אם כבר להתמוטט באירוע משפחתי – אז ליד מנהל חדר המיון של הדסה עין כרם

"פתאום אדם כבן 60 שעמד לידי התמוטט ונפל. מייד הבחנתי שמדובר בארוע לבבי ושהוא עומד לאבד את ההכרה"

ד״ר קובי אסף, מנהל חדר המיון בהדסה עין כרם, השתתף השבוע בארוע בר מצווה של קרוב משפחתו במלון לאונרדו פלאזה בעיר. הוא לא תאר לעצמו שיצטרך להשתמש בידע הרפואי בארוע כה שגרתי ומשמח.

״פתאום אדם כבן 60 שעמד לידי התמוטט ונפל. מייד הבחנתי שמדובר בארוע לבבי ושהוא עומד לאבד את ההכרה.
טיפלתי בו ובמקביל הזמנתי אמבולנס של מד״א, שפינה אותו מייד ליחידה אותה אני מנהל- המיון בהדסה עין כרם״.
אך בזאת לא תם הסיפור, מאחר והאדון שהתמוטט בחר שלא להשאר לאשפוז.
״להפתעתי לאחר שנבדק החליט האדון לשוב לארוע, כנראה הרגיש טוב ויציב. אבל כעבור זמן קצר התמוטט שוב, הפעם מצבו היה מורכב יותר ותוך כדי הטיפול בו דאגתי לניידת טיפול נמרץ של מד״א.
הוא הובהל בשנית להדסה עין כרם, הפעם בליווי ד״ר אסף שלא עזב אותו לרגע, שם לאחר בדיקתו במיון אושפז במחלקה הקרדיולוגית בה טופל במסירות ולשמחתי כעבור כמה ימים שוחרר לביתו״.
ד״ר אסף מדגיש כי במקרה של חולשה פתאומית או התמוטטות, יש להגיע באופן מיידי לחדר המיון ולמצות את הטיפול והבדיקות על פי המלצת הצוות הרפואי. ״האחריות על בריאותנו היא שלנו, וגם כאשר נדמה שההתסמינים שכחו – הרי שרופאים מקצועיים יודעים מתי כדאי לסיים את מערך הבדיקות והבירורים לרבות טיפול רפואי מיידי״.
״בדרך כלל אני מקבל את המטופלים כשהם מגיעים לחדר המיון בהדסה לאחר הטיפול הראשוני של מד״א״, ציין דר אסף, ״ואילו הפעם זכיתי להצטרף לניידת ולצפות בעבודת הצוות באמבולנס – עבודה נהדרת הן מהבחינה הרפואית והן מהבחינה האנושית. אין ספק שבזכותם המטופל הגיע במצב טוב לבית החולים״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.