"אל תתנו יד לחילון השבת!" רבני הציונות הדתית במכתב חריף לרה"מ

לאחר ישיבת המועצות גם רבני הציבור הדתי לאומי פנו בקריאה לראש הממשלה לשמור על קדושת השבת

כמה ימים לאחר כינוסה של מועצות גדולי ישראל, רבני הציונות הדתית,  פנו היום (ראשון) לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה בלתי מתפשרת שלא לתת יד לחילולי השבת.

הרבנים החתומים על המכתב הם: הרב חיים דרוקמן – ראש מרכז ישיבות בני עקיבא, הרב יעקב אריאל – רב העיר רמת גן, הרב אריה שטרן – רב העיר ירושלים,הרב שמואל אליהו – רב העיר צפת ועוד.

במכתבם קוראים הרבנים לראש הממשלה ולשרים שלא לתת יד לחילולי השבת בארץ הקודש, "במשך כל שנות קיומו ידע עם ישראל לכבד את השבת ולשמור עליה מכל משמר לבל תתחלל. בגלל חשיבותה של השבת ומרכזיותה בחיי האומה קיבלו על עצמם מוסדות המדינה, מאז הקמתה, לשמור על קדושת השבת בפרהסיה הציבורית כדי שלא לשלוח יד בציפור נפשה של האומה. והנה, בימים אלו נראה לעתים כאילו השבת במדינת ישראל הפכה לשק חבטות. גורמים שונים מנסים לפגוע בקדושתה של השבת על ידי ניסיונות לפתיחת בתי עסקים, קידום תחבורה ציבורית ועתה מתן לגיטימציה ממשלתית רשמית לקיום משחקי כדורגל בשבת", נכתב במכתב.

"לא יעלה על הדעת שמדינת ישראל תפגע במו ידיה באחד מצינורות החיים המרכזיים שלה", נאמר במכתב.

הרבנים סיכמו את מכתבם בדרישה חדה וברורה "אל תתנו יד לחילון השבת! הסירו את השבת מדיון ומחלוקת, חזקו את מעמד השבת בחיינו הציבוריים והרימו את קרנה בישראל, כי בנפשנו הדבר!".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.