"אל תזרים כסף ללניאדו שמפלה נשים"

עו"ד עדי ניב יגודה, מומחה למשפט רפואי, שיגר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ובו הוא דורש להתנות כל הסכם הבראה או הזרמת כספים לבית החולים החרדי בתנאי שביטלו את התקנון החרדי שמסרב להעניק טיפולי פוריות לנשים 
לא נשואות.{ תביעה קנטרנית}

לאור המצב הכללי הקשה של בית החולים לניאדו (המרכז הרפואי צאנז) בנתניה, שבבעלות חסידות צאנז, יש מי שמנסה לכפות על בית החולים החרדי לשנות את התקנון החרדי שמושתת על דרישות ההלכה בכל פרט ופרט.

בית החולים נקלע למשבר פיננסי קשה ועומד בפני תוכנית הבראה שבמסגרתו המדינה תעביר מיליוני שקלים לבית החולים.

על פי הפרסום בדה מרקר, באתמול (א') שיגר עו"ד עדי ניב יגודה, מומחה למשפט רפואי, מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ובו הוא דורש להתנות כל הסכם הבראה או הזרמת כספים לבית החולים החרדי בתנאי שביטלו את התקנון החרדי שמסרב להעניק טיפולי פוריות לנשים 
לא נשואות.

 

ב-TheMarker נחשף כי הגירעון המצטבר של המוסד הרפואי הגיע לכ-235 מיליון שקל נכון לסוף 2015, והגירעון השנתי שלו מוערך ב-50 מיליון שקל.

 

בעבר, היועצת המשפטית של משרד הבריאות, עו"ד מירה היבנר הראל, השיבה לתביעה וכתבה, "לניאדו הוא בית חולים פרטי בבעלות ובניהול עמותה חרדית. לנוכח היותו עמותה פרטית, בשל מהות הטיפול המדובר, ובעיקר בהתייחס לפריסה חסרת התקדים של היחידות להפריה חוץ־גופית בישראל בכלל, ובאזור המרכז בפרט, עמדתנו היא כי לא קיימת פגיעה ממשית בנשים הרווקות שמבקשות לעבור טיפולי הפריה". טיעונים דומים השמיעו בבית המשפט באי כוחו של בית החולים.

 

ניב יגודה מוסיף כי תשובת המשרד מתעלמת מהעובדה שבית החולים מקבל תמיכה תקציבית לאו

תגובת בית החולים לניאדו ותגובת משרד הבריאות לא התקבלו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.