אלעד: פיצוץ בין קריספל לפרוש: "הגענו למבוי סתום"

המשא ומתן הקואליציוני בין פרוש לקריספל  התפוצץ, ונדמה כי לפי שעה פרוש לא ירכיב קואליציה.

קריספל סיפר כי לדאבונו  ולמגינת ליבו, המשא ומתן הגיע למבוי סתום,  השקענו זמן רב  יחד עם המו"מ מטעמנו בראשותו של יהודה אבידן לצד השני כדי שיוכלו לגבש רעיונות יצירתיים להרכבתה של הקואליציה המתבקשת, וכן מעשינו בשטח לתרום לאווירה החיובית בעיר ובכל ראיון לכל כלי התקשורת למרות כל הציניות של השדרנים על הנאיביות שלי ואמונתי הצרופה בניסיון להוביל את התהליך של האחדות והפיוס בעיר, לצערי כאמור, לא צלחו מאמצינו הכנים, ופניותינו הכנות הושבו ריקם.

קריספל טוען כי אמש התקבלה תשובה שלילית ומתנשאת של יו"ר צוות המו"מ מטעם יהדות התורה ר' משה פרוש.

 מלשכת ראש העיר אלעד נמסר כי "למרות הקשיים, נמשכים המאמצים הכנים להקים קואליציה רחבה מקיר לקיר באלעד. הדרישה שנדחתה היא דרישה אחת בלבד, לקבל את שני תפקידי הסגנים בשכר, היחידים בעיריית אלעד, ולהשאיר את שאר השותפים ללא תמורה ראויה. למרות הסכמתנו, יחד עם שותפינו מתחילת הדרך סיעות דגל התורה והבית שלנו, ללכת לפשרה, התברר כי ישנה בעיה חוקית עם הדבר, ואנחנו חרתנו על דגלנו את קיום ההסכמים וההתנהלות על פי כללי מנהל תקין.

"יודגש, כי על מנת להרבות שלום בעיר, פעלנו מול משרד הפנים, יחד עם עורך דין מומחה בתחום, כדי למצוא פתרונות שישביעו את רצון כל הצדדים. לצערנו, בנושא זה נתקלנו בתקנות ברורות של משרד הפנים שלא מאפשרות את אותן פתרונות, למרות כל הניסיונות שלנו.

"בהודעה לסיעת ש"ס הסברנו את הדבר והוספנו כי אנו בטוחים שעם הבנה ורצון טוב נמצא את הדרך המשותפת להצלחת המשימות העומדות לפתחנו בקדנציה זו. חשוב לציין כי מלבד דרישה זו, לא התגלעו חילוקי דעות בנושאים מהותיים, כמו עתידה הכלכלי של העיר ופיתוחה, עתידם של התושבים ונושאים אקוטים נוספים. אין לנו ספק כי כולנו רואים בעין אחת את השאיפה היחידה, והיא לעשות סוף להתנהלות הלא נכונה שהיתה נהוגה כאן בעיר וליצור עתיד טוב יותר לתושבים. אנו תקווה כי כל הגורמים בעיר ישכילו לפעול יחד למען טובת העיר ותושביה. פנינו ומעשינו לאחדות, וכך יהיה גם בעתיד.

"ראש העיר פנה בעבר, ופונה גם מעל במה זו לראשי סיעת ש"ס, וקורא להם להניח בצד את חילוקי הדעות, ולשים דגש על הדברים המהותיים העומדים לפתחנו, כמו התקציב השנתי, יציאה למכרזים חיוניים לבניית שני בתי ספר, גני ילדים, אודיטוריום ומתנ"ס. הצעתי לעמיתיי להקים ועדה משותפת לצורך העניין. אם טובת העיר חשובה להם, זה הזמן לפעול יחד ובמהירות לפיתוח וקידום העיר".

במקביל יזם קריספל את כינוס ישיבת מועצת העיר במטרה של הישיבה היא כאמור לשחרר חסמים ונושאים חשובים התקועים בעיר וכדי שלא ייפגעו הצרכים הן של התושבים והן של המוסדות חלילה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.