"אל הארז אשר בלבנון": המכתב הנדיר של הראשל"צ לגר"מ מאזוז

ש"ס והרב דניאל זר נאבקים על תמיכתו של הגר"מ מאזוז בבחירות לב"ב | מכתב נדיר ששלח הראש"ל הגר"י יוסף לראש הישיבה הגר"מ מאזוז על ניצחונו בבחירות לבני ברק חושף את ההערצה של הראשון לציון רבי יצחק יוסף לגר"מ מאזוז

הבחירות המונציפאליות תופסים תאוצה בכל רחבי הארץ, בין הערים המגלות ענין רב לאחרונה, היא העיר בני ברק, שם צפויות להתמודד רשימות חדשות שלחלקם סיכויים טובים לקבל תוצאות טובות בבחירות לעירייה.

בשבוע האחרון מסתובבות שמועות על מפלגה נוספת שמגיעה מכיונם של בעלי העסקים,שמתאגדים בנסיון להוביל מפלגה שתייצג את בעלי העסקים שנפגעו בשלוש שנים האחרונות תחת ראשותו של ראש העיר חנוך זייברט. מי שסומן כצפוי לעמוד בראש הרשימה, הוא בעל הקיוסק המיתולוגי בבני ברק, חברון גרנוביץ'.

ממידע שהגיע ל'מרכז העניינים' נודע כי במפלגת ש"ס עצמה, שורר מתח, בין סגן ראש העיר ומקום ראשון בש"ס, הרב אלי דדון, לבין אחד מהנציגים בעיר הרב גדליהו בן שמעון, הזוכה לקרבה בביתו של נשיא מועצת החכמים. כאשר כל אחד מהצדדים טוען ליכולתו למקסם את הצלחת התנועה, ולכל הפחות לשמר את מספר המושבים של ש"ס בעירייה.

כחלק מהמאמצים הללו, פורסם השבוע כי הרב דדון מנהל מגעים בנסיון לקבל את תמיכת הגר"מ מאזוז שליט"א, ובכך להריץ רשימה משותפת של ש"ס ו'יחד', שתוביל כנגד מפלגתו של הרב דניאל זר.

מנגד, ממידע שהגיע ל'מרכז העניינים' מסתבר כי גם מצידו של הרב דניאל זר, לא טומנים יד בצלחת, וכי לפני כשבועיים, נשלח חתנו של הרב דניאל זר, לבדוק את האפשרות לקבלת תמיכתו של הגר"מ מאזוז, ולריצה משותפת עם תנועת 'יחד'.

בתשנ"ד,​ ​כאשר ההנהגה הספרדית הפוליטית בבני ברק, התאחדה יחד עם יהדות התורה בעקבות המתקפה של הרב ש"ך כנגד מרן הרב עובדיה לאחר הצטרפותו לממשלת רבין, בעקבות כך הקים הגר"מ מאזוז את מפלגת 'הן' בבני ברק, כמייצגת ​ה​ציבור הספרדי בבני ברק, וכתגובה לפגיעה בכבודו של מרן הגר"ע יוסף. לאחר שזו זכתה להצלחה מרשימה והכניסה 3 נציגים לעירייה, קיבל הגר"מ מאזוז את הסמכות על ההנהגה הפוליטית בבני ברק ונציגו הרב פנחס צברי מונה ליו"ר הסיעה בב"ב ושימש כסגן ראש העיר שנים ארוכות, עד לפרישתו. כמו גם סוכם כי הגר"מ מאזוז יאשר את הרכב הרשימה של ש"ס המקומית.

מסמך נדיר שנחשף במרכז העניינים, אותו כתב לא אחר מאשר הראשון לציון כיום הגר"י יוסף, בנו של מרן הגרע"י יוסף, אל ראש הישיבה הגר"מ מאזוז,​ ​מספר יותר מכל את סיפור המאבק​ ​של הגר"מ מאזוז​ ​למען כבודו של מרן הרב עובדיה​ ​וההצלחה של תנועת 'הן' שהקים שהפכה לאחר מכן לש"ס המקומית.


את המכתב שנכתב, כאמור, לפני 25 שנה, פותח הראש"ל: "אל הארז אשר בלבנון, ולפני שמש שמו ינון, מעלת והדרת הגאון הגדול מעוז ומגדול, מקים עולה של תורה, כבוד מורנו ורבנו הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א".

בתוכן המכתב מברך הגר"י יוסף את ראש הישיבה על הצלחתו בבחירות לכבודה של התורה, ומוסיף כי היה בזה מחאה נמרצת על הביזוי הגדול של מרן אאמו"ר עט"ר שליט"א.

"באתי בזה לברך את מעלת כבוד תורתו, הדרת גאונו שליט"א וכל הנלווים אליו, בברכת ישר כח וחזק וברוך על ההצלחה המרשימה לכבודה של תורה, בבחירות לעיריית בני ברק, הצלחה שגרמה לקידוש ה' ולמחאה נמרצת על הביזוי הגדול של מרן עטרת ראשנו שליט"א בשנה האחרונה".

בשולי הדברים מציין הראש"ל, כי "שוחחתי עם אאמו"ר (מרן הגר"ע), והביע את שמחתו על הצלחת כבוד תורתו, ואין ספק שעוד יזכה להגביר חיילים לתורה, לכבודה של התורה ולומדיה. בהוקרה רבה מעומקא דלבא. יצחק יוסף".

בקרב ביתו של הגר"מ מאזוז לא הכחישו את המגעים, אך ציינו כי הוראתו של הרב כפי שנמסרה ליו"ר התנועה הרב אליהו ישי, היא מחויבות אך ורק לציבור, ואשר על כן בכל עיר בו תנועת 'יחד' תריץ רשימה,​ אין מחויבות קודמת לאף אחד, וזו​ תהיה מורכבת מאנשי עשייה שיקבלו את המלצת ותמיכת תושבי העיר, ויעברו את אישורו של הרב. מגעים אם ישנם, יעסקו אך ורק בפרמטרים האלו ובנסיון להביא את כוחות רעננים עם יראת שמים ומשמעת אמתית לדעת תורה.

מתוך "מרכז העניינים"

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרב מזוז זהו גדול הדור

  אנחנו נלך אחרי הרב מאיר מזוז שליט"א

  נתן |
  הגב
 2. מה שמרן הרב מאזוז יאמר נעשה

  כל הספרדים אחרי מרן שליט"א

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. הסבתא

  הסבתא של אפרים הסבתא ברווזיים! מה התועלת להוציא מכתב תמיכה של הרב יצחק לרב מאזוז מלפני חצי יובל? היום המציאות השתנתה בתכלית, כי אז הגר"מ נלחם למען כבוד מרן זצ"ל והקים מפלגת מחאה, כעת המפלגה שלו, (יותר נכון של ישי שמנסה להוליכו בכחש ולסבך אותו עם מפלגה ללא עשייה), הורסת את מה שמרן עשה וחפץ שעוד יעשה. וזאת מלבד דברים "הדברים" שעברו בין הרב מאזוז לרב יצחק יוסף מאז, לכן נסיונות ההטעייה והקישקוש מבית היוצר של תנועת יחד המפגרת, לא יועיל אלא לסחוב כמה קולות של תמימים אהבלים שיחפצו להשליך את הקול שלהם לפח הזבל של תנועת יחד, ששווה אפס אחד גדול.

  סוסו |
  הגב
  • האם הרב יצחק מחלק תארים לפי אינטרסים פוליטיים??

   כיום הרב יצחק תוקף את הרב מאזוז שאינו תלמיד חכם וכו',

   מאי שנא אז מהיום??

   תלמיד מרן |
   הגב