אל תחששו מהאזעקות • היום ייערך תרגיל עורף לאומי בכל הארץ ויישמעו שתי אזעקות

היום (ב') יגיע לשיאו תרגיל העורף הלאומי שהחל אתמול. במהלך היום יושמעו שתי אזעקות, הראשונה בשעה 12:30 והשניה בשעה 19:05. כמו כן יופעלו התרעות גם במכשירי הסלולר האישיים ובאמצעי התקשורת.
פיקוד העורף מבקש מהאזרחים להיכנס עם הישמע הצפירות למרחב המוגן על פי זמני הכניסה העומדים לרשותם בהתאם למקום הימצאם. אם אין אפשרות להיכנס למרחב המוגן, מתבקשים האזרחים להיכנס למרחב הבטוח ביותר בקירבת מקום ולשהות בו עשר דקות.
כלל השירותים החיוניים במשק, לרבות בתי חולים, ימשיכו להתנהל כסדרם במהלך התרגיל, וכך גם כנסים ואירועים המוניים. תנועת כלי הרכב גם היא תימשך כסדרה בעת האזעקה.
התרחיש המרכזי שמתרגלים היום גופי החירום הוא תרחיש של מלחמה כוללת, כולל ירי של נשק בלתי קונבנציונלי לעבר ישראל. כחלק מהתרגיל "ייפלו" ברחבי הארץ מאות טילים, שיגיעו מסוריה, מלבנון ומעזה, והם "יפגעו" גם בתשתיות לאומיות ובריכוזי אוכלוסייה. הדגש בתרגיל יושם על מחוז דן של פיקוד העורף. בין היתר ישתתפו בתרגיל המשרד להגנת העורף, פיקוד העורף, מגן דוד אדום, מכבי האש, משטרת ישראל וגופים ממשלתיים. במהלך השבוע יתקיימו במסגרת התרגיל תרגילי שטח שונים ברחבי הארץ.
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שישתתף בתרגיל בכינוס ועדת מל"ח עליונה ביום חמישי, אמר אתמול בפתח ישיבת הממשלה כי "ישראל היא המדינה המאוימת ביותר בעולם על ידי טילים ורקטות. אנחנו נערכים לכל תרחיש. אנו משקיעים מיליארדים כדי שהעורף יהיה מוגן יותר ומוכן יותר. אנחנו משקיעים מכיפות ברזל ועד צופרים למקלוט, למיגון, לשיפור מערכות ההתרעה. יהיה קשה להגיע למיגון מושלם. בסופו של דבר, שום מיגון אינו יכול להיות תחליף לכוח המחץ של צה"ל ולכוח העמידה והחוסן של הציבור בזמן התקפה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.