אלפים התכנסו בבני ברק: "ידינו פרושות לשלום" (תמונות)

"בעקבות הפגיעה בגאון רבי אשר הכהן דויטש מראשי ישיבת פונביז' רבבות השתתפו הערב בעצרת מחאה למנוע שנאת חינם. הרב דוד זיכרמן: ידינו פרוסות לשלום". צפו בגלריה

אלפי בני אדם בראשות רבנים וראשי ישיבות התכנסו הערב בכיכר הישיבה ברחוב הרב דסלר בבני ברק לעצרת מחאה בעקבות הפגיעה בגאון ר' אשר דויטש מראשי ישיבת פונביז' שעל פי הדיווחים הופל במוצאי שמחת תורה.

זמן רב לפני תחילת העצרת נחסמו לתנועה הרחובות שקרובים לאזור וכוחות רבים של משטרה נפרסו באזור, ציוד רב של הגברה נפרס על פני כל רחוב דסלר כאשר מסכים מעבירים את דברי הרבנים בכיכר הישיבה, וברחוב הרב וסרמן שם התכנסו מאות נשים.

הכינוס נפתח בתפילת מנחה שלפני העמוד ניגש הגאון ר' אליהו ליברמן, שלאחריה ניגש הגה"צ ר' אהרון זאב גרוסברד לאמירת תהילים ברוב עם.

מנחה האירוע היה הרב דוד זיכרמן שהביא את מכתבו של הגאון ר' אהרון שכטר, שהביע את מחאתו על כבוד התורה שחולל בהפלתו של הגר"א דויטש, לאחריו דיבר הגאון ר' דוד מינצר מראשי ישיבת כנסת-יצחק חדרה, ואמר "די לפילוג העם, ולפילוג הישיבות אסור שחלילה המלחמה תהיה בתוך ציבור יראי ה' במקום להתמודד עם הצרות שנוחתות עלינו מבחוץ" אמר הגר"ד.

לאחריו נשא דברים הגאון ר' ברוך שמואל דויטש מראשי ישיבת קול תורה ואחיו של הגר"א, שעמד בדבריו על ביזוי כבוד התורה ובמיוחד על איש כמו אחיו שמימיו לא דיבר על אף איש או כנגד שום רב ואמר "להביע את דעתנו מותר אבל אסור לדבר חלילה נגד מישהו", כשלאחמ"כ דיבר הגאון ר' יעקב ונדרולה מראשי ישיבת גרודנא אשדוד, שדיבר על הרדיפות שמתחוללות נגד ציבור גדול, זריקת אברכים מהכוללים ונידוי של ציבור שלם, אולם עם זאת הוסיף כי הציבור אינו נכנע חלילה לרדיפות, היות שעושים מה שהתורה אומרת.

את הנאום המרכזי נשא הגר"ש אוירבעך ששיבח במילים רבות את הגר"א דויטש, ואמר כי בעת כזאת של הקפות שניות- מוצאי שמחת תורה להפיל ספר תורה זה דבר חמור ביותר, ואמר כי זוכר שנה שנפל ספר תורה בעת שמחת תורה וכולם הצטערו על זה וכל שכן כשנופל ספר תורה חי שזה תלמיד חכם, אנחנו צריכים לראות איך אנחנו יכולים להתחזק בכבוד התורה.

לסיום העצרת אמר ר' דוד זיכרמן כי "הגר"ש אוירבעך אמר לי מספר פעמים, ואמר לי להגיד את זה גם כאן שידינו פרוסות לשלום ואף שידינו שבורה ורצוצה עדיין ידינו לשלום, אותו תורה אנחנו לומדים, אותו תורה אנחנו שומרים, כולנו חרדים די למחלוקות", אמר הרב זיכרמן, שלאחמ"כ הביא את דבר העצרת: "נתאספנו בשביל למנוע ביזוי כבוד התורה ורדיפות של אנשים אשר דעתם אינה שווה לדעתו של האחר, וכי הדבר צריך להיפסק.

בעצרת השתתפו מלבד ראשי ישיבת פונביז' גם הגאון ר' מרדכי גרוס, הגאון ר' צבי פרידמן, הגאון ר' צבי שנקר, הגאון ר' יהודה אריה הרשלר הגאון רבי דב צבי אורדנטליך ורבנים וראשי ישיבות נוספים.

01-YS1A3397 02-YS1A3399 03-YS1A3441 04-YS1A3444 05-YS1A3454 06-YS1A3479 10-YS1A3536 11-YS1A3538 12-YS1A3550 13-YS1A3558 14-YS1A3573 15-YS1A3593 16-IMG_5444 19-YS1A3640 20-YS1A3647 21-YS1A3716 22-YS1A3739 23-YS1A3762 24-YS1A3769 25-YS1A3795 26-IMG_5457 27-IMG_5458 28-YS1A3813 29-YS1A3822 30-YS1A3844 31-YS1A3848 32-YS1A3861 33-YS1A3979

 

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הם מארגנים עצרת גדולה עולמית כפי שהם קוראים לזה למחות על כבודו של 'השרף' האבא של זורק הלבן הידוע על מרן ר' גרשון איידלשטיין מי שזה שנים נואם נגד השונאים בתקוה כי בזכות זה יעשו ממנו 'גדול' וזה לא הולך לו, ומדוע? מפני שהוא נפגע מאופניים, זה היה במוצאי שמחת תורה הוא היה בדרכו מן הבית להכנסת ספר תורה שכתב מאכיל האיסורים מנחם כרמל ונקלע לתאונת אופניים, בחור שהיה חצי שיכור ממה ששתה בשמחת תורה לא שלט בראייתו ועבר במקום, אשר דויטש ניסה לזוז הצידה ממנו שלא להתקל בו ואז נתקע באופניים שהיו קשורות שם, ברור היה לו כי מדובר בתאונה ולא בשום ענין אחר, דויטש הוא זה שסטה מן המסלול ונפגע מן האופניים איש לא הזיז אותו, ועוד יותר הבחור לאחר שישן ושמע מה שקרה עלה לביתו להתנצל ולבקש ממנו מחילה למרות שהוא לומד בישיבה האחרת הוא אמר לו כי היה שיכור ולא שלט על עצמו ולא ראה בכלל מה שקורה סביבו, הוא שמע על כך לאחר שהתעורר והוא מבקש להיות נקי כלפיו וכלפי שמיא ואשר דויטש אמר לו כי אין כל צורך בבקשת מחילה מפני שהאופניים פגע בו וזה לא הוא, הבחור יצא מן הבית משוכנע כי אכן הוא מבין כי מדובר בתאונה ולא יותר מזה

  אבל היה זה בנו זורק הלבן הידוע שהחליט כי זו הזדמנות פז לעשות מזה ענין והגיש תלונה למשטרה, הוא ניצל את העובדה שהבחור הגיע לביתו של אשר דויטש כך ידע במי מדובר וטען במשטרה כי הוא עשה זאת במזיד. הבחור נעצר בביתו אבל לאחר חקירה כאשר סיפר את כל הסיפור וביקש עימות עם אשר דויטש שבעצמו אמר לו כי זו היתה תאונה ולא פגיעה הם ביקשו מאשר דויטש שיבא להתעמת איתו אבל לא הסכים והמשטרה שחררה אותו, קיבלה את גירסת הבחור שזו היתה תאונה ולא פגיעה בכוונה תחילה

  המחבלים בצרות כל כך ירודים מבקשים לשחק מסכנים כאילו שרודפים אותם, ארגנו עצרת תפילה ועכשיו הם עושים עצרת כלל עולמית שינאמו על כבודו של אשר דויטש שכל כך רוצה להיות 'גדול' הוא מת על זה שנים, והנה באה לו הזדמנות משמים הוא בעצמו ישתתף שם, וכך הוא אמר למקורביו, כי הרב שך נהיה גדול בשעתו כשחסידי גור פגעו במכוניתו זה מה שעשה ממנו גדול ארגנו יום תפילה על הפגיעה במכונית, ואילו הוא נפגע מאופניים אז יום תפילה כזה יעשה ממנו גדול הרבה יותר מהרב שך

  משתמש אנונימי |
  הגב
 2. כשהחליטו להשתלט על יתד, אמרו שאין מה לפחד מר' שמואל אוירבך, כי הציבור שלו מונה רק כמה עשרות הזויים בשערי חסד. כנראה התכוונו לכמה עשרות אלפים….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. יש פה ציבור ענק, חבל שאנשים מתכחשים לעובדות, אבל הציבור הזה מונה עשרות אלפים. הגיע הזמן לתת זכות קיום גם למי שממשיך את מורשת רבותיו.

  איזי |
  הגב
  • אם זה זה לא היה עצוב זה היה מצחיק !
   המחזה הטראגי-קומי ממש מעורר חלחלה.
   מבזי התורה הגדולים מזה דורות, נאספים באלפיהם ברחובה של עיר
   לטקס "מחאה על ביזוי כבוד התורה".
   אנשי הכת, שחרתה על דגלה מלחמה מכוערת ומלוכלכת נגד גדולי התורה האמיתיים, "נלחמים על כבודה של תורה. דמיון או מציאות?
   אלו שמפיצים דברי נבלה חירוף וגידוף נגד הקדושים אשר בארץ, נגד שר התורה, נגד רבן של ישראל, מרן ראש הישיבה, ונגד עשרות ומאות ראשי ישיבות ומחזיקי תורה, הם אכפת להם פתאום מ"כבוד התורה"?
   הם שבאלפיהם, הפיצו כתבי פלסתר, חוברות וספרים מסמרי שער עם גיבויי שקרים וקנאות בסגנון מוסלמי נגד נושאי וגאוני התורה שבדור, הסיתו אלפים בתוככי בתי המדרשות אברכים ונערים, הם מצפצפים?
   הם שניסו מזה שנים למחוק את כל מי שלא כופף ראש וכרע ברך ל"השקפתם והנהגתם", הם ישמרו על כבוד התורה?
   נורא נוראות.
   ועל כבודו של מי ימחו?
   על כבודו של מי שלעג לעצרת מחאה שהשתתפו בה גדולי הדור האמיתיים, והאשימם שבאו ל"מטרת רווחים"? מי ש"הבין" את זריקת הלבן על ראש ישיבה שהיה ת"ח מופלג לפני שהוא עצמו נולד? על מי שהכריז כי "איננו זקוקים להנהגה כי אנחנו יודעים לבד מה צריך לעשות"? ועוד הרבה פנינים כאלו ששורשם זלזול בגדולי תורה וראשי ישיבות.
   ועל מה המחאה? מישהו דחף אותו. או שכן או שלא. מישהו ראה הוכחה כלשהי?
   עצרו בחור ששוחרר כעבור זמן קצר כי הוא "הבטיח להיות ילד טוב".
   מישהו הוכיח שדחפו בכוונה, מי דחף, ולאן הוא שייך?
   לא צריך הוכחה. אם יש סיבה לייצר אנרגיה למהפכת הצעירים נגד גדולי הדור למה לא לנצלה עד תום?
   למה לא לפצוח בקפמיין הנרדפים האומללים?
   זה כבר לא שקר. זה הרבה מעבר לכך. זה מפעל לחיסול האמת.
   גדולי הרודפים מייללים על נרדפות.
   כשאמרו ז"ל, ש"האמת תהיה נעדרת", הם שיערו עד כדי כך???
   שומו שמים על זאת !

   משתמש אנונימי |
   הגב
 4. כל השמאל דוחה(המכה והרודפת) של מרן בעל האבי עזרי זצוק"ל גינו את הרדיפות ופרשו ידם לשלום…

  מעניין אם יש אנשים בעלי זיכרון קצר כל כך שיכולים לשכוח את המכתב על הראש ישיבה הפלגאי שרק פיקפק אם לזרוק עץ לקלפי זה כזה מצווה גדולה…
  ואת הדיין שגם הוא מחמת פיקפוק זה נחשב לפלגאי ולא נתנו לעלות לתורה אחרי שכבר קרו לו…

  נ"ב שניהם הורו לבחור עץ כהוראת מרן זצוק"ל ורק אנשיו לא נתנו להם זכות קיום
  וזה רק טיפה מהרבה אבלות שנעשו על ידם

  נכס |
  הגב
 5. המחבל מהפיגוע בירושלים היה בדרכו לעצרת של רבותו בבני ברק

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • בדיחה תפלה ואכזרית. את המינוחים האלו שונאים ומחבלים כבר היה צריך להפסיק מזמן כשמדובר בבני תורה.
   ובכלל איך אתה יכול לכתוב דבר כזה בטרם יבש דמה של תינוקת בת 3 חודשים בת יחידה אחרי שנים רבות, בגלל כל השנאת חינם הזאת קורות צרות כ"כ נוראות לעם ישראל!!

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב