אלפים ליוו את שלום יוחאי שרקי למנוחות: "אין לי ספק שזאת לא הייתה תאונה"

אלפים ליוו למנוחות את שלום יוחאי שרקי, שנדרס אמש בצומת הגבעה הצרפתית ונפטר לפנות בוקר מפצעיו.

בלוויה כואבת רוויה ביגון אלפים ליוו למנוחות את שלום יוחאי שרקי, שנדרס אמש בצומת הגבעה הצרפתית ונפטר לפנות בוקר מפצעיו.

שידור חי בערוץ 2

מאות חברים ובני משפחה ליוו אותו בדרכו האחרונה. ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, ספד לשרקי ואמר: "שלום יוחאי נרצח בפיגוע דריסה נתעב".

שלום, בן 25, הוא אחיו של כתב ערוץ 2 יאיר שרקי, שספד לו: "כל מה שאגיד עליך, אחי שלום, יהיה קלישאה. אבל מדהים כמה כל הקלישאות נכונות לגביך. וגם להגיד את זה, זה קלישאה. נכונה ועצובה". "תודה שחיכית לנו כדי שנוכל להיפרד ממך", אמר בצער אחיו הקטן יאיר. "כמה ילדים עצובים אתה משאיר. "ראיתי את התמונות מהפיגוע. אין לי ספק שזאת לא הייתה תאונה".

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, ספד לשרקי ואמר: "שלום יוחאי נרצח בפיגוע דריסה נתעב"‬.

האב הרב שרקי ספד על בנו. "חזרנו לארץ לא כדי להירצח. אבל השפלים לא יודעים להעריך את החיים. התיקון יהיה ע"י קידוש השם".

אחיו מיכאל ספד לו ואמר כי היה אהוב בכל מקום אליו הגיע. "כל הזמן היית מגיע ומקדיש את המקסימום כדי לעזור", סיפר האח. "אני כל כך אוהב אותך. היית לנו אח מכיל ואוהב. תמיד ברחת מהרע, תמיד בחרת להתעסק בטוב. נתת ביטוי לכולם".

 

במקביל,  בשב"כ אומרים היום (חמישי) כי מחקירת נהג הרכב מתחזק החשד כי הרקע לאירוע הוא לאומני, בשב"כ מדגישים כי החקירה נמשכת.

מעצרו של הנהג, חאלד קורניטה, תושב מזרח ירושלים, הוארך עד יום שני.  בחקירתו הכחיש קורניטה כי פגע בשניים בכוונה. עורך דינו טען כי התוצאה נגרמה כתוצאה ממזג האוויר.

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו התייחס היום לחשדות המיוחסים לקורניטה ואמר כי "בהתבסס החשד הראשוני כי מדובר בפיגוע ובעיקר לאור העובדה כי האירוע התרחש בערב יום השואה, אני רואה את האירוע בחומרה רבה". דנינו הוסיף: "הנחיתי את מפקד מחוז ירושלים שיחזק את ההיערכות המיוחדת בתחום הביטחון השוטף, לרבות היערכות קבועה בקטע הכביש בו אירעו מספר פיגועי דריסה בשנה החולפת".

כזכור, סמוך לחצות, אמש,  עמדו שרקי והצעירה בתחנת אוטובוס בשדרות חיים בר לב בירושלים, כשהנהג הפלסטיני עלה על המדרכה ופגע בהם במהירות גבוהה. השניים פונו במצב קשה מאוד לבית החולים והבוקר נאלצו הרופאים לקבוע את מותו של שרקי.

"הוא היה אדם שחייך כל הזמן", סיפר היום בכאב בן דודו אלישע כהן. "הוא היה אדם מאוד מאוד חיובי, בכל מקום שפגשת בו היה לו חיוך של מיליון דולר, זה לא נתפס. הרבה אנשים אהבו אותו מאוד".

"בתור בני דודים תמיד ידענו שאם נתקעים באמצע הלילה בירושלים, אפשר להתקשר למשפחת שרקי ולהגיע. זו משפחה מקבלת אורחים שמארחת עשרות בכל חג. הציבור הוא חלק בלתי נפרד ממנה".

צילום תמונת גג, אריה ארליך טוויטר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.