אלפי ביצים יחולקו בהשאלה כמחאה נגד מועצת הלול

"במקום להיות אומת הייטק בחקלאות, הפכנו לאומת 'עסקני החקלאות"

למעלה מ- 6,000 ביצים יושאלו לעוברים ושבים כחלק ממיצג מחאה שיקיים החקלאי רפי דיין בכנס החירות שיערך ביום ד' הקרוב, במרכז נא לגעת בת"א. הביצים יחולקו כחלק ממאבקו של דיין אשר מוחה כנגד מדיניות המכסות של מועצת הלול, המונעת ממנו ומחקלאים רבים אחרים לגדל ולשווק ביצים.

רפי דיין הסביר את הצעד: "מחירי הביצים בישראל הם הגבוהים בעולם, במדינה מייבאת מיליוני ביצים, אבל לנו אסור לשווק. המדינה צריכה להתעורר ולבטל את המדיניות הקומוניסטית של המכסות ולאפשר לחקלאים לייצר". במסגרת המיצג יחולקו אלפי ביצים, כאשר העוברים ושבים יתבקשו להחזיר אותן לאחר השימוש. "אסור לי לשווק" מסביר דיין "אז אני משאיל. שנקבל אישור אני מצפה מכל מי שקיבל ביצה, להחזיר אותה. כך לא נצטרך להשמיד תוצרת חקלאית טובה וגם לא נעבור על החוק, שלמרות שהוא מיושן, לא צודק והפוגעני, הוא עדיין החוק.

מאבקו של דיין החל לאחר שביקש להקים לול והגיש בקשה למכסת ביצים בתחילת חודש פברואר. בשל אי חתימת המכסות איכלס דיין את הלול ובתגובה ביקשה מועצת הלול להשמיד את העופות. דיין פנה לבג"ץ שאסר על השמדת הלול וידון בנושא בקרוב.

בועז ארד, ממייסדי התנועה הליברלית החדשה הוסיף כי: "במקום להיות אומת הייטק בחקלאות, הפכנו לאומת 'עסקני החקלאות' הפוגעת מידי יום בזכות הקניין הבסיסית של אזרחיה המדינה וחופש העיסוק של חקלאייה. במקום לעסוק בשטויות, עדיף לזרוק לפח ההיסטוריה חוקים נוראיים שמאפשרים את קיומה של המועצה הזאת מלכתחילה. יש לבטל באופן גורף את כל משטרי 'ברית המועצות החקלאיות' ולפתוח את השוק לתחרות חופשית שתאפשר לישראל להגיע למעמד ההובלה שראוי לנו גם בתחום זה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.