אלפי פונים למוקד לאיתור מקוואות באזורי הנופש

ביוזמת ארגון 'טהרת הבית':
אלפי פונים למוקד מיוחד לאיתור מקוואות באזורי הנופש

בשורה של ממש לאלפי המשפחות שיוצאים לחופשת בין הזמנים על מנת להתרענן ולאגור כוחות מחודשים לקראת השנה החדשה. באם רוב הנופשים מקפידים טרם סגירת הזמנת החופשה במלון או בצימר- לבדוק שישנו בית כנסת עם מנייני תפילה וספר תורה בסביבה בה הם מתכוונים לשהות. על מיקום מקווה טהרה וכשרותו בקרבת האזור, לא תמיד הדברים זכורים וגם לא בהכרח ידועים לבעלי האכסניות. עד לשנה שעברה, כל המידע המלא בתחום המקוואות בארץ, לא קובץ בצורה מסודרת ומחולקת למקומות בהם יש לציבור החרדי נגישות. דבר שכשלעצמו במקרים רבים גרם לאנשים עגמת נפש גדולה וביטול החופשה.

ארגון 'טהרת הבית' העוסק במשך כל ימות השנה בהקמת מקוואות טהרה בארץ, מיפה וסידר במשך השנה שחלפה ומניסיון ימי הבין הזמנים דאשתקד את כל מקוואות טהרה באזורי הנופש. מוקד טהרה מיוחד שהופעל לימים אלו מעניק לציבור את כל המידע על מקוואות טהרה בכל אזורי הארץ, ומאפשר לציבור לשמור על זכות הקדושה, בכל מקום ובכל עת. מספר המוקד- 1800-404-144. כמו כן, עלון מהודר עם רשימת כל המקוואות חולק בצימרים רבים בגליל וברמת הגולן. בנוסף, בבתי מלון באזורי הנופש בטבריה ובים המלח. את העלון ניתן לקבל גם בדואר על ידי פניה למוקד הנ"ל.

ר' אריאל בן שלום, מנכ"ל ארגון 'טהרת הבית': "העבודה הרבה והמאומצת מהשנה שעברה, המשיכה גם שבשנה זו כשהצלחנו לקבץ לטובת כלל הציבור את כל מידע נחוץ זה. במוקד אחד ניתן מענה מידי לכל הפונים באיתור מקווה טהרה בכל מקום בארץ ממטולה ועד אילת". יצוין, כי ארגון "טהרת הבית" לקח על עצמו בשנים האחרונות את המשימה הקדושה לייסד ולשפץ מקוואות טהרה בכל יישוב ויישוב בארץ ישראל, במטרה נשגבה להרבות טהרה בישראל ולשמור על טהרת העם היהודי מדור לדור. לדאבון לב, מקוואות רבים סגורים ומוזנחים מחוסר תקצוב נאות של הרשויות. כמו כן, מצבם של מקוואות רבים מוזנח וחמור מאוד, מה שמרחיק את אחינו הרחוקים מלהגיע למקוואות הטהרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.