"אם בגין היה חי הוא היה קורע אתכם"

אלדד יניב שהחל לשדר ברדיו ללא הפסקה התייחס בתוכניתו לשלטון הליכוד בראשותו של בנימין נתניהו והטיח בו האשמות כבדות: "בגין היה מתבייש בכם" – האזינו

אלדד יניב שהחל לשדר ברדיו ללא הפסקה התייחס בתוכניתו לשלטון הליכוד בראשותו של בנימין נתניהו והטיח בו האשמות כבדות: "בגין היה מתבייש בכם"

"אין דבר מטורף יותר מהמהלך של הממשלה לחסל את בג"ץ. לביבי, שקד ובנט יש מזל מאלוהים שבגין אינו בן החיים, הוא היה נכנס בהם. הם קוראים לעצמם ממשיכי מנחם בגין? הוא זה שהוביל את מפלגת הליכוד והראשון שהצליח להביא את הימין לשלטון, והכריז שבג"ץ הוא בית המשפט של העם. בשנת 1952 הוא פרסם את השקפת עולמו, ואיך הוא רואה את הדמוקרטיה במדינת ישראל, ואף ביקר את בן גוריון שהיה לטעמו 'דמוקרט קטן'. מנחם בגין התייחס להפרדת הרשויות וטען ש'באמת של החיים' הממשלה מציעה חוקים והרוב מעביר אותם וכשהמתנגדים לה מציעים חוקים הממשלה דואגת להפילם".

"הוא בעצמו חשש שהשלטון יחוקק חוק שפוגע בזכויות האזרח וטען שהמשפט הבלתי תלוי הוא המבצר האחרון של עם ישראל. כשהוא ייפול לא יהיה מי שיציל את האדם הנשחק בין אבני הסררה. לאחר שבגין סיים את כהונו יצחק שמיר חוקק את שני חוקי הייסוד החשובים ביותר שלנו – חוק יסוד כבוד האדם וחירותו וחוק יסוד חופש העיסוק שמאפשרים לבית המשפט העליון לקיים הצוואה של בגין ולהגן על אזרחי מדינת ישראל. השלטון כיום מנצל את הרוב הזמני שהרוויח ומעביר חוקים שדורסים את זכויות היסוד. אנחנו צריכים להתעורר, זה עניין של ימין או שמאל, עוד מעט תהיה כאן ממשלה אחרת והימין יגיעו לאופוזיציה, כשהם ירצו לפנות לבג"ץ הם יגלו שהם לקחו לו את כל הכוח והוא לא יכול עוד להגן עליהם. 50% מהציבור קורא להוריד את הידיים מבית המשפט העליון וקורא לבצע את ההליך הזה בהידברות. לא תהיה כאן מלחמת אחים אך אזרחי ישראל לא יתנו לכם לעשות את המעשה המטורף הזה ולא יעזור לכם כלום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.