"אם הרב שך היה בחיים, הרב לייבל לא היה יכול יותר לצאת לרחוב"

"אם הרב שך היה בחיים, הוא היה נכנס היום לישיבת פוניבז', נעמד לפני אורן הקודש המוזהב ואומר בקול רועד דברים מבעירי אהבת חווית לימוד התורה של "פאנאטיקער" כלשונו. כותב בן חיים בתגובה לסערת הרב לייבל

העיתונאי אבישי בו חיים שספג מאות שעות של הרב שך במהלך עבודתו העיתונאית, טוען כי מרן הרב שך היה זורק מכל המדרגות את הרב דוד לייבל שיצא מגדרו בעד "החרדים העובדים" אותם הגדיר כסוג א' של העולם החרדי.

"אם הרב שך היה בחיים, הוא היה נכנס היום לישיבת פוניבז', נעמד לפני אורן הקודש המוזהב ואומר בקול רועד דברים מבעירי אהבת חווית לימוד התורה של "פאנאטיקער" כלשונו. דברים שאחריהם הרב המהפכן להדהים הרב דוד לייבל לא היה יכול יותר לצאת לרחוב החרדי", כך במילים אלו הגיב ד"ר אבישי בן חיים בדף הפייסבוק שלו לסערת נאומו של הרב לייבל שהתבטא באופן מפתיע בשבח החרדים העובדים ועל כך שעל פי ההלכה,צריך לנהוג כמו החרדים העובדים.

במאמר שפורסם בסוף השבוע ביתד נאמן תחת שמו של ישראל פרידמן, הוא תוקף בחריפות את החרדים העובדים. ״יש כאלה שמנסים לרכב על גלי התופעה של חרדים עובדים ולגרור צבור כזה למחוזות לא טובים. הם רוצים לטשטש את ההבדל והפער בין לומדי התורה לבין קובעי עיתים לתורה, ולגדוע מעמלי יום את השאיפה להיות הוגי תורה יומם ולילה. לוקחים נתח מהצבור החרדי והופכים אותו לקבוצה מבודלת.

במאמר מוסיף הלברל כי מי שמנסה לגדוע את השאיפות של קובעי עיתים לתורה בקיבוע מצבם כאדיליה, זורע טשטוש מסוכן וגורר אנשים למחוזות מסוכנים להם. מי שמנסה למסוך ערפל סמיך על נקודת האמת פוגע בהמונים שמנסים לעשות את המוטל עליהם בנסיבות החיים בנקודת זמן עכשווית. וכופה עליהם הסתפקות מעוותת במועט ונמוכה יותר – ולוקח מהם את הסולם הגבהה שיכול לימים להרימם לפסגות. מי שהופך אילוצי ה"מצוי" לאדיאולוגיה של רצוי – מעווות את כוונת גדו"י שמכים על קודקדו של קהל קדוש ואומרים לו גדל״.

ייתכן והמאמר הוקדש לדברים שנשא הרב דוד לייבל במעמד, בו יצא מגדרו כאשר הילל ושיבח את החרדים העובדים

וזה תמצית דבריו:

"ברוך השם, זכינו אחרי השואה על ידי ה"חזון איש" והרב שך לבניה מחדש של שבט לוי, שבט מפואר ענק, שהוא הגחלת של עם ישראל הוא השבט, שצריך להתמסר כולו לעבודת ה'. "ה' הוא נחלתו" וממנו יצאו הרבנים המכוונים את עם ישראל שלא יסטה ימין ושמאל. גם אני תומך ומרחיב את שבט לוי במאות אברכים הלומדים ברשת הכוללים רבי עקיבא אייגר. אבל יש שבטים אחרים, השבטים האחרים קיימים זאת עובדה, יש מעל 60,000 עובדים חרדים זאת עובדה, יש מעל 10,000 באקדמיה זאת עובדה, אפשר להחליט להתעלם מהם ויש אפשרות להתייחס אליהם.– גדולי הדור באו לכאן היום להתייחס אליהם ולהורות איך צריכים להראות שאר השבטים כמו שהיו נראים בתפארתם.
איך צריך להיראות שבט יהודה מחדש. איך צריך להיראות שבט בנימין מחדש? איך צריך להיראות חבר כנסת, ראש עיר, מנכ"ל, מקורבי השלטון איך צריך להיראות עורך דין, רופא, בן תורה? איך צריך להיראות עיתונאי, פירסומאי, איש הייטק בן תורה?
איך בונים מחדש את שבט זבולון, סוחרים המחזיקים עולם התורה?
איך צריך להיראות מחדש שבט יששכר, מלמדים סופרי סת"ם?
כל השבטים, והשבטים זה אתם! עם ישראל זה אתם!
איך עם ישראל על כל שבטיו צריך להיראות?1
זוהי מטרתה של אחוות תורה המאפשרת – העוזרת ל- 12 שבטים, לעם ישראל, להיראות כמו שהוא צריך להיראות. בני תורה!

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.