אם ובת חרדית ילדו באותו חדר

בחדר אחד ישבו זה לצד זה מיטה ליד מיטה אם ובת למשפחה חרדית בירושלים ששתיהן ילדו באותו יום. השניים סירבו להצטלם אך הסכימו לדבר על הלידה המשותפת. { הפתעה בהדסה}

לידה נדירה בהדסה:  אם ובת למשפחה חרדית ילדו באותו יום.  בחדר אחד ישבו זה לצד זה מיטה ליד מיטה אם ובת למשפחה חרדית בירושלים ששתיהן ילדו באותו יום.

לקוקר נודע כי כתבת 'ידיעות אחרונות' יעל פרדיסון הגיעה אתמול לבית החולים וישבה שם במשך שעתיים עם האם והבת שהסכימו לדבר , אך סירבו בתוקף להצטלם על שער העיתון של המדינה.

הבת החרדית סיפרה כי לא תיאמה עם אמה את הלידה המשותפת,  "במהלך ההריון לא תיכננו שהיא תהיה איתי אהיה בלידה, כי או שהיא תלד או שהיא תהיה בסוף ההריון ולא מתאים. אבל השבוע הייתה לי הרגשה שהיא כן תהיה איתי, אם מגיע לבן אדם משהו הוא מקבל אותו".

 

"ידענו שהתאריכים שלנו קרובים,אבל לא דמיינו שנהיה בחדר לידה ביחד", הן סיפרו  לידיעות. "אני הייתי בסוף שבוע 40 והגעתי לבית חולים לביקורת", אמרה האם, בת 42. "היו לי צירים אבל לא חשבתי שאני בלידה כי בדרך כלל בסוף ההריון יש לי צירים. כשהכניסו אותי לחדר לידה הבת שלי התקשרה ואמרה שהם בדרך לבית חולים. ברוך השם זכיתי, ילדתי והייתי לצד בתי בלידה שלה". עבור האם מדובר בלידה ה 11, ועבור הבת זו הלידה הראשונה.

 

על מועד הלידה היא סיפרה  בהתרגשות ואמרה:"ילדתי קצת אחרי חצות, והיא ילדה בסביבות שלוש בצהריים, אך היה לי זמן להתאושש ועד הצהריים הייתי בתינוקיה ולידה לסירוגין, ובצהריים שמתי את התינוק בתינוקיה. הם אמרו לי שעדיף שהילד יהיה כמה שיותר עם האמא שלו, ואמרתי להם שהייתי מאד שמחה אבל יש לי עוד ילדה שצריכה שאמא שלה תהיה לידה".

הרופאים בהדסה התרגשו אף הם,"היו לנו מקרים שאמא ובת ילדו אחת סמוך לשנייה. רואים את זה לפעמים אצל המגזר החרדי, היו לנו גם אחיות שילדו באותו יום, אבל מה שמיוחד פה ששתיהן ילדו באותו זמן, באותו יום, ואפשר לשים אותם באותו חדר", מסכמת פרופסור דרורית הוכנר, מנהלת מחלקת נשים בהדסה הר הצופים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.