אלפי בחורי ישיבות התחילו את 'זמן חורף'

גדולי התורה וראשי הישיבות יצאו בשורה של הוראות וקריאות מיוחדות לחיזוק בשל המצב הקשה השורר בארץ הקודש. סיקור מיוחד{בצל גל הטרור}

קהילות חרדיות רבות נמצאות בחרדה בשל המצב הביטחוני ובני הקהילות שואלים את גדולי ישראל ישראל כיצד לנהוג? מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' הוציאה קריאת קודש בשל המצב ובה נכתבה ההוראה להאסף מחר לתפילה של כל ילדי הת"תים בארץ הקודש לתפילה וזעקה בשל המצב.

מרן ראש-הישיבה הגראי"ל שטיינמן אמר למקורביו שהתייעצו איתו במה יש להתחזק, כי יש לחזק את סדרי הלימוד בהיכלי הישיבות בימי שישי ושבת –ולהקפיד ללמוד לא רק בשעות הסדרים- אלא גם כשנוסעים הביתה לשבת ולמועד. "תורה מגנא ומצלא, ורק תורה יכולה להציל את המצב", אמר.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' כאמור תפרסם מחר (רביעי) מודעה בעיתונות החרדית ובה קריאה לחיזוק ותפילה בעק' המצב: "הננו קוראים לראשי ומנהלי בתי החינוך לתשב"ר בארץ ובחו"ל, לקיים עם תלמידיהם במרוכז, כל אחד במקומו, תפילת רבים, ויאמרו היום יום רביעי בשעה 12.00 בצהרים פרקי תהילים בתחינה לה' יתברך להשבית אויב ומתנקם שיפר עצת אויבים ומשטינים ולא יוכלו להרע לשום בר ישראל. וזכות הבל פיהם של תשב"ר שלא חטאו תעמוד לכל כלל ישראל". כתבו.

נשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן קראת לבחורי הישיבות ואברכי הכוללים לקיים מחר עם פתיחת הזמן תענית דיבור ולהתחזק בשמירת הסדרים.

כמו כן מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי אמר היום כי בחורי הישיבות יכולים לנסוע לישיבות כרגיל, אך הוסיף כי "להשתדל לא להסתובב מחוץ לישיבה, וגם לא יזיק להעמיד שומר בפתח". הרב הוסיף ש"אפשר לנסוע לכל הישיבות, ושומר מצווה לא ידע דבר רע".

לאחרים ששאלו אמר הרב כי "גם נשים שמסייעות לבעליהן ללמוד יכולות לנסוע למקום עבודתן וה' ישמור. גם לשמחה של מצווה שזה נצרך אפשר לנסוע".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בתקווה שכשהשעמום יפוג אצלנו, הוא יפוג גם אצל שכנינו הערבים!

    יוסי |
    הגב