אלפים כבר במירון: הכניסה הראשית להר נסגרה לכלי רכב

ערב ההילולא: משטרת ישראל הודיעה כי הבוקר (שישי) נסגרה הכניסה הראשית של היישוב מירון לכלי רכב. במשטרה מעריכים כי בהילולה ישתתפו : כ- 500,000 איש, מתוכם כ- 100,000 ילדים. מתעדכן.

משטרת ישראל הודיעה כי הבוקר נסגרה הכניסה הראשית של היישוב מירון לכלי רכב.  במשטרה מעריכים כי בהילולה ישתתפו : כ- 500,000 איש, מתוכם כ- 100,000 ילדים. במשטרה הודיעו כי יעשו כל מאמץ על מנת למנוע חילולי שבת בהר- אך העסקנים במירון צופים כי קיים חשש לחילולי שבת מצד המשטרה וחברות התחבורה.

לקראת ל"ג בעומר משטרת ישראל בסרטון הסברה לציבור

‎Posted by ‎Kooker קוקר‎ on‎ יום רביעי 10 מאי 2017

יצויין כי ההכנות להגעת הרבבות לציון הרשב"י בל"ג בעומר ובשבת הקרובה בעיצומן. בסמוך לקבר הרשב"י הוקמו ע"י מוסדות אור הרשב"י אוהלי ענק ל'הכנסת אורחים' ואוהלי 'שטיבלאך' ולימוד ממוזגים שיופעלו גם בשבת הקרובה לחלוקת סעודות שבת לאלפים שצפויים להגיע לשבות במירון לקראת ל"ג בעומר.

‬: בארגון 'איחוד הצלה' החל אתמול מבצע אבטחת האלפים שהגיעו למירון לקראת השבת הקרובה. באיחוד הצלה ממליצים כי במידה ונתקלים באירוע חירום רפואי במירון או במהלך הנסיעה לחייג מיידי למוקד 1221 של איחוד הצלה (ללא כוכבית) בכדי לקבל את המענה הרפואי המהיר ממתנדבי רפואת החירום הקרובים ביותר. למעלה מ-500 מתנדבים יפעלו במשמרות סביב השעון בכדי לתת מענה מיידי לכל מקרה חירום שיידרשו.

כבכל שנה יפעיל ארגון זק"א מוקד ייחודי 1220 לאיתור נעדרים וילדים אובדים, בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל, וזאת על מנת לסייע להמוני המתפללים לאתר את ילדיהם שאבדו.
בארגון 'איחוד הצלה' קוראים לרבבות העולים מירונה להעדיף את השימוש בתחבורה הציבורית, לעקוב אחר ערנות הנהג ובמקרה הצורך לא להתבייש להעיר על מהירות מופרזת. לנוהגים ברכב פרטי להימנע מנסיעה ללא שינה מספקת ובוודאי שלא לנהוג ברכב לאחר שעות שהייה ארוכות על ההר ובדרכים אליו.
בארגון חסדי שבתאי הפועל במירון כל ימות השנה השלימו את ההיערכות לקראת ימי ההילולא בתגבור מלאי התרופות והציוד הרפואי, וקוראים לציבור נוטלי התרופות באופן קבוע המגיע למירון בימי ל"ג בעומר לא לשכוח להביא את התרופות הקבועות שלהם מהבית. בכל עניין רפואי בארגון חסדי שבתאי במירון ישתדלו לסייע ולתת מענה גם בימי ל"ג בעומר כמו בכל ימות השנה.

בהנהלת ישיבת אור הרשב"י קוראים לציבור שלא להירתע מאזהרות שונות, שמנסות להרתיע את הציבור לעלות מירונה בל"ג בעומר. "למרות שדרכי הגישה והשעות לא תמיד נוחות, אסור לוותר על הזכות לעלות לציון הרשב"י ביום ההילולא. זהו יום חגו של רשב"י ואשרי מי שזוכה לעלות למירון ולעשות נחת רוח לצדיק ולשמוח עמו ביום שמחתו".

 

במקביל, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים תקים עמדות הסברה ותחנות ריענון בחניוני התחבורה הציבורית לבאי ההילולה בהר מירון. בנוסף, פרסמה הרשות הנחיות בטיחות על מנת שההילולה תתקיים ללא נפגעים בכבישים ובחניונים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.