אלפי מסתננים מוחים בירושלים – אנחנו לא פושעים, אנחנו פליטים" – וידאו ותמונות I הממשלה: "המדיניות לא השתנתה יוחזרו למתקן ההשהיה"

לאחר ההפגנות הגדולות בת"א עשרת אלפים מסתננים מסודן ומאריתריאה מפגינים בצהריים (יום ד') בגן הוורדים מול משכן הכנסת בירושלים.

 המפגינים, שובתים זה היום הרביעי מעבודתם, קראו בהפגנה: "אנחנו זקוקים להגנה", כן הניפו שלטים: "אנחנו לא פושעים, אנחנו פליטים" – "אנחנו לא מסתננים, אנחנו בני אדם".

יו"ר הכנסת החליט שלא לאפשר להם להכנס לכנסת בהודעה שמסר נכתב  כי "על רקע המתיחות והאווירה הציבורית הכללית, והחשש כי כניסת המסתננים המוזמנים לכנסת עלולה לגרום לפרובוקציות בתוך המשכן ואף להיגרר לכדי אלימות ולהפרת הסדר, החליט יו"ר הכנסת, לאחר התייעצות עם קצין הכנסת יוסף גריף, שלא להיענות לבקשת ח"כים להתיר כניסת נציגי המסתננים למשכן הכנסת".

 ח"כ רגב ביקשה מוקדם יותר כי "המסתננים יתבקשו להתכנס באולם ירושלים לטובת המשך מסע ההשמצה של מדינת ישראל וזאת תוך פגיעה בכבוד הכנסת. מדובר בניסיון נוסף לפגוע בתדמיתה של מדינת ישראל והפיכתה בעיני העולם למדינה המפרה זכויות אדם".

ח"כ רוזין ממרצ אמרה בתגובה: "אני לא רואה שום סיבה למנוע משמונה אנשים להיפגש עם חברי כנסת. באיזה נימוק? ממה מפחדים? לשמוע עמדה? אנחנו יכולים הרי לצאת אליהם לגן הוורדים גם בלי אישור של יו"ר הכנסת, למה לא לתת להם לשבת על כיסאות כמו בני אדם?"

צילום: אבי שיף קוקר

resized_סודנים הפגנה צילם אבי שיף קוקר (1) resized_סודנים הפגנה צילם אבי שיף קוקר (2) resized_סודנים הפגנה צילם אבי שיף קוקר (3) resized_סודנים הפגנה צילם אבי שיף קוקר (4) resized_סודנים הפגנה צילם אבי שיף קוקר (5) resized_סודנים הפגנה צילם שיף קוקר (1) resized_סודנים הפגנה צילם שיף קוקר (2) resized_סודנים הפגנה צילם שיף קוקר (3) resized_סודנים הפגנה צילם שיף קוקר (4) resized_סודנים הפגנה צילם שיף קוקר (5)