אלפר: "יונה יהב רודף את הציבור החרדי"

בראיון טעון הסביר נציג 'דגל' בחיפה כי החרדים מאוחדים נגד בחירתו מחדש של ראש העיר המכהן יונה יהב. יהב: "בפעם השלישית מנסה אלפר לגרור את הפלג הקטן שהוא מייצג מתוך הציבור החרדי להימור נוסף"

נציג דגל התורה בחיפה, מיכי אלפר, אמר אמש בראיון לישראל אוחיון ויעקב גרודקה ב'מהדורה המקומית' בקול ברמה, כי "שאלת התמיכה ביונה יהב היא לא פוליטית, אלא להיות או לחדול. השאלה היא הרצון של הציבור החרדי להתקיים בחיפה".

אלפר הסביר כי "יונה יהב רודף את הציבור החרדי בחיפה כבר 14 שנה. אגודת ישראל גם חווה מנחת זרועו. יש תמימות דעים בעניין הזה בקרב החרדים בעיר".

עוד אמר אלפר, בהקשר למועמדת לראשות העיר עינת קליש: "אנחנו בהחלט מנהלים שיחות עם עינת קליש, היא אופציה ראויה בהחלט ליום שאחרי יונה יהב, ובסופו של דבר גדולי ישראל יכריעו. 14 שנה בראשות יונה יהב, ואפילו כיתה אחת לא נבנתה לציבור החרדי בחיפה.

אלפר סיפר כי "מסקרים שביצענו, מחצית מבוחרי יונה יהב לא יצביעו לו שוב, כך שכמו שזה נראה כעת לא תהיה אופציה לפילוג מאגודת ישראל כי זה לא יהיה רלוונטי. יונה יהב אמר לי בפה מלא שהוא לא רוצה את הציבור החרדי בחיפה".

במטה ראש העיר חיפה יונה יהב מסרו בתגובה לדברי מיכי אלפר: "בפעם השלישית מנסה אלפר לגרור את הפלג הקטן שהוא מייצג מתוך הציבור החרדי להימור נוסף על מי שלא יבחר לראשות העיר. כך הוא עשה בבחירות 2008 ו-2013 עם הבחירה המובטחת לבורובסקי שכידוע גם אז החזיק בסקרים שהוא זה שיבחר וכך הוא מנסה לעשות גם הפעם.

"כידוע, רוב הציבור החרדי איננו נכנס להרפתקאות של מר אלפר שנלחם מזה שנתיים על משכורתו האישית. רוב הציבור החרדי משתף פעולה עם ראש העיר יהב וזוכה לקבל את המגיע לו על פי דין. איננו זקוקים למנות את עשרות הכיתות שראש העיר נתן כולל לתלמוד תורה של הציבור הליטאי אותו הוא אמור לייצג בנווה שאנן וכן לחסידויות גור, סערט ויז'ניץ ובית הספר של ש"ס ושל הרב שי פרי.

"כנראה שמי שעסוק מספר שנים בהסתה ובניסיון לערוך מסע דה לגיטימציה לראש העיר נותר עיוור אל מול העשייה הברוכה של שלושת חבריו לסייעת שס"ג המשתפים פעולה עם ראש העיר ומביאים להישגים מבורכים לטובת הציבור החרדי.

"לשמחתנו, רוב מוחלט של הציבור החרדי יבחר גם הפעם ביהב כפי שסוכם איתו. ולא ייגרר להימורים ולפרובקציות חסרי תוכן ותכלית שנועדו אך ורק להשיג משכורת שמנה למאן דהוא".

המועמדת לראשות העיר חיפה, עינת קליש-רותם, אמרה בתכנית: "יש לי קשרים ענפים עם רבני חיפה ועם הנציגים החרדים בחיפה, גם עם משה גפני יצא לי לשוחח לאחרונה. אני יודעת שבכירי הפוליטיקה החרדית שוקלים באור חיובי לתמוך בי, אני מניחה שבקרוב הציבור יידע על כך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.