אלפי אנשים עם מוגבלות הגיעו ליריד תעסוקה ענק שנערך לראשונה ביוזמת ההסתדרות

למעלה מ-2,000 איש השתתפו במהלך יריד תעסוקה יוצא דופן בהיקפו שנערך בגני התערוכה בתל-אביב עבור אנשים עם מוגבלות, תחת הכותרת "עובדים יחד". האירוע, שנערך ביוזמת ההסתדרות, הינו חלק מהפעילות שמוביל יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן למען הכללת אנשים עם מוגבלות בשוק התעסוקה.

במעמד היריד השתתפו מנכ"ל ההסתדרות עו"ד יעקב טריפטו, חברי הנהגת ההסתדרות, ראשי מרחבים, עובדי ההסתדרות, ראשי ועדים ומנהלי ומנהלות הגופים המשתתפים. על היריד אחראים מטעם ההסתדרות הממונה על תעסוקת אנשים עם מוגבלות בלשכת יו"ר ההסתדרות גיא שמחי ויו"ר האגף לפריפריה סמי שושן.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בירך את באי הכנס ואמר: "זהו יום מרגש מאוד בו אנו נחשפים לארץ ישראל היפה כמו שהיינו רוצים שהיא תהיה. אנו בעיצומו של שינוי שעובר על החברה הישראלית ביחס לאנשים עם מוגבלות. יש עוד הרבה מה לעשות אך אנו בדרך לשם לא מעט בעזרת השותפים הרבים ליריד זה – המעסיקים, העמותות, משרדי הממשלה וכמובן אלפי המשתתפים שהגיעו ליריד".

יו"ר האגף לקידום הפריפריה והקשר עם המגזר השלישי, סמי שושן: "ההסתדרות היא לא רק איגוד מקצועי אלא גם תנועה חברתית והכנס היום, וכמות המשתתפים האדירה שהגיעה והמספר הגדול של מעסיקים ושותפים, הם ההוכחה לכך".

היריד נערך בשותפות עם נשיאות הארגונים העסקיים; התאחדות המלונות; משרד העבודה והרווחה; המוסד לביטוח לאומי; משרד הבריאות; נציבות שירות המדינה; נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות; משרד הביטחון ואגף שיקום נכים; משרד החינוך; עיריית תל-אביב-יפו; פורום פת (פורום הארגונים לקידום תעסוקת אנשים עם מוגבלות בישראל) ו-Expo Tel-Aviv (לשעבר מרכז הירידים-גני התערוכה בתל-אביב).

אל היריד, שהונגש באופן מלא הגיעו למעלה מ-2,000 אנשים עם מוגבלות מכל רחבי הארץ שנחשפו למגוון רחב של משרות פנויות איכותיות שהוצעו להם על ידי כ-100 מעסיקים וחברות מהגדולות והמובילות במשק.

בין המעסיקים הממשלתיים שהשתתפו ביריד והציעו בו משרות:

משרד ראש הממשלה בתל-אביב; משרדי החינוך, המשפטים, התקשורת, הכלכלה, העלייה והקליטה, הפנים, הביטחון והגנת הסביבה; רשות האכיפה והגבייה; רשות המסים; בנק ישראל; נציבות שירות המדינה; מכון וולקני; כפר שאול (המרכז הירושלמי לבריאות הנפש); ביה"ח רמב"ם; ביה"ח הגריאטרי דורות בנתניה; ביה"ח פלימן בחיפה וביה"ח אסף הרופא.

בין המעסיקים הציבוריים שהשתתפו ביריד:

ההסתדרות; נמל חיפה; רכבת ישראל; שירותי בריאות כללית; תעשייה אווירית; חברת החשמל; רשות הטבע והגנים; ביה"ח איכילוב; עיריית תל-אביב; המוסד לביטוח לאומי; פורטל "עבודה נגישה"; מיזם "עסק שווה" ו"מרכזי תמיכה למעסיקים".

בין המעסיקים הפרטיים שהציעו משרות ביריד:

הבנקים לאומי, הפועלים, מזרחי-טפחות, דיסקונט ויהב; לאומי קארד; ויזה כאל; טבע; אלעד טכנולוגיות; מיטב דש; כלל ביטוח; מגדל; מנורה-מבטחים; הפניקס; פרטנר; פלאפון; סלקום; בזק; בזק בינלאומי; יינות ביתן; יוניליוור; אסם; החברה המרכזית למשקאות קלים (קוקה קולה); תנובה; שטראוס; כיל; מלונות דן; הילטון; מלונות רימונים; פתאל; ישרוטל; דיוויד אינטרקונטיננטל; קראון פלאזה; חברות ההשמה ORS; דנאל ותגבור.

בתכנון היריד הושם דגש רב והוקדשה תשומת לב מיוחדת למגוון המשרות שהוצעו בו תוך הקפדה על משרות איכותיות, כדוגמת משרות תכנות, הנדסה, אדמיניסטרציה, שיווק, מכירות, Back Office, מערכות מידע ועוד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.