אלפים ליוו את קרבן הלוויית הרב וואזנר למנוחות (וידאו)

כעשרת אלפים איש השתתפו בהלוויית יצחק סאמט – הקרבן השני שנרמס למוות בהלוויית פוסק הדור הגר"ש וואזנר • האדמו"ר מתולדות אהרון ספד: "אף אחד לא מתלונן על מה שקרה, אנו מקבלים את זה מהשמיים. צריך לקבל הכול באמונה ובזכות זה המשיח יגיע" • אחיו ספד: "יצחק היקר, אני מבקש ממך מחילה בשם כולם. כלל ישראל". צפו.

אלפים השתתפו אחר הצהריים (רביעי) בהלוויתו של יצחק סאמט ז"ל, הצעיר החרדי שנפגע באורח אנוש בהלווית הרב שמואל הלוי וואזנר ונפטר היום מפצעיו בבית החולים.

ההלוויה יצאה מבית המדרש של חסידות "תולדות אהרן" במאה שערים ועשתה את דרכה להר הזיתים בירושלים, שם נטמן סאמט.

האדמו"ר מתולדות אהרן הספיד בהלוויה ואמר "יצחק היה בחור חשוב וקורבן ציבור". לדבריו, "אף אחד לא מתלונן על מה שקרה, אנו מקבלים את זה מהשמיים. צריך לקבל הכול באמונה ובזכות זה המשיח יגיע. כל עם ישראל התפלל עליו הוא זכה לאחד את כולם".

סאמט הוא אחד מארבעת הפצועים קשה, שנפגעו במוצאי שבת, בהלוויתו של הרב.

צילום וידאו: אליעזר סמט – סוכנות הידיעות חדשות 24

מחקירת המשטרה עולה כי ההרוג נפל על המדרגות ביציאה מישיבת חכמי לובלין ונרמס. צוותי ההצלה העניקו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח ובסיומו הוא פונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה כשמצבו מוגדר קשה מאוד.

הוא סבל מפגיעות בריאותיו ומחנק שנגרם ככל הנראה מהדוחק העצום שהיה ביציאה מהיכל ישיבת חכמי לובלין. מהדוחק נגרם לו נזק מוחי בשל חסימת דרכי הנשימה.

הצוותים הרפואיים המשיכו להעניק לו טיפול רפואי מאז מוצאי שבת, אך נאלצו לקבוע הבוקר את מותו.

"יצחק היקר, אני מבקש ממך מחילה בשם כולם. כלל ישראל", ספד לו אחיו, אברהם. "בימים האחרונים הרגישו איתך כמו אח והתפללו בשבילך, ותהיה מליץ יושר לאבי ולכל החברים והמשפחה". אחד מרבני החסידות שהספיד במקום אמר: "צדיק השם בכל דרכיו ומעשיו. אין לנו תרעומת כלפי מעשי השם. יצחק הוא קורבן חגיגה שלנו, נמשיך הלאה בכל הכוח ונאמין בה. הקרבנו קרבן לכלל ישראל".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.