"אל תמכור את הקרקע כי המשיח צריך להגיע"

יהודי חרדי שנפלה לו בירושה קרקע, בא לרב זילברשטיין וסיפר כי הקרקע ממוקמת באזור הררי וסלעי ואינה מתאימה לחקלאות. מה פסק הרב? הפרטים.{ הרב זילברשטיין}

הגאון רבי יצחק זילברשטיין, רבה של רמת אלחנן, סיפר בדרשתו השבועית על הוראה מעניינת מפי הגר"ח קנייבסקי בעניין ביאת משיח. את הדברים אמר בהקשר לשאלה הלכתית שהגיעה לפתחו מפי יהודי שירש קרקע חקלאית ואינו יודע מה לעשות בה.

הסיפור עצמו התפרסם בעלון קול ברמה המופץ כמידי חודש בשכונה הבני ברקית , יהודי חרדי שנפלה לו בירושה קרקע, בא לרב זילברשטיין וסיפר כי הקרקע ממוקמת אזור הררי וסלעי ואינה מתאימה לחקלאות.

הרב זילברשטיין השיב כי כיום הקרקע לא שווה הרבה אבל לעתיד לבוא הערך של הקרקע יוכפל. וציטט מספר של 'אוצר פלאות התורה', שחיברו חכם לניאדו, המצטט את מדרש תלפיות ענף 'אפוד', הכותב שבכל האבנים שבארץ ישראל סגולות פלא המועילות, ולעתיד לבוא תתגלה סגולתם.

הרב זילברשטיין פירט לגבי הסגולות ואמר כי במדרש תלפיות הביא סגולות נפלאות שיש באבני ארץ ישראל להחכים פתי ולחשק התורה, להשכין שלום, וכדומה. וכתב עוד שיש אבן ששמה 'קרניולה' המשככת כאבי שיניים ועוצרת את הדם, ויש אבן שמיר שהיא אבן חזקה ובכוחה לשבור את כל האבנים, ויש בכוחה להוציא אבן מן הכליות, ויש אבן ששמה 'אחלמה' המועילה לכהות-העיניים ולעיני הזקנים, ויש אבן השואבת את הברזל.
הרב זילברשטיין סיפר כי גיסי מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א אומר, שהמשיח צריך להגיע 'ממש כל רגע', ולכן הוא המליץ לו: "שלא למכור את הקרקע, שתהיה שווה הון רב בימות המשיח".

באדיבות אתר ביזניעס

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה מה שאמרו ליהודים בדור שלפני השואה, שאין צריך לעלות לא"י כי אוטוטו המשיח מגיע והוא יוליכינו לארץ על כנפי נשרים.

    דן |
    הגב
  2. דברים הזויים, במקום שיתיעץ עם מומחי נדל"ן, ממתי הרבנים נהפכו לסוחרי קרקעות או קבלני בניין שמתיעצים אתם על זה.

    בני |
    הגב