האדמו"ר מבעלזא חיזק את אבוטבול: "אל לנו להיבהל מהאיומים על עתידה של בית שמש כעיר של תורה"

"בית שמש היא עיר של תורה ותמשיך להיות עיר של תורה, אל לנו להיבהל מהאיומים של אלו המבקשים להצר את רגלינו, אלא להמשיך לפעול מתוך אחדות הלבבות, שכן המטרה של כולנו היא משותפת למען עמנו ולמען ערי אלקינו", כך אמר כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א, בהתייחסותו למאבק שפתחו מבקשי רעת החרדים על עתידה של בית שמש, מאבק המלווה גם בהסתה תקשורתית חזקה ביותר.

את הדברים אמר האדמו"ר שליט"א לראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול שהגיע לבקר במעונו, מלווה ברב מרדכי דירנפלד נציג חסידות בעלזא (יהדות התורה) בעירייה, בכדי לקבל את ברכתו והדרכתו לקראת המערכה הגורלית על עתידה של בית שמש כ'מקום של תורה'.

בדבריו הזכיר האדמו"ר כי מדי שנה בשנה ישנה עליה מבורכת בלעה"ר בציבור החרדי, אלפי משפחות מקימות את ביתם בישראל, והדאגה למצוא להם קורת גג מטרידה מוחם של הורים ועסקנים. "בית שמש בשנים האחרונות הייתה מקום מרכזי ביותר עבור זוגות צעירים, ואסור שבמצב שכזה בית שמש תכנס לבית הספק", אמר האדמו"ר.

ראש העיר הרב משה אבוטבול הציג בפני האדמו"ר את העשייה הברוכה שנעשתה בשנים האחרונות בבית שמש, ובהם השוואת התנאים של ילדי המוסדות החרדים כמו שאר ילדי העיר. ופעולות רבות שנעשו מתוך שיתוף פעולה אמיתי של כל הסיעות, כאשר בבית שמש התברכו בכך שהמושג 'סיעה' כמעט ולא היה, וכל הנציגים החרדים פעלו בהרמוניה ובמשותף, בלי כיתתיות ובלי סיעתיות, והתקווה היא שהמגמה הזו תמשך.

ראש העיר גם ציין כי לאור דבריו של האדמו"ר שליט"א שנאמרו לו בתחילת הדרך, לפעול במידה שווה עבור כלל המגזרים בעיר, הוא אכן פעל לפי רוח זו ועשה למען כל הציבורים, כולל הקמת שכונות חדשות בעיר עבור תושבי בית שמש הוותיקה, וטיפוח השכונות שלהם, בניית שכונות לציבור הדתי-לאומי כמו שכונת 'המשקפיים' ו'מ-3' ברמת בית שמש, מתוך ראיה כלל מערכתית שחשובה ביותר בעיר מעורבת.

בשלהי הביקור, לפני שהאדמו"ר שליט"א בירך את ראש העיר 'בהצלחה מופלגה' וחיזק את ידיו לקראת הבחירות הגורליות, הוסיף האדמו"ר שליט"א ואמר כי צריך בבית שמש לפעול מתוך אחדות, "לכל הציבור החרדי יש מטרה משותפת, ולכן בזמן שכזה צריך לפעול ביחד, איש את רעהו יעזרו, ובכוחה של האחדות בית שמש תצליח להמשיך להיות בית ועד למבקשי ה' וחושבי שמו, ואם הם אומרים 'פן ירבה', רוח הקודש מכרזת 'כן ירבה'", אמר כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.