אל תרצחו את ר' שמואל על חשבון ילדינו / הרב יעקב פריד

כאב לילדים רכים, החלטתי לעצור הכל, ולשלוח לכם טור נוקב כנגד התנהלותם חסרת הרסן של העסקנים שגובלת בפשע חינוכי כנגד העוללים הרכים שלא טעמו טעם חטא ויצר הנייעס לא דבק בליבם הטהור. הרב יעקב פריד בטור כואב ונוקב על פרשת דגל ירושלים {טור כואב}

החלטתם של עשרות תלמודי תורה להחרים את האירוע של ארגון 'דגל ירושלים' שיתקיים אחר הצהריים באצטדיון ה'ארנה' בירושלים הוציאה ממני את הרוח מן המפרשים.

כאב לילדים, החלטתי לעצור הכל, ולשלוח לכם טור נוקב כנגד התנהלותם חסרת הרסן של העסקנים שגובלת בפשע חינוכי כנגד העוללים הרכים שלא טעמו טעם חטא ויצר הנייעס לא דבק בליבם הטהור.

כמו לא מעט גולשים, קראתי בתדהמה את הידיעה על כך שמנהלי הת"תים החרימו את הטקס לאחר הזמנתו של הגר"ש אוירבך להיות אורח הכבוד במעמד.

מתרפק אנכי על הימים ההם בשנות ה-80 כאשר נערכו מעמדי "דגל ירושלים", בהם ישבתי יחד עם עוד אלפי ילדים, מרותק למסך הגדול שמקרין את המעמד הכביר ומצטמרר לשמוע את קולם של גדולי ישראל שבוקע ומהדהד בחלל. מחזיק את הספר עם הסמל המיתולוגי של 'דגל ירושלים' ומייחל לסיים בהצטיינות את המבחן. מה רבה הייתה ההתרגשות לאחר שצלחתי את שרשרת המבחנים וכשזכיתי בפרסים תורנים- חשתי בגאווה שממלאת את ליבי.

לפתע, אני מתעורר היישר לביצת הנייעס המלוכלכת, ומתרפק על הימים שעסקנים נפוחי אגו עוד לא החזיקו ווטסאפ ולא צייצו בטוויטר לסירוגין. אותם עסקנים מנהלים את הציבור החרדי בצורה חסרת אחריות שמטפטפת לילדים הרכים את נגע המחלוקת הבוער במחננו. וכי מה חטא אותו ילד קטן שתמנעו ממנו לחזות במעמד הכביר? שמעתי שאף הגדיל לעשות ילד קטן וקרע לגזרים את כרטיס הכניסה בגלל הזמנת ר' שמואל. כפשוטו.

ואני הקטן שואל: "הלא די לנו במחלוקות, כי אם לא הספיקו לנו הצרות שפוקדות את מחננו"? והלא רק לפני כחודש, הלם ערבי בפרעות עם גרזן ורצח למוות בלב שכונת גאולה את המנוח הרב קרישבסקי ובהר נוף נטבחו לפני כשנה שישה מתפללים על קידוש השם. בכל יום ויום מצטרפים משפחות רבות, למעגל השכול והצרות.

האם לא די לנו? האם הגרזן שהלם בכל הציבור החרדי לא זעזע אתכם מספיק? וכי אתם מחכים לאסון הבא??!

אני יכול להבין את המלחמה ב'הפלס', עיתון שחרט על דגלו את המלחמה בגדולי ישראל, אני תומך בהוקעתם של העסקנים שנלחמים בגדולי ישראל בצורה נבזית ומכנים את מרן ראש הישיבה גדול הדור בכינויים שאין להעלות על הכתב.

תלחמו בעסקנים, לא בגדולי ישראל.

אותם עסקנים שנלחמים כנגד רבנים חצו קווים אדומים, במי אתם נלחמים? באיש הזה שסבל במשך שנים והתייסר בלי ילדים? את מי אתם מחרימים? אתם נלחמים כנגד הגדול ששקוע בד' אמות של הלכה ותורה. לאן הגענו? על קמצא ובר קמצא חרבה ירושלים.

בעת כתיבת השורות, דלפה לאוזני שמועה כי החרמת הכנס נובעת בשל סגירת חשבונות מול 'שלומי אמונים' שלא מסכימים להכניס את יעקב אשר לכנסת, אם הדבר נכון- זה חמור שבעתיים. מבזים את ר' שמואל ובזים לילדי ישראל בגלל מחלוקות על כסאות בכנסת וג'ובים.

בימים בהם ש"בחוץ תשכל חרב ובחדרים אימה", חובה עלינו להרבות כבוד שמיים ופחות לבזות גדול בישראל, שכל חטאו הוא שהינו מנהיג קהילה שדוגלת בהחרפת המסרים.

אני לא מזוהה עם הפלג הירושלמי חלילה, ובבחירות הצבעתי כהוראת מרנן ורבנן גדולי ישראל, אך, עד כאן, הגיעו מים עד נפש. מכאן תצא הקריאה לאותם עסקנים תאבי שררה מחרחרי מלחמה, הפסיקו את שפיכות הדמים! חדלו ממלחמות! אל תערבו את העוללים הרכים בגחמות העסקנים שכוונתם שלא לשם שמיים.

נ.ב.  הטור אינו משקף את דעת מערכת האתר שנמנעת מנקיטת עמדה כזאת או אחרת, הדברים נכתבו על דעת כותב השורות בלבד. 

23 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אל תרצחו את דאעש על חשבון ילדי סוריה
  ר' יענקל ההבנה במה שקורה כאן לוקה בחוסר ידע ובחוסר הבנה
  בחוסר ידע אני אני יוכל לעזור לך בנוגע להבנה זו בעיה מגזרית אצלך
  כת נצח רדפו ורודפים מזה 20 שנה כל מי שלא חושב כמותם
  האם לצאת בפומבי נגד הגאון הגדול ר' דוב לנדאו ולרומסו בריש גלי בכל עינוי צער ומכאוב
  וכל זאת רק בגלל שבמוחו חשב אחרת ממה שחשבו אותם ראשי הכת המטורפת
  ולמרות שלמעשה עשה כפי דעתם לא נחה רוחם ופעלו ללא הרף לפגוע בו
  וכל שהיה איזכורו עולה ביתד -באם היה עולה -(בניהולם של עסקני נצח=רצח)
  היה נכתב עליו "ר"ד לנדאו" משל היה גבאי בית כנסת
  האם אתה זוכר את ימי העליזה במציצת דמו של מרן הגאון ר' מיכל פינשטיין
  כמה הם שפכו את דמו וכיסו ושפכו וחוזר חלילה בהנאה סדיסטית
  כמה שפכו את דמו של מרן רבינו הקדוש ראי"ל שטיינמן בכל עת ובכל עלון ותחת כל קולמוס אפשרי
  ואירגנו הפגנות נגדו בכל מקום תחת מסווה העדה החרדית
  והוא בענוותנותו שתק ושתק ושתק עד שהקב"ה ממרום שלח אש בעצמותיהם ונחשף פרצופם המכוער והמושחת להציל את הדור מרדת שחת
  האם נשכח את הימים שבהם כל איש אשר הגיע לשאול שאלה את מרן ר' שמואל הלוי וואזנר ז"ל היה נרדף
  הוא . וילדיו. אשתו. ושאר צאצאיו
  הנוכל להסיר את חרפת המלחמה במרן הרב עובדיה ז"ל שלא חסכו כל ביטוי אפשרי ושאינו אפשרי
  להטיל מוץ ורפש בדמותו הזוהרת

  ועוד ועוד שלל סיפורי זוועה שהולידו את דור עזי הפנים שיכולים לקום נגד מוריהם ולומר להם חלקו עימי בשווה בהנהלת הישיבה וכן על זה הדרך
  עתה אחר שקרקע החינוך נחרכה על ידי אותה כת עד כדי כך שילדיהם מדברים סרה במרן בעל הדרך אמונה
  דבר שלא פיללו אף הם עצמם שילד לא יהיה לו שאיפה לצאת כמן בעל הדרך אמונה
  החליט הקב"ה לרומם את קרן מנהיגי הדור וכל זאת למען הפיח תקווה בדור העתיד
  והבינו הם שצריך לצאת למלחמת חורמה נגד מהרסי הדת זאת בכדי להחזיר לילדי ישראל את הערכה לגולי ישראל
  את הידיעה כי באת ה' אלוקיך תירא נתרבו ת"ח וק"ו שאין אפשרות להשפיל ולפעול בעזות פנים כנגד מנהיגי הדור אנשי השם
  אני מקווה כי שינתי משהו בהבנתך

  שלמה זלמן |
  הגב
 2. עצניקים חסרי גבולות כשרדפתם את חבד
  ואת הרב עובדיה ואת כל מי שלא נכנע לטרור שהפעלתם אז הכל היה בסדר
  אבל שזה מגיע לר שמואל שומו שמים וחילול השם קורח ועדתו

  שמעון ביטון |
  הגב
  • א. הכותב לא שייך למפלגת 'בני תורה' והוא מתבטא נגד המפלגה של עצמו, שהיא עברה את גבול הטעם הטוב. ב. לידיעתך, למרות הרצון לייצר את הרושם כאילו הרדיפה אחרי הרב עובדיה הייתה ברמות כאלה, אזכיר לך, כי בכמה כנסים של 'דגל התורה' כולל בנייני האומה ויד אליהו, הרב עובדיה ישב צמוד להרב שך.
   ככלל הרב שך תמך תמיכה מלאה בהקמת שס, והיו פעמים שאף אמר לבחור שס ולא ג'.

   שסניק |
   הגב
   • אתה שסניק ? בטח כנראה קוראים לך אבוטבולביץ חתיכת שכנזי צבוע

    הרב עובדיה כובד כל עוד היה כפוף ומושמע לכם כמו כל גדולי ישראל
    כל עוד עשו מה שהכתבתם להם סבבה

    אבל ביום שהם עשו משהו שלא חשבתם או חשבו משהו בניגוד למחשבותיכן

    וואלה קרעתם להם את הצורה סליחה על הבטוי

    תפסיקו לבכות ותתחילו לראות מה עשיתם במשך שנים

    ואני בטוח שההיתם עושים את גם עכשיו לו יכולתם והיה כח כל שהוא בידכם

    שבדך נס נילקחה מכם

    אלבז |
    הגב
 3. כנראה שאין כזה דבר לתמוך בחצי מחלוקת. ציטוט: "אני יכול להבין את המאבק בהפלס" "עיתון שחרט על דגלו את המאבק בגדולי ישראל". היי הלו נסחפת, אותו גדול בישראל שאתה מוחה על ביזוי כבודו, יצא במכתב מפורש שבו הוא לוקח אחריות מלאה על כל מה שנכתב בהפלס.

  טיפש בגרוש |
  הגב
 4. השאלה המרכזית, שעולה מכל הטור הזה, היא:
  למה הכותב לא מתפכח? הוא מודע לטרור ולביזוי כבוד התורה שנעשה על ידי עסקניו, אבל יחד עם זאת, הוא חוזר ומצהיר כי הוא ממושמע להוראות המשבקים השונים (השונאים).
  איך זה מסתדר? סך הכל הוא נשמע אינטלגנט, אבל בקטע הזה, להבין באיזה ג'ורה הוא חי ומיהם גדוליו ומהם סדרי העדיפות אצלם ואיך שהכל 'אני ואפסי' ומבלעדי אין אחר, את זה הוא לא קולט, למה?????????????.
  מעבר לזה, השאלה הכי זועקת היא -למה הוא נזכר לזעוק רק כשהרסו לבן שלו את האירוע? כשמרטו לאנשים זקנים, זה לא היה מספיק חמור. כשסרטונים אוטנטיים יוצאים השכם והערב ומתעדים איך עובדים על רבנים קשישים במצב דמנסי מתקדם ועל סמך 'פסיקותיהם' רוצחים אנשים, זה לא הפריע לו!
  רק כשהרסו לבן יקיר את האירוע, אז זה חמור וצריך לכתוב על זה טור!
  חינוך למופת, האמת היא שעדיף שתישאר בבית!

  יוסי |
  הגב
 5. לא הבנתי, מה הקשר לחוק הנורווגי, כל מי שמכיר את הפוליטיקה אצל משפחת פרוש יודע שזה לא קשור…
  רמז:נפתלי פרוש יור דגל ירושלים שארגן את הכינוס, לא מנוי על המבשר…
  אז לפני שאתה כותב ומשמיץ, תבדוק, ונראה לי שאתה צריך לבקש סליחה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. אני הייתי משנה את הכותרת אוירבך אל תרצח את ילדינו על חשבון גדולי ישראל נכון שאתה מאוד רוצה להנהיג אבל מה לעשות שהקב"ה קבע אחרת, (וזה מוכח שרוב מנין ובנין של העולם היהודי קיבלו על עצמם את ההנהגה של מרן הגראי"ל והגר"ח,)ולכן פתחת עיתון ומפלגה כדי שהילדים שלנו יקומו כל בוקר למחלוקת חדשה , אנא ממך ר' אוירבך חדל סגור את העיתון ואת המפלגה קבל מרות גדולי ישראל ושב ללמוד בשקט כמו שתלמידיך אומרים שאת זה אתה יודע

  נפגע אישית מעץ הדע"ש |
  הגב
  • ערמה של שקרים!
   הגר"ש לא מחפש להנהיג את הדור ולהיפך אם היה מחפש שקט ולקבל את הנהגת הדור תוך מספר שנים, היה מיישר קו עם הגראי"ל. הגר"ש מבקש להשמיע את דעתו לקהל עדתו ולא משנה אם הם שני אנשים או חמישים אלף ולכן פתח עיתון. מה לעשות שיש אנשים שאינם מסוגלים לשמוע דעות של אחרים ועסקנים נבזים שהאמת שהגר"ש זועק, דופקת להם קצת את התכניות ומורידה במכסות המתגייסים ולכן הם יוצאים נגדו בחמת זעם ובאופן שמוכיח שהשורש שלהם הוא מהערב רב.
   בנוסף, יש לציין, כי כל הפחד מהגר"ש שמא אוטוטו הוא ישלוט באי אלו דברים, גורם לאותם גויים בלבוש חרדי להקיא את כל הרוע אשר בקרבם ולהרוס כל חלקה טובה בעם ישראל, כולל את תינוקות של בית רבן, שבטוח סיפור שכזה, הוא בעל פוטנציאל להצמחת עוד ועוד נושרים, לצערינו.
   ואגב, מהתגובות האלה, זוכה הקהל הרחב לראות, מיהם מבזי תלמידי החכמים. כאשר באבסורד מטורף, כאילו בשם כבוד התורה, הם מרשים לעצמם לרדוף, לבזות ולהשפיל ולחרף, תלמידי חכמים מופלגים בתורה וביראה. אכן אחד האבסורדים המופרכים ביותר שהצמיחה ההסטוריה בכלל ותקופתנו בפרט. גם בבבל לפני כ-1200 שנה, היה ריש גלותא, שבשם כבוד תורתו, שמו בכלא! אמוראים שקטנם עבה ממתניו!
   אכן, היו דברים מעולם.

   שסניק |
   הגב
   • אתה אותו שסניק שקוראים אבוטבולביץ
    מוטב שתחשוף את עצמך תחת שמך האמיתי " מרקוביץ"

    אלבז |
    הגב
   • חחחחחחח לא יודע מה סגור איתך
    אבל בטח אתה או עולה חדש או שוטה שמנסה לשנות את ההיסטוריה

    במשך שנים מנסים למנוע בכל מחיר את מנהיגי הדור לומר את דעותיהם
    תבדוק מה עשו למרן ר' מיכל לפקוביץ ז"ל ביום שהתבטא נגד אותו ראש ישיבה שממריד את בחוריו נגד רבותיו זקני ראשי הישיבות בארץ ישראל ובכלל

    אבל הקב"ה החליט שהוא יקפיץ אותם קודם בדיוק כמו שאותו ראש ישיבה קפץ ול חיכה היה מקבל את הישיבה בשקט אבל כנראה הוא לא מתאים לחנך בחורים כמו שאמר ר' מיכל לפקוביץ בסרטו הידוע

    קובי |
    הגב
    • ערמת הקללות שאתם משחררים פה, במקום להתייחס בענייניות ולענות לעניין, רק מוכיחה שאין לכם מה לענות חוץ מלחזור על ערמת הקשקושים והקללות של ר' חיים.

     מחפש ענייניות |
     הגב
 7. לכותב היקר,
  ללא שום קשר למאמר, רק לתיקון טעות עובדתית שמוזכרת בו:
  התמונה המופיעה בכותרת של הרוצח מכה בגרזן, אינה קשורה לנכתב "והלא רק לפני כחודש, הלם ערבי בפרעות עם גרזן ורצח למוות בלב שכונת גאולה את המנוח הרב קרישבסקי", "האם הגרזן שהלם בכל הציבור החרדי לא זעזע אתכם מספיק?", הרב ישעיה קרישבסקי הי"ד נרצח מהתאונה, והרוצח הלם בגרזן 5 פעמים ברב פסח קרישבסקי שיחי' לאוי"ט שבדרך נס כמעט ולא ניזוק.

  משיב כהלכה |
  הגב
  • תתביישו לכם עצניקים חסרי גבולות!!!
   כשהרב שמואל אוירבך ירד לחיי הליובאווטשער רבה בלי רחמנות אם כל חבורתו והתנהג כאחרון הרודפים ורדף קהילה שלימה בישראל עדת קודש שמחרפת נפשה למען היהדות המסורה לנו דור דור (ראו ערך כינוס השלוחים) זה היה בסדר גמור למה כי זה חבד ולחבד מותר לעשות מה שרוצים העיקר שזה יהיה בהידור אם הוצאת נשמה.
   אבל כשזה מגיע לר שמואל איום ונורא זה אסור למה כי נתי דרוסמן מעולם לא פגע לא בגערר ולא ברב עובדיה הוא לא השפיל את בעלז למען צרכים פוליטים הרב חיים גריינמן מעולם לא סבל על ידו ומה אם הרב בנימין זילבר מי מכיר אותו בכלל הוא לא פילג את היהדות הכל למען כבוד התורה אבל כשפוגעים בסנהדרין לשכת הגזית של דורינו
   איום ונורא שומו שמים!!!!!
   משתתף בצערכם
   שמעון ביטון

   שמעון ביטון |
   הגב
 8. אל תרצחו את דאעש על חשבון ילדי סוריה
  ר' יענקל ההבנה במה שקורה כאן לוקה בחוסר ידע ובחוסר הבנה
  בחוסר ידע אני אני יוכל לעזור לך בנוגע להבנה זו בעיה מגזרית אצלך
  כת נצח רדפו ורודפים מזה 20 שנה כל מי שלא חושב כמותם
  האם לצאת בפומבי נגד הגאון הגדול ר' דוב לנדאו ולרומסו בריש גלי בכל עינוי צער ומכאוב
  וכל זאת רק בגלל שבמוחו חשב אחרת ממה שחשבו אותם ראשי הכת המטורפת
  ולמרות שלמעשה עשה כפי דעתם לא נחה רוחם ופעלו ללא הרף לפגוע בו
  וכל שהיה איזכורו עולה ביתד -באם היה עולה -(בניהולם של עסקני נצח=רצח)
  היה נכתב עליו "ר"ד לנדאו" משל היה גבאי בית כנסת
  האם אתה זוכר את ימי העליזה במציצת דמו של מרן הגאון ר' מיכל פינשטיין
  כמה הם שפכו את דמו וכיסו ושפכו וחוזר חלילה בהנאה סדיסטית
  כמה שפכו את דמו של מרן רבינו הקדוש ראי"ל שטיינמן בכל עת ובכל עלון ותחת כל קולמוס אפשרי
  ואירגנו הפגנות נגדו בכל מקום תחת מסווה העדה החרדית
  והוא בענוותנותו שתק ושתק ושתק עד שהקב"ה ממרום שלח אש בעצמותיהם ונחשף פרצופם המכוער והמושחת להציל את הדור מרדת שחת
  האם נשכח את הימים שבהם כל איש אשר הגיע לשאול שאלה את מרן ר' שמואל הלוי וואזנר ז"ל היה נרדף
  הוא . וילדיו. אשתו. ושאר צאצאיו
  הנוכל להסיר את חרפת המלחמה במרן הרב עובדיה ז"ל שלא חסכו כל ביטוי אפשרי ושאינו אפשרי
  להטיל מוץ ורפש בדמותו הזוהרת

  ועוד ועוד שלל סיפורי זוועה שהולידו את דור עזי הפנים שיכולים לקום נגד מוריהם ולומר להם חלקו עימי בשווה בהנהלת הישיבה וכן על זה הדרך
  עתה אחר שקרקע החינוך נחרכה על ידי אותה כת עד כדי כך שילדיהם מדברים סרה במרן בעל הדרך אמונה
  דבר שלא פיללו אף הם עצמם שילד לא יהיה לו שאיפה לצאת כמן בעל הדרך אמונה
  החליט הקב"ה לרומם את קרן מנהיגי הדור וכל זאת למען הפיח תקווה בדור העתיד
  והבינו הם שצריך לצאת למלחמת חורמה נגד מהרסי הדת זאת בכדי להחזיר לילדי ישראל את הערכה לגולי ישראל
  את הידיעה כי באת ה' אלוקיך תירא נתרבו ת"ח וק"ו שאין אפשרות להשפיל ולפעול בעזות פנים כנגד מנהיגי הדור אנשי השם
  אני מקווה כי שינתי משהו בהבנתך

  שלמה זלמן |
  הגב
 9. האם עצרת פעם הכל בשביל לכתוב על ילדים ספרדים שלא טעמו טעם חטא ומופלים העם והערב???
  לפנטז על דגל ירושלים זה לוקסוס בשבילם!
  הם גם לחיידר לא יכולים להכנס!

  יצחק זאב |
  הגב
 10. כותב לעניין …..והכותרת היא ״הכר את עסקני הפלג הבני ברקי מקרוב״……..

  שלומי אמונים |
  הגב