אלעד: שלומי אמונים מושיטים יד לשלום

סערת אלעד: ב'שלומי אמונים' מנמיכים להבות, "למנוע מגורמים שליליים להזיק". בשישי, נפגשו חברי עיריית אלעד עם צמרת 'דגל התורה' גם בשלומי אמונים מורידים את גובה הלהבות וקוראים לשלום.

בשבוע האחרון סערה העיר אלעד בעקבות פיטוריו של אבי שטרן שהיה יו"ר וועדת התיכנון והבניה באלעד. בשישי, נפגשו חברי עיריית אלעד עם צמרת 'דגל התורה' גם בשלומי אמונים מורידים את גובה הלהבות וקוראים לשלום.

הסערה החלה לאחר שראש העיר ישראל פרוש החליט לפתוח את שנת הלימודים במוסד הנמצא כעת רק בשלבי סיום בניה, לפי תוכנית של פרוש הלימודים היו אמורים להיפתח וקראוונים של הגנים יועברו למקום. מנהל המקום הודיע כי לא יפתח בצורה כזו את שנת הלימודים מחשש לשלום התלמידים, פרוש לא ממש קיבל את דעתו של מנהל המוסד והזמין מנופים על מנת להעביר את הקראוונים למתחם.

מנהל המוסד לא ראה את העניין ברוח טובה ודאג להתערבותו של יו"ר דגל התורה באלעד ומחזיק תיק ההנדסה אבי שטרן וכן עוד מס' בכירים שניסו למנוע את העברת הקרוואנים חלק מהבכירים אף הציבו את רכבם בצמוד לקראוונים בכדי לחסום גישה למנופים.

הדבר לא עצר את פרוש שהורה לפקחי העירייה לגרור את כלי הרכב, בתגובה לכך חתם שטרן על צו מניעה, האוסר על העירייה להניף את הקראוונים, הדבר בא ב'הוראה מגבוה' של חה"כ משה גפני, אך זה לא מנע את פיטוריו של שטרן באופן מיידי.

כדי להרגיע את הרוחות ולקראת פגישת חברי הכנסת מאיר פרוש ומשה גפני מחר (ראשון) אומרים ב'שלומי אמונים' את הדברים הבאים: "חבר קואליציה שמנפיק צווים כנגד רה"ע, לא יכול לצפות ולקבל סמכויות ביצוע, אנו מברכים על החלטת ראשי דגה"ת והפוליטיקאים הותיקים שבה לגלות מעורבות ולקחת את המושכות לידיהם, בכדי למנוע מגורמים שליליים שבוחשים למען אינטרסים זרים, לפגוע להזיק ולחבל בטובת ציבור בני תורה, ובקשר ההדוק והמבורך בין הסיעות".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ישראל פרוש ,למדת מהר אייך לטפל באותם עסקנים שמתנהגים כאילו רק הם קיימים בעולם…כל הכבוד למדת אותם לקח…ש

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • ניכר בסמינרים החסידיים, שנערכים לקראת פתיחת ההרשמה ללימודי דרגה 2 (מקביל לתואר שני אקוויוולנטי) זאת לאחר קבלת האישור של מועצת גדולי התורה של תנועת "אגודת ישראל" (החסידים) הרי שכפי שנחשף בחסידות הכשרים מבקשים לצמצם את מימדי התופעה ולנסות למנוע אותה בכל מחיר כדי לקדש שם שמים. וכעת רואים בחוש השפעת הרשעה של ההשכלה הזאת אפילו כבר אצל פלג הבני ברקי, מהסיפור המזעזע על לשמים, של הסבא והסבתא מפלג הירושלמי, שהם גם הסבא והסבתא של ’בני תייירה’ "השונאים" שלא הוזמנו לחתונה של הנכדם שלהם, החתונה התקיים בבני ברק! בנשיאות הרב שטיינמן.

   הסכסוך הליטאי קורע משפחות: זוג ליטאי שחיתן בשבוע שעבר את בתו, בחר שלא להזמין את הסבא והסבתא, הסיבה: הם משתייכים לאנשי ’הפלג הירושלמי’ • בהזמנה לחתונה של הזוג הצעיר לא צוינו שמותיהם של הסבים והסבתות כנהוג, כדי ששמם של ההורים ה’בעייתיים’ לא יוזכר • קרוב: "במשפחה היתה גם ברית, ולסב ניתנה בכוונה שעה מוטעית" שומו שמים!!!!!!!!!!!!!!!! הצטערתי לשמוע ותרגז בטני, אני מקוה שזה לא אמת, אין הדעת סובלת סיפור כזה, ולמעשה בכיתי כשקראתי הכתבה הזאת. לא להאמין! לאן הגענו??? אתם בכלל יהודים??? אתם מתנהגים כמו היטלר ממש. תגידו לי זה החינוך אצלכם בבני ברק -חזון איש המשומדים? או הורים טפשים אכזרים? אין מילים לתאר את גודל השאט נפש שכל אדם ברדעת מרגיש לנוכח התנהלות גועלית זאת. לא להזמין סבא וסבתא????? למה??? למה??? (בשביל שהם מחמירים במצות התורה יותר ממכם?) ממש נורא!!!! הרי זה דוגמא טובה לחינוח הכת הבני ברקי.

   קדימה, איפה כתוב בתורה שמותר להכאיב להורים בגלל שהם חושבים אחרת לצד היותר הטוב! אני מקווה שמנהיגי הכת שלכם שאתם מדברים בשמם לא מגבים את השחיתות הזאת. מקווה מאוד אבל לא בטוח. האם שאלתם את מנהיג הכת שטינמן אם מותר לעשות את זה? התירוץ לכל קושיות הנ"ל: אין שואלים שום קושיות על המנהיגים-המסיונרים ומנהגים של הרודפים מ"בני תייירה" האכזרים המשומדים מבני ברק, "השונאים את הקב"ה" משום שכבר אמרו חז"ל עליהם: מבני בניו של "המן" למדו בבני ברק. הם בטח נכדי המן העמליקי , הכת המשומדים ומסיונרים, המטרה שלהם היא "שמד" שמד "שמד" ושב "שמד" גיוס על בני ישיבה , M.A. לשמד הבנות "מבית יעקב", פשוט "שמד" וכו’ מזעזע מזעזע מזעזע… חילול ד’ עצום שאפי’ יום המיתה אינה מכפרת. אתם לא מתביישים לחנך עוד דור לבטלה?

   כמה אלפי בחורי ישראל נפלו מהתורה והיהדות בגלל ההוראה הכללית של רח’ חזון איש להתיצב לגיוס…. מי לוקח אחריות על הבחורים האלו, ואינם להם כוח להתמודד בלשכה ונופלים לגמרי…. כן יש מאוד הרבה כאלו….. האם זה צדקות ואחריות… זה פשוט שמד ורציחה. ברגע שניתן להם הזדמנות ברור כשמש שהם ישובו לתקוף את גדולי ישראל, וכעת שאין להם כח הם ממשיכים להמריד ולהפיץ שקרים בכל העולם כנגד הצדיק הגדול מנהיג הדור הזה המנהיג אותנו לקראת משיח צדקינו מרן הרב הצדיק ר’ שמואל שליט"א וידוע אצל הצדיקים האמיתים שריבוי ההשכלה לאשה הוא דבר לא טוב; ההשכלה עצמה ’דבר שלילי’, גם אם התוכן עצמו לא שלילי, אעפ"כ זה סכנה גדול מאוד למילוי התפקיד של האשה "הצנועה" סכנה גדולה לתמימות, לדיקדוק המצות, וליראת שמים, ולמילוי התפקיד של האשה ע"פ תורה – גם כ’אשה’ וגם כ’אם’ החיה לגמרי בדרך התורה, ולא חיה בדרך שמד. מובן מאיליו שיש את המינימום שאשה צריכה ללמוד, אבל אם כדי להתקדם בעבודה שלה היא צריכה להרבות בהשכלה, זה משפיע מאוד מאוד לרעה על כל הצביון של האשה והאם. ובשביל תוספת פרנסה לא עושים עבירה כזה. יש שואלים במצב שאדם רוצה שביתו יהיה בית ד’, ’בית שהשכינה שרויה בו’, מה היא הדרך? על זה התשובה ברורה; שמי שרוצה בית ד’ כזה סוג בית, הדרך שלו היא אך ורק לוותר על ריבוי ההשכלה גם אם זה מוריד מפרנסתו. וזו התשובה בצורה ברורה וחד משמעית.

   ידוע יש היום בסימנרים אפילו של "בית יעקב" מביאים ההנהלה דת"לים או חילוניים גמורים, כופרים ונואפים גמורים, שמדברים כפירה ודברי ניאוף בגלוי "לבנות בית יעקב", או שמדברים דברים אחרים לא טובים וד"ל, ואין פוצה פה נגדם!!! ובעצם, לפי הוראות כל גדולי הדור, ואפילו ע"פ המיקילים של מועצת גדולי אגודת ישראל, אסור לשום אדם או אשה כזה להרצות בסימנרים בשום דרך ואין לזה שום היתר. ידוע מאמר החזו"א, משכיל אפיקורס הרבה הרבה יותר גרוע כו’. והשי"ת יהיה בעזרינו..

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב