"אם יתעמת איתנו – יקבל מכת מחץ שהוא לא יכול לדמיין"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לפני זמן קצר לנאומו של מנהיג חיזבאללה נסראללה והזהיר אותו מפני תגובה צבאית לתקיפות צה"ל

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לפני זמן קצר לנאומו של מנהיג חיזבאללה נסראללה, והזהיר אותו לבל יעז לנסות את ישראל, "זה בא מאותו אדם שאמר אחרי 2006 שאם הוא היה יודע מה תהיה תגובת ישראל על חטיפת שלושת חיילינו, הוא היה שוקל פעמיים אם לעשות זאת". אמר ראש הממשלה. "אז היום אני מציע לו לשקול לא פעמיים", הוסיף נתניהו והציע:  "אלא עשרים פעם, משום שאם הוא יתעמת איתנו, הוא יקבל מכת מחץ שהוא לא יכול אפילו לדמיין אותה".

על התקרית הדיפלומטית עם רוסיה אמר נתניהו "אני שוחחתי עם הנשיא פוטין ערב יום כיפור, ממש לפני כניסת החג", תיאר נתניהו, " הבעתי בשמי ובשם אזרחי ישראל צער על מותם של 15 אנשי צוות אוויר רוסי, שמטוסם הופל על ידי אש סורית. אמרתי לו ששורש הבעיה זה הניסיון של איראן להשתמש בשטח סוריה להתקפות נגד ישראל ולחימוש אויבינו כמו החיזבאללה.

שמעתי את דברי הרהב שבאו מהכיוון של חיזבאללה. זה בא מאותו אדם שאמר אחרי 2006 שאם הוא היה יודע מה תהיה תגובת ישראל על חטיפת שלושת חיילינו, הוא היה שוקל פעמיים אם לעשות זאת. אז היום אני מציע לו לשקול לא פעמיים, אלא עשרים פעם, משום שאם הוא יתעמת איתנו, הוא יקבל מכת מחץ שהוא לא יכול אפילו לדמיין אותה. באשר ליחסינו עם רוסיה – אני שוחחתי עם הנשיא פוטין ערב יום כיפור, ממש לפני כניסת החג.הבעתי בשמי ובשם אזרחי ישראל צער על מותם של 15 אנשי צוות אוויר רוסי, שמטוסם הופל על ידי אש סורית. אמרתי לו ששורש הבעיה זה הניסיון של איראן להשתמש בשטח סוריה להתקפות נגד ישראל ולחימוש אויבינו כמו החיזבאללה. אמרתי לו שעומדת לנו הזכות להגנה עצמית, ועם זאת יש חשיבות גדולה מאוד לשמר את התיאום הביטחוני בין ישראל ובין רוסיה, ולכן החלטתי לשלוח את מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין, למוסקבה, בעצם במטרה כפולה. אחד, להמשיך להגן על אזרחינו, ומנגד לשמר את שיתוף הפעולה בין שתי המדינות.וידאו: איתי בית-און, לע"מסאונד: בן פרץ, לע"מ

פורסם על ידי ‏ראש ממשלת ישראל‏ ב חמישי, 20 בספטמבר 2018

נתניהו הדגיש את חשיבות השת"פ עם רוסיה: "אמרתי לו שעומדת לנו הזכות להגנה עצמית, ועם זאת יש חשיבות גדולה מאוד לשמר את התיאום הביטחוני בין ישראל ובין רוסיה, ולכן החלטתי לשלוח את מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין, למוסקבה, בעצם במטרה כפולה. אחד, להמשיך להגן על אזרחינו, ומנגד לשמר את שיתוף הפעולה בין שתי המדינות.

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, נשא היום (חמישי) נאום תקיף ומתריס נגד ישראל, לרגל חג שיעי, וטען כי בניגוד לטענות ישראל הוא נושא את נאומו שלא מתוך מקלט.

"הם צוחקים עלי ואומרים שאני מאיים מתוך מקלט. אני כמובן לא נמצא במקלט. אני נמצא במקום מסוים והעובדה שאני פה נואם מוכיחה שאתם מנסים לילות כימים להרוג אותי, ורק נכשלים", אמר נסראללה, אך לצד זאת לא חשף את מיקומו.

נסראללה תקף את ישראל וטען כי אשליותיה לפיהן האירועים בסוריה ועיראק יפעלו לטובתה התבדו: "הישראלים כועסים ומודאגים כי מזימתם נכשלה. הם תלו תקוות במה שקרה בסוריה ועיראק, אבל כל האשליות האלה התנפצו.

"עמים שהיו מחוץ לקונפליקט עם ישראל, היום הם חלק ממנו. ישראל מפחדת מכל מלחמה. הם מבינים שלמלחמה מולנו יהיו השלכות רבות באזור", אמר נסראללה.

נסראללה התייחס גם למתקפות הישראליות בסוריה המיועדות לבלימת העברתם של אמצעי לחימה, "אני אומר לישראל – תיזהרו. כל מה שעשית עד עכשיו נגמר ותם. יש לנו טילים מדויקים ולא מדויקים ואמצעים אחרים. אם ישראל תכפה מלחמה על לבנון ישראל תעמוד מול גורל שלא העלתה בדעתה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.