אלפר ועורך דינו: "כך כופפנו את העיריה" (הקלטה)

בעקבות ההצלחה של מיכי אלפר בהבאת תקציבים למוסדות החרדים בחיפה, הוא העניק ראיון ב'קול חי', בו הוא סיפר על הסיבה שבגללה הלכו מוסדות החינוך בחיפה לבית המשפט, וחשף: "כך כופפנו את ידי עיריית חיפה והעומד בראשה יונה יהב". האזינו לראיון המלא {סערת חיפה}

בעקבות ההצלחה של מיכי אלפר בהבאת תקציבים למוסדות החרדים בחיפה, העניק ראיון לאבי מימרן ב'קול חי', בו הוא סיפר על הסיבה שבגללה הלכו מוסדות החינוך בחיפה לבית המשפט: "זו תביעה שהגישו מנהלי המוסדות, אני כמי שמייצג את הציבור החרדי בחיפה לא היו לי את כלים לתת מענה למציאות שנוצרה, עיניהם של מנהלי המוסדות היו נשואות אלי בתקוה להבאת פתרון, המוסדות הגיעו למצב שלא הייתה להם ברירה אלא לפנות לבית משפט, הגיע מצב שלא היה להם מהיכן לשלם מים וחשמל, פניתי כל פעם לחברת חשמל להשיג עוד ועוד דחיה לתשלום חוב החשמל. המוסדות היו בשאלה קיומית, הרצון שלהם היה להגיע לפשרה בלי להגיע לבית משפט".

עו"ד עמית חדד שעלה גם לדבר בראיון סיפר על הצלחתו המדהימה של אלפר, "הפכנו את הקערה על פיה ,עיריית חיפה שפעם שילמה את הסכומים הנמוכים ביותר במדינה תתחיל סכומי כסף שהם מהגבוהים שמשלמים במדינת ישראל, יש פה בשורה שילד חרדי שווה כמו כל ילד אחר, יש פה בשורה שהציבור החרדי רשאי וצריך ללכת זקוף קומה.

עוד אמר חדד: "גם לאחור לקבל חמשה מיליון שקלים מעירייה שסירבה במשך שנים ארוכות לשלם גרוש אחד על העבר, וכל ניסיונות הפשרה לא הצליחו, רק כשאנחנו כופפנו את ידה, עד שכמעט שמעה את העצם נשברת, רק אז הסכימה לשלם את הסכום שהיא שילמה. מוסדות שהיו על סף כיליון יש להם אויר לנשימה, העתיד יציל אותם עוד יותר, יש כאן בשורה, כל ילד וילדה צריכים לדעת שמהיום יהיה להם חינוך טוב יותר".

האזינו לראיון

כשאלפר נשאל האם ההישג הזה הוא זה שהכעיס את יונה יהב וגרם לו ללכת ראש בראש ולא למנות אותך לסגן, השיב אלפר, "ההליך המשפטי לבירור הזכויות החל בשלהי שנת 2012 שנה לפני הבחירות, ההסכם הקואליציוני במסגרתו התחייב יהב לסגנות נחתם כאשר התביעה הייתה על הפרק, והובהר לראש העיר שזה הליך בירור שיצא לדרך, וזו הדרך לברר את הזכויות של המוסדות, ולמרות זאת חתם יהב על הסכם הסגנות, וכעת ראש העיר לא עומד בהסכם עליו הוא חתום".

אלפר ציין גם כי "עצם העבודה שבתביעה השתתפו כל המוסדות החינוך בעיר בתוכם גור, בעלז, ליטאים וספרדים, מלמדת רבות על מה התמודדו המוסדות ועל המציאות אליה הגיעו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.