סגן שר החוץ זאב אלקין בפניה לאו"ם: הכירו ביוה"כ כחג רשמי

מדובר ביוזמה משותפת עם רון פרושאור שהוא שגריר מדינת ישראל באומות המאוחדות, הפניה נשלחה לסגן מזכ״ל האו״ם יאן איליאסון בבקשה להכיר ביום כיפור כחג רשמי באו״ם.

אלקין אמר: "החלטה כזו אם תתקבל תעניק הכרה בינלאומית לחשיבות היום לדת היהודית ותאפשר גם לעובדים לקחת יום חופש שלא על חשבון ימי החופש המגיעים להם כחוק". בתגובה נענה אלקין מסגן המזכ״ל באו"ם כי הנושא ייבחן.

יצויין כי ישנם 10 חגים שמוכרים רשמית באו"ם, מתוכם 2 של המוסלמים, עיד אל פיטר ועיד אל אדחא, ובימי החגא האלה שהוכרו רשמית באום, משרדי האו״ם ברחבי העולם סגורים. ישנם 8 חגים נוספים הנקבעים על ידי כל ראש נציגות של האו״ם בהתאם לחגי המדינה בה הם משרתים.

סגן שר החוץ זאב אלקין נפגש גם עם נשיא עצרת האו״ם ג׳ון אש ועם שרי החוץ של הונגריה, מינאמר, הוותיקן ואיסלנד. בפגישות עלו הנושאים המדיניים שעל סדר היום ומעמד מדינת ישראל באו״ם ומוסדותיו.

אלקין אמר כי יש לישראל אינטרס מובהק להיות מהעורבים יותר בפעילות האו"ם ולסייע בתחומים רבים: "לישראל יש כוונה להגביר את המעורבות שלה במוסדות האו״ם ולהרחיב את שיתוף הפעולה בתחומים בהם ישראל יכולה לסייע, זאת במטרה להבהיר לעולם כי לישראל יכולות לתרום בתחומים רבים כמו תשתיות, מים, טכנולוגיה, חקלאות, יזמות ועוד, והיא לא מאופיינת אך ורק על ידי הסכסוך הישראלי פלסטיני". אמר.

צילום פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.