"הכיבוש היה יכול למנוע את שריפת משפחתי" (וידאו)

אלפים השתתפו בהלווייתו בכפר דומא של סעד דוואבשה, שמת לפנות בוקר (שבת) מפצעיו לאחר שנפגע קשה בשבוע שעבר בהצתת ביתו בזריקת בקבוק תבערה

אלפים השתתפו  בהלווייתו בכפר דומא של סעד דוואבשה, שמת לפנות בוקר (שבת) מפצעיו לאחר שנפגע קשה בשבוע שעבר בהצתת ביתו בזריקת בקבוק תבערה.

כזכור, בפיגוע  נרצח גם בנו התינוק עלי ונפגעו קשה אשתו ריהאם ובנו בן ה-4 אחמד.

(באדיבות רשת)

בעקבות ההלוויה כוחות רבים של צה"ל ומשמר הגבול נפרסו לאורך ציר 60 ובסמוך לכפר מחשש להפרות סדר.

בארגון חמאס קראו לפלסטינים בגדה "להגיב על הפשעים" ולנקום את מותם של דוואבשה ובנו עלי.

 

אחיו של סעד נשא דברים בלוויה והאשים: "הכיבוש היה יכול למנוע את פשע השריפה של משפחתי, אך לאחר שהאירוע כבר התרחש הם נוקטים בסחבת בכל הקשור לחקירה. שמונה ימים עברו מאז בוצע הפשע והאחראים עדיין חופשיים". ברגע שנודע למשפחה שסעד מת הם ביקשו להכין את גופתו וסירבו לכך שתתבצע נתיחה לאחר המוות בבית החולים בישראל: "ביקשנו שיעבירו את הגופה לבית החולים בשכם כדי שיבצעו שם את הנתיחה שלאחר המוות וזאת כי שם תיעשה בדיקה אמיתית ולא יבצעו מניפולציה על תוצאותיה".

 

אחיו של סעד דרש מהרשות הפלסטינית ומאבו מאזן לפעול ברצינות בכדי לשפוט את הכובשים: "לא נשקוט כמשפחה ולא נוותר על זכותנו להביא לדין את הפושעים האלה, נפעל בכל הרמות הבינלאומיות".

בהודעה שפרסם ארגון חמאס  נכתב כי "דמה של המשפחה יהווה נקודת מפנה בההתקוממות של תושבי הגדה המערבית נגד הכיבוש. ההתנגדות בגדה מוכנה להגיב על הפשע, מותו של סעד יגרום להתנגדות לפעול ביתר שאת על מנת להכאיב לאויב".

 

 

חברי הכנסת אחמד טיבי ואוסאמה סעדי שהשתתפו בהלוויה  קראו לנשיא ארה"ב ברק אובמה לשקול את המשך ההגנה על ישראל באו"ם. "המחבלים היהודים שרפו 15 בתים ולא נעצר אף לא טרוריסט אחד", אמרו. "אנו פונים מכאן לנשיא אובמה, בפעם הבאה שתשקול להפעיל וטו במועצת הביטחון על הצעה לגנות את פשעי המלחמה של הכיבוש הישראלי, תיזכר בפניו החרוכות של עלי דוואבשה ובאביו סעד".

 

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג אמר בעקבות מותו של סעד דוואבשה כי "עברנו שבוע קורע לב עם פיגועים קשים. סעד דוואבשה הוא עוד קורבן של טרור וקנאות. האש ששרפה את משפחת דוואבשה היא אש זרה שמאיימת על אושיות קיומנו כאן. מי ששורף משפחות, זורק אבנים ובקבוקי תבערה ורוצח נערות תמימות הוא טרוריסט ולא משנה מה מוצאו, מה דתו ומאיזה רב או אימאם למד את הקיצוניות והרוע".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.