"אם אירן תנסה להשיג נשק גרעיני, נתפוס אותה" (וידאו)

נשיא ארה"ב ברק אובמה ערך היום (ראשון) מסיבת עיתונאים מיוחדת לרגל הגעת הסכם הגרעין עם אירן והתייחס בדבריו לעיצומים החדשים שהושתו היום על התכנית האירנית לפיתוח טילים בליסטיים. { אובמה מבהיר}

לאחר שהמעצמות הסירו את הסנקציות: נשיא ארה"ב ברק אובמה ערך היום (ראשון) מסיבת עיתונאים מיוחדת לרגל הגעת הסכם הגרעין עם אירן והתייחס בדבריו לעיצומים החדשים שהושתו היום על התכנית האירנית לפיתוח טילים בליסטיים.

הנשיא הבהיר כי: "הסכם הגרעין לא נועד לפתור את כל חילוקי הדעות בין אירן וארצות הברית. תחת ההסכם שהושג אירן לא תשים את ידיה על נשק גרעיני".

"אם אירן תנסה לרמות ולהשיג נשק גרעיני, אנו נתפוס אותה", הבהיר אובמה. "מנענו מאירן כל דרך להשגת נשק גרעיני, היא תהיה במעקב 365 ימים בשנה, 24 שעות בשבוע".

 

 

"אנו עדיין נפעיל סנקציות נגד אירן בשל הפרת זכויות האזרח, התמיכה בטרור והניסויים שהיא עושה בטילים", אמר אובמה בהתייחסות לסנקציות החדשות שהופעלו היום. "אנו ממשיכים להיות דרוכים בנוגע לאיום האירני על ישראל ומדינות נוספות באזור".

 

 

"זהו יום טוב", המשיך הנשיא, "שוב אנו רואים מה ארה"ב יכולה להשיג בעזרת דיפלומטיה מבלי לפתוח מלחמה במזרח התיכון. עסקת הגרעין תפתח דרך לפתרון בעיות נוספות עם אירן. אני מקווה שההסכם הוא איתות לכך שאירן תשתף פעולה עם מדינות העולם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.