אלפים צפויים להגיע מחר (ד) לקבר הָאִשָּׁה הַשּׁוּנַמִּית בעידוד מרן הגר"ח קניבסקי • והשנה: יוזמה חדשה – הזכרת שמות ללא תשלום • כנסו לפרטים המלאים

זה כבר לא חדש, הקבר העלום של האשה אבישג השונמית שלא היה ידוע כלל, כבר הולך ומפורסם משנה לשנה יותר ויותר, ובעיקר בגלל מרנן הסטייפלר ובנו שיבלח"ט מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א ששולחים את הציבור ובעיקר רבני ארגוני הצדקה קופת העיר ועוד ארגונים שונים ליסוע ולהשתטח על קברה של של השונמית באומרם כי מקום זה מסוגל לישועות גדולות והוא בדוק ומנוס ה.מכיון שבמקום זה נעשה נס של פקידת עקרה ותחיית המתים.

אבישג היא מהעיר שׁוּנֵם שבנחלת שבט יששכר. היא הובאה לבית דוד המלך כדי לסייע לו לעת זיקנתו,  בספר מלכים (ב, ד) מסופר שאלישע הנביא הבטיח לאשה השונמית בן למרות שהיא לא ביקשה זאת. לאחר מכן, הבן חלה ומת, ואלישע החיה אותו באותו מקום ששם שוכן הקבר.

הגר"ח קנייבסקי שממעט לצאת מביתו מחוץ לעיר נסע בצעד נדיר לפני כשנה – לקברה של השונמית בכפר הערבי שונם הסמוך לעפולה. קבר האשה השונמית, אשר אלישע הנביא החייה את בנה, ידוע כמקום סגולה לאנשים הזקוקים לזרע של קיימא, ואף הגר"ח קנייבסקי עצמו נוהג לשלוח לשם לעיתים,

עד לפני כמה שנים ניתן היה לראות במקום מערה, כיום נמצא הקבר מתחת לקיר אבנים שראשו עגול ובסמוך לו נמצאת רחבת תפילה.

הכפר, המכונה גם 'סולם', אינו נחשב כעויין, ותושביו הערבים מסבירים פנים לבאים בשעריהם. קבוצת אברכים יכנסו מחר (רביעי) לכפר בליווי משטרתי בסיוע של הרב אליהו חרל"פ רב מחוז ירושלים, הם עורכים תפילה במקום, במקביל זוגות שלא יכולים לבוא יוכלו להעביר שמות לתפילה ללא תשלום, המארגנים אומרים ל'קוקר': כי "בזכות המתפלל על חבירו נענה תחילה אנחנו מצפים לישועה".

לתפילת רבים הנערכת מחר בשונמית ניתן להעביר שמות לתפילה לזש"ק עד היום בשעה19:00 (ללא תשלום). למספרים אלו:

0527619173.

0548419284.

0527636290.

0527654487

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נדמה לי שזה לא קבר, זה הבית והעליה שבו נעשה הנס, ומכאן חשיבותו.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב