אלפים מחו בת"א: "לעצור את שוד הגז"

בתל אביב מפגינים הלילה אלפי בני אדם נגד "שוד הגז של ישראל". המוחים, קראו לפתוח את המתווה והדיון עליו לציבור הרחב

מחאה נגד הסכם הגז:  בתל אביב מפגינים הלילה אלפי בני אדם נגד "שוד הגז של ישראל". המוחים,  קראו לפתוח את המתווה והדיון עליו לציבור הרחב על מנת להימנע ממסירת משאבי הטבע של ישראל לידי אילי הון.

 

באירוע נאמו היה ד"ר יוסי לנגוצקי, מי שנחשב לאבי תגליות הגז בישראל. הוא מתח ביקורת חריפה על התנהלות הממשלה. "בל נופתע אם נראה בעתיד את מקבלי ההחלטות הבלתי סבירות האלה עובדים אצל בעלי ההון", האשים לנגוצקי.

ח"כ פרופ' יוסי יונה (המחנה הציוני) קרא: "לא סופרים את הציבור, הדיון מתנהל בקבינט המדיני ביטחוני, כאילו מאחורי דלתיים סגורות, המתווה הקיים אינו משרת את האינטרס הציבורי, במתווה הנוכחי יש ריכוז של כוח כלכלי בידי בעלי אינטרסים, בהם גם גורמים זרים, זה מהווה איום אסטרטגי על ריבונותה של מדינת ישראל".

 

גלי גוטפרוינד, סטודנטית ופעילה במגמה ירוקה אמרה: "בחודשים האחרונים כולם אומרים לי שזה מסובך, שהם לא מבינים – תכלס הם צודקים, כל כך הרבה מספרים. אבל אין לנו את הפריבילגיה שלא להבין, אלו מיליארדי שקלים שיכולים ללכת למיטות אשפוז ולכיתות בית הספר, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לא להבין".

במהדורת סוף השבוע של ערוץ 2 חפה קרן מרציאנו  כי השר להגנת הסביבה קרא הערב לראש הממשלה בנימין נתניהו לקיים דיון מקיף על הנושא ומותח ביקורת על התנהלותו. במכתב ששיגר לנתניהו  כותב גבאי: "קיבלתי הבוקר את הצעת המחליטים שבנדון ודברי ההסבר לה. לצערי לא מצאתי בדברי ההסבר התייחסות של ממש לפרטי המתווה של ההסדר המתגבש".

 

"הגישה הזו נראית לי לא סבירה לחלוטין ולא משקפת תהליך עבודה נכון", הוסיף השר להגנת הסביבה במכתבו לנתניהו. "לא יעלה על הדעת שבסוגיה הכלכלית הכי משמעותית למדינת ישראל יתקיים דיון טכני ולא מהותי ופרטני".

 

עוד כתב: "אני מבקש לקבל את כל החומרים הרלוונטיים להסדר ושיתקיים דיון של ממש בכל הנוגע לפרטי ההסדר, יתרונותיו וחסרונותיו, חלופות לו והתייחסות לדברי ביקורת שנשמעים גם מפי מומחים בתחום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.