אלעזר שטרן להרב ליאור: "גזעני, די, נמאס ממנו" – צפו בוידאו

אלעזר שטרן עלה היום על במת הכנסת בנושא המתגיירים החדשים והחל תוקף את הרב דוב ליאור מחשובי רבני הדת"ל: "יושב בבית כנסת או בבית מדרש בעיר האבות בחברון ושומע את מי שנחשב לאחד ממנהיגי הציונות הדתית, אולי פלג חשוב בציונות הדתית, מוגדר כאחד מרבני תקומה, אני בטוח שהשר בנט שיושב אתי כאן חולק את הדאגה הזאת בדיוק מאותו מקום שאני חולק אותה, וגם הרב אלי בן-דהן, סגן השר, אני בטוח שדעתם לא תהיה נוחה ממה שהם ישמעו תיכף, בדיוק כמו שדעתי אינה נוחה".

שטרן המשיך בהתקפתו: "אבל אני חושב שכבר למדנו, שכשאנחנו שותקים אנחנו אומרים, במיוחד אנחנו שזהותה היהודית של המדינה הזאת חשובה לנו והמתגיירים חשובים לנו. כמי שהתחנכנו על זה משחר ילדותנו, לא יכולים לסבול שרב של עיר, שהוא גם רשום כראש ישיבת הסדר, הרב דב ליאור, שאני מודה שאני הבלגתי כששמעתי אותו מדבר במונחים גזעניים על נשיא ארצות הברית, אבל מטעמים של שמה הטוב של מדינת ישראל לא עשינו עם זה הרבה. אבל כשאותו קצין אתיופי קטוע רגל גיבור יושב ושומע את הרב אומר, האתיופים הם לא יהודים",

שטרן ציטט את דבריו הרב ליאור, והוא ממשיך: "אוי ואבוי אם הבן שלך יתחתן עם אתיופית כי היא לא יהודייה. אני בדקתי את הדברים האלה ואני רוצה להגיד פה קודם כל, שאני הייתי שמח מאוד אם אחד הילדים שלי יתחתנו עם בחור או בחורה אתיופיים. יש לנו גם בבית ככה. אבל שאנחנו מחשים וכשאני באופן אישי מחשה גם כן באופן יחסי, אולי טעיתי אז שלא צעקתי וציטטתי את זה ביותר מקומות, אבל אני אומר עוד פעם, כשאנחנו מדברים בסוגיית הגיור ואנחנו עוד לא מילאנו 30 יום לרב עובדיה ואנחנו יודעים את הרגישות של האנשים ודווקא אולי את המיעוט ודווקא אולי את מי שצבע העור שלו קצת שונה, אבל אנחנו מקבלים אותם לקהל ישראל כגרים לכל דבר".

כמעט לפני שהאלוף הנכבד אלעזר שטרן סיים נאומו תקף את הרב מעל הבמה: "האם לא צריך להגיד די, נמאס לנו, הוא לא הרב שלנו, מדינת ישראל לא יכולה להמשיך ולשלם לו כסף, יש גבולות למה אנחנו מוכנים לסבול. ואני אומר עוד פעם, אני מקווה שחיילינו האתיופיים, חברינו האתיופיים, תושבי מדינת ישראל לא ייפגעו מהדברים האלה ויבינו שזה סוג שלא זאת תורת ישראל שהרוב בעם ישראל מתכוון אליה, שאם מישהו יודע מה זה חילול ה' ומה שהרב דב ליאור עשה פעם נוספת, ולצערי הרב אני יכול לומר, שאם החברים שלי ממפלגות אחרות לא ישימו לזה סוף אז זאת לא תהיה הפעם האחרונה".

צפו בוידאו מנאום הביזוי של רב בישראל – באדיבות ערוץ הכנסת

צילום תמונה ראשית – פלאש 90

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כש"שטרן" יכניס לביתו חתן או/ו כלה ממוצא אתיופי [כפי שאמר בדרשתו החריפה] אז ורק אז יש מקום לדון בשאר הפרטים שהזכיר אם הם נכונים או לא.
  מה שבטוח
  מרן זצ"ל ידע מאיזה חומר בנוי "הבית" {הלא} יהודי!!!

  הכיפה הסדוקה |
  הגב
 2. אם אכן דבריו של הרב דב ליאור נכונים בושה וכלמה לעם ישראל וליהדות כולה כי עד היכן יכול לחלחל תופעות הגזענות המזעזעת אשר מזכיר לנו תופעת האנטישמיות באירופה בשנות ה-40 ועוד אבסורד שהוא ניצול שואה בכבודו ובעצמו וכנראה שהתנהגותו האנטישמית שאב אותה מהנאצים באירופה …

  Amir Tewave |
  הגב
  • חלילה אין שום סיבה בעולם שהרב יגיד דברים כאלו! אני לא מאמינה כלל לשטרן!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   123456 |
   הגב
 3. ואם זה רב אסור לבקר אותו? כל מה שהוא אומר זה קדוש? יש לו חיבור ישיר לריבונו של עולם, והוא אומר את דברו? גם אני מתחבר אל ריבונו של עולם שלוש פעמים ביום ויש לי פגישה אישית איתו. לא שמעתי ממנו מסרים כאלה.

  רפי |
  הגב
 4. ימח שמו של שטרן אלעזר שקרן ומוציא שם רע ומחלל ה' ברבים אין לו תקנה

  דתי לאומי |
  הגב