איך אני מחתים?

"בוא לרבי עקיבא 6, נגיד לך הכל".

יש לי משפחה גדולה באלעד.

"צריך כמה שיותר חתימות. צריך ללכת לאנשים שלא החתימו אותם. אם החתימו אותם כבר, זה לא שווה".

כמה אתה נותן לי על מאה חתימות?

"כל חמישים חתימות – מאה שקל. לחמישים חתימות זה יוצא שני שקל לחתימה".

 

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מי יבדוק אם החתימות אמיתיות?

  בצורה הזריזה שזה נעשה יש להעלות תהיות אם הכל נחתם בידי האדם ששמו בחתימה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. חוקי לגמרי

  .

  לא משלמים לאנשים כדי שיחתמו אלא לפעילים כדי שנאספו את החתימות. אף אחד לא חותם בשביל 2 ש"ח. אין כאן שום עבירה על החוק |
  הגב
 3. די לקנאה יאפסים

  אתם לא תפרסמו כי אתם חבורת פחדנים ושפנים. אפס אפסים אחד אחד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. מספרים שדן גרטלר אמר ליענקושי קנייבסקי, אם אתה רץ את כל רחוב רבי עקיבא הלוך וחזור, אני נותן לך מליון דולר. $1000000.00 יענקושי ענה לו, אני אין לי כוח לרוץ, אבל בשביל מליון דולר אני יכול לארגן לך שסבא ירוץ!!!!! כן נכון זה המצב היום וד"ל.

  מספרים שדן גרטלר אמר ליענקושי קנייבסקי, אם אתה רץ את כל רחוב רבי עקיבא הלוך וחזור, אני נותן לך מליון דולר. $1000000.00 יענקושי ענה לו, אני אין לי כוח לרוץ, אבל בשביל מליון דולר אני יכול לארגן לך שסבא ירוץ!!!!! כן ונכון זה המצב היום, וד"ל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. וזה עם בחורים צעירים שאמורים להיות בעשיבה. זה

  ילדים שאמורים לישון בלילה. זה עם צעירים שלא יודעים שזה לא חוקי וזה אצל הליטאים שפעם התגאו שהתורה אצלהם ולא אצל החסידים הבטלנים (עובדה שכבר הופרחה מזמן. היום התורה אצל החסידים שלא הולכים לראות משחקי כדורגל במגרשים או בקיוסקים. לא מורידין שלטים שעולים כבף לא משתמשם בשם הגדוילים שלהם לשוא(טולי אין להם נכדים?)

  אני |
  הגב