"אלפי פלסטינים נדחסים בתוך מכלאה של בקר" (וידאו)

אוהד חמו יצא למחסום בקלנדיה שם פגש בפועלים הפלסטינים שנדחסים בדרכם ליום עבודה נוסף בישראל. הם מתעוררים שעות לפני הזריחה רק כדי להידחס עם אלפים נוספים במעברים דמויי מכלאות. צפו . { חמו בקלנדיה}

כתב השטחים של חדשות 2 אוהד חמו יצא למחסום בקלנדיה ויצא עם תחושות קשות. "בשעה 07:00 בבוקר, כשסיימתי את הצילומים במחסום קלנדיה, כבר לא היה לי כוח. אחרי שקמתי ארבע שעות מוקדם יותר, כל מה שרציתי לעשות הוא לישון, וכל זה מבלי להידחס לשרוולי הברזל ולהילחם את מלחמת ההישרדות מול אלפי אנשים שרוצים, בדיוק כמוך, להגיע לארץ המובטחת – כל זה כשיום העבודה עדיין לפניך. רק לישון". מתאר חמו.

 באדיבות רשת

בכתבה שפרסם חמו הוא תיעד את הפלסטינים שנאלצים לקום בשעה 03:00 ולפעמים מוקדם יותר, רק כדי לתפוס מקום בתור המאולתר במחסום ולהצליח להיכנס בזמן ולהתחיל לעבוד ב-07:00 בבוקר.

חמו מגדיר את המחסום כ"מכלאה גדולה של בקר": מאות אנשים מצטופפים יחד. לעיתים רואים מבוגרים קמוטי פנים שכבר עשרות שנים עובדים בישראל ונאלצים לפלס את דרכם מול צעירים חזקים מהם בהרבה; קורה גם שאב ובנו עוברים את הדרך המשפילה הזאת יחד. אלו אנשים שקופים, ולכולם יש ילדים שקופים שעבורם הם עושים את הוויה דולורוזה הזאת. אחד מהם מספר לי שהוא לא מכיר את בנו. הוא חוזר הביתה אחרי שהתינוק הולך לישון, ויוצא הרבה לפני שהוא מתעורר.

חמו טוען שלא צריך לבטל את המעברים רק שצריך לשדרג להם את החיים, "רק בשבוע שעבר שמעתי את דני דיין אומר שאין סיבה שמעבר קלנדיה לא ייראה כמו טרמינל 3 בנתב"ג. בינתיים הוא נראה כמו טרמינל 3 בשדה התעופה של חאלב. בכלל, אנשים שאי אפשר להאשים אותם באהדת יתר לעניין הפלסטיני כמו השר אורי אריאל החלו לתקוף את נושא התנאים הקשים במחסומים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בא נפסיק עם הצביעות.
    בעבר הם הגיעו במכוניותיהם עד למקום העבודה. הן ב"התנחלויות" והן בישראל. בעקבות התנהגותם (נא לא לשכוח: החמאס נבחר בבחירות דמוקרטיות. בית מחבל שנהרס, התרומות זורמות לבניתו מחדש) קנו בזכות את מצבם!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב