אלקין: "המועמדות של יוסי דייטש מעמידה את שנינו כמובילים במרוץ"

השר זאב אלקין, שקיבל את תמיכתו של ראש הממשלה במועמדותו לראשות העיר, אמר בריאיון לרשת ב' הבוקר: " זה יהיה או מועמד חרדי או אני. אני מקווה שהמועמדים האחרים יצטרפו אליי"

לאחר שזכה אמש, אחרי המתנה ארוכה במיוחד, לתמיכת ראש הממשלה במועמדותו לראשות עיריית ירושלים, השר זאב אלקין אמר היום (רביעי) לרשת ב' כי הבחירות הקרובות "יהיו גורליות עבור העיר". אלקין הסביר כי החליט לרוץ ברשימה עצמאית, ולא בזו של הליכוד, משום שסניף המפלגה בחר רשימה ללא נשים. "זה לא מקובל עליי", הוא אמר. כזכור, דווקא הסניף הוא זה שלא רוצה להריץ אותו כמועמד הליכוד.

אלקין התייחס למועמדות של יוסי דייטש שאושרה אתמול על ידי סניף אגודת ישראל ואמר: "המועמדות של החרדי יוסי דייטש מעמידה את שנינו כמובילים במרוץ. לכן, זה יהיה או מועמד חרדי או אני. אני מקווה שהמועמדים האחרים יצטרפו אליי. אלו יהיו בחירות גורליות לירושלים".

לצד זאת, פרסמו הבוקר ברשת ב' כי יו"ר הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם (הליכוד), הפעיל בסוף השבוע לחצים כבדים על ראש הממשלה כדי למנוע את תמיכתו באלקין במרוץ לראשות העיר. אמסלם שהה במשרדו של נתניהו במשך כמה שעות גם ביום ראשון, לאחר שזה הבהיר לו כי יתמוך באלקין.

אמסלם ביקש לשנות את החלטתו של נתניהו, אך בסופו של דבר הוא הסתפק בהבטחה שלפיה ראש הממשלה יתמוך באלקין כמועמד לראשות העיר – אך לא ברשימה העצמאית שלו למועצה, אלא רק ברשימת הליכוד.

יו"ר סניף הליכוד בירושלים, אילן גורדו, אמר הבוקר כי חברי הסניף מכבדים את החלטת ראש הממשלה לתמוך באלקין אך הם לא יתמכו בו. בריאיון אמר גורדו כי אלקין החליט להתמודד בראש רשימה שהוא הרכיב ולא ברשימה שנבחרה.

"סניף ירושלים רווי אכזבות", אמר גורדו. "יש לי הערכה גדולה לאלקין אבל לא יתכן שיבוא מישהו ויציג עצמו כמועמד הליכוד לראשות העיר. לא יתכן שמועמד יכריז שהוא מתמודד. אם הוא רוצה להיתמך על ידי הסניף הוא צריך לקחת את הרשימה למועצה ולומר שאתה הוא הולך לקרב. לאלקין יש אנשים משלו שאני לא יודע מה הרקע שלהם. אם אלקין היה לוקח את הרשימה שנבחרה, סניף ירושלים היה תומך בו. הוא רוצה את אנשיו. אולי הוא חושב שהם יותר ראויים או יותר נכונים מהאנשים שלנו".

גורדו הסביר כי אין לו בעיה עם השר אלקין, אך הליכוד חשוב יותר מכל מועמד לראשות ירושלים: "תנועת הליכוד קיבלה החלטה לפני כשבועיים, שכרגע אין למפלגה מועמד לראש העיר. אני מניח שיתקיים הליך מסודר בוועדה המוניציפלית של המפלגה ותתקבל החלטה. אנחנו מתרכזים בהצלחת הרשימה של הליכוד למועצת העיר ירושלים".

בהודעת התמיכה שלו באלקין, אמר אתמול נתניהו כי "השר אלקין פעל רבות למען בירתנו והוכיח שהיא קרובה לליבו ויקרה לו מאוד. אני מאחל לו הצלחה רבה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.