"אם חיזבאללה יחדור – נהרוג את כולם"

בתדרוך לעיתונאים מסר גורם בכיר בפיקוד צפון כי צהל מוכן למלחמה, ושיגר מסר מאיים לחיזבאללה ולסוריה

לקראת מלחמה בצפון? בכיר בפיקוד הצפון שיגר היום (חמישי) מסר תקיף לחיזבאללה באומרו כי לצה"ל יש מודיעין טוב יותר ממלחמת לבנון השנייה. כן התייחס לאפשרות של חדירת כוח חיזבאללה ליישוב ישראלי: "נהרוג את כולם".

הקצין הבכיר העריך שבמקרה של עימות עם חיזבאללה, הוא ינסה לבצע פשיטות נקודתיות, ולחדור ליישובים או בסיסים בסמוך לגבול. "מעריך שיכולים להיות להם הישגים מצוינים בפשיטות", אמר הקצין. "אבל אם חיזבאללה חושב שהכוח הזה יוכל להיכנס, לעשות נזק ולחזור חזרה ללבנון. מבחינתנו לא יהיה דבר כזה – הוא לא יצליח לחזור. נהרוג את כולם". "הם צריכים לשאול את עצמם האם נכון לפעול נגדנו כמו שהם עובדים בסוריה", סיפר. מאז כניסת חיזבאללה למלחמת האזרחים בסוריה והסיוע שהעניק למשטר אסד, עלה החשש כי האירנים או הסורים ישתמשו בארגון ככוח תגובה נגד ישראל. עם זאת, הקצין הבהיר כי צה"ל מוכן גם לאפשרות הזו.

אותו קצין התייחס למודיעין הישראלי "התחזק משמעותית", אמר, "מה שאני יודע על חיזבאללה לעומת כמה שנים השתפר באופן גדול" טען. "זה הבדל. בגלל המודיעין, יהיה להם קשה להפתיע אותנו. זה מאפשר לצה"ל לקחת סיכונים, כי מעריכים שלא יגיבו".

"למרות זאת, אנחנו מתכוננים לזה שינסו להפתיע אותנו בגבול עם לבנון", טען הקצין הבכיר. "אם חיזבאללה יוריד כוחות גדולים לתוך הכפרים, וינסה משם לצאת ולפגוע בנו, זו תהיה גם הזדמנות עבורנו לפגוע בהם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.