"אל תבואי בלי כיסוי ראש וחצאית" (הקלטה)

הבוקר נחשף בגלי צה"ל כי הנהלת גן "גוונים" במתנ"ס רמת בית שמש החרדי, משחקת ילדה בת שנתיים שבאה מבית שומר מסורת ואמא מתלבשת שאינה בצניעות. { עימות בבית שמש}

עימות חילוני – חרדי בבית שמש: הבוקר נחשף בגלי צה"ל כי הנהלת גן "גוונים" במתנ"ס רמת בית שמש החרדי, משחקת ילדה בת שנתיים שבאה מבית שומר מסורת ואמא מתלבשת שאינה בצניעות.

על פי הדיווח בגלי צהל אם הילדה נקראה לשיחה על ידי מנהלת הגיל הרך במתנ"ס. בהקלטה ששודרה בגלצ נשמעת המנהלת כשהיא מודיעה לאם כי תפעל להעברת בתה לגן אחר וזאת בניגוד לחוק.

אלא שהאם סירבה להסכים להעביר את בתה הפעוטה לגן אחר מה שגרר עימות עם מהנהלת שהבהירה לה כי  ישלהופיע בגן הציבורי בלבוש התואם את המגזר החרדי. לדבריה, "לפחות כיסוי ראש וחצאית באורך המתאים". למרות שהדבר מנוגד לחוק  המנהלת טוענת כי היא קיבלה גיבוי מצד הגוף המפקח, הוא משרד העבודה, וכן מצד עיריית בית שמש.

 

האם, שנדהמה מדברי המנהלת החליטה להוציא את בתה מהגן מחשש שיתנכלו אליה. בשיחה עם מכרים התברר לה כי גם הם רצו להירשם לגן אך וויתרו כשהבינו כי כך פועלת ההנהלה באופן שיטתי.

דב ליפמן, חבר כנסת לשעבר מטעם יש עתיד, ופעיל ציבורי בבית שמש שקיבל את הפנייה טוען שהנהגת החברה החרדית פועלת להפריד בין מגזרים, במקום לקרב. לדבריו, "הנה יש אמא מסורתית, היא אוהבת את החינוך החרדים והם דורשים ממנה דברים שרק דוחים אותה החוצה. איפה אהבת ישראל והרצון לקרב?"

מהנהלת מתנ"ס רמת בית שמש נמסר בתגובה  לגל"צ כי "המפגש הבין-תרבותי ונורמות הלבוש השונות יצרו אי נעימויות למשפחות החרדיות לכן הוצע לאם לעבור לפעוטון במרחק של כ-200 מטרים. בנוסף הובהר להנהלה כי אין לחרוג מהנחיות משרד העבודה והרווחה".

ממשרד העבודה והרווחה נמסר כי "אי קבלת ילד למעון הנה בניגוד לנהלים וכך גם הובהר לארגון המפעיל. עם זאת, מצופה כי ההורים, ללא קשר להשקפת עולמם, יכבדו את צוות המעון ויתר המשפחות". סגן ראש עיריית בין שמש, שמוליק גרינברג, בחר שלא להתייחס לדברים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.