אלקטרה לקראת השבתה

וועד עובדי מערך השירות של חברת אלקטרה הכריז בחמישי האחרון על סכסוך עבודה מול הנהלת החברה* בעוד כשבועיים צפויים העובדים להתחיל בשורה של עיצומים והשבתות* הנהלת החברה מצידה נמנעה עד כה מלדווח לבורסה על הסכסוך* וועד העובדים: "דורשים מההנהלה הכרה מלאה בזכויותינו"

וועד עובדי מערך השירות של חברת אלקטרה, הכריז בחמישי האחרון על סכסוך עבודה מול הנהלת החברה, זאת לאור סירובה להכיר בוועד העובדים של החברה, אשר למעלה ממחצית מהעובדים, כבר חתמו על טפסי ההצטרפות להסתדרות.

ההכרזה על סכסוך העבודה, מגיעה על רקע מאבק מתמשך מול "אלקטרה", המאגדת בתוכה שורה ארוכה של חברות, וביניהן "אייס", "שקם אלקטריק", "מחסני חשמל" ועוד. כזכור, לפני כשנתיים התאגדו וועד עובדי מחסני חשמל, אולם הנהלת החברה סירבה להכיר בהן, וטענה כי שליש החתימות הנדרשות, צריכות להגיע מכלל עובדי החברות הפועלות תחת "אלקטרה", טענה ששלל בית הדין הארצי לעבודה לפני כארבעה חודשים, אז אישר את התאגדות עובדי מחסני חשמל.

כעת, עם התאגדות וועד עובדי מערך השירות של אלקטרה, דורשים העובדים הכרה מלאה בוועד, וכניסה למשא ומתן להטבת תנאים, דבר לו מתנגדת ההנהלה.

בסוף החודש כאמור, תעבור תקופת הזמן בת 14 הימים מאז ההכרזה על סכסוך העבודה, ועובדי מערך השירות צפויים לצאת בשורה של עיצומים והשבתות, דבר עליו לא דיווחה עד כה החברה לבורסה, וזאת למרות מחויבותה לדבר.

מוטי הרוש, חבר וועד עובדי מערך השירות של אלקטרה: "למרות שלמעלה מחמישים אחוזים מעובדי מערך השירות הצטרפו להתאגדות, ההנהלה עדיין לא מוכנה להכיר בנו, אנו מצטערים על כך שההנהלה מביאה אותנו למצבים הללו, במקום פשוט לשבת ולדבר אתנו".

אלירן אברהם, חבר וועד עובדי מערך השירות של אלקטרה: " הגיע הזמן שבהנהלת החברה יבינו שהעובדים הם לא רק מספר, אלא אנשים בעלי משפחות, החייבים לקבל תנאים סוציאליים, כמו כל עובד במשקל הישראלי".

עו"ד חניטל סוויסה, יו"ר האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות: "אנו עומדים על זכותם החוקית של העובדים להתאגד ולדרוש את זכויותיהם החוקיות. לצערי, לא מצאה עד כה הנהלת החברה לנכון לקיים שיח עם העובדים, שמצדם ימשיכו להיאבק להכרתם כוועד יציג".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.