"אם כפר סירקין לא תיועד לחרדים זה לא יעבור"

ח"כ יעקב אשר בראיון ל'אקטואליק' על חוק התחבורה ציבורית מסובסדת לבחורי הישיבות ועל כפר סירקין שאם לא תותאם למגזר החרדי נתנגד לתכנית מחיר למשתכן, ונעמוד על כך".

חבר הכנסת יעקב אשר הנמצא כמעט שנה בתפקידו כח"כ מטעם 'דגל התורה' לו זו הקדנציה השניה במשכן הכנסת, התראיין במהלך השבוע האחרון לאתר 'אקטואליק' על הנושאים בהם הוא עוסק, וכן על הנושא החם שעוד יתעסקו בו רבות בתקופה הקרובה 'דיור למגזר החרדי'.

לפני כחודש וחצי עלה לדיון בוועדת שרים לענייני חקיקה הצעת החוק של ח"כ יעקב אשר, למתן הנחה בתחבורה ציבורית לבחורי ישיבות כמו אלה הניתנים לסטודנטים, כך שלראשונה גם בחורי הישיבות יוכרו כזכאים להנחה בתחבורה הציבורית, אלא שבפועל החוק נדחה בטענה לסכומים הגבוהים שחשבו שזה יעלה במשרד האוצר, וסיכמו כי צוות של משרד הפנים והאצור ידון בעלויות ויביא את החוק שוב לדיון בועדת השרים.

יזמת חוק תחבורה ציבורית מסובסדת גם לבחורי ישיבות, זה עדיין תקוע בדיונים 

כן, בשיתוף פעולה עם מספר חברי כנסת יזמנו את החוק שייתן מענה לבחורי הישיבה הנחשבים לסטודנטים לכל דבר, וכמו שבמגזר הכללי מקבלים הנחות גם לבחורי הישיבות מגיע, תחילה במשרד האוצר חשבו שמדובר בעשרות מיליוני שקלים והתנגדו, לאחר ישיבה משותפת הוכחתי להם שהם טועים, המצב הנתון כרגע שהם בטוחים שהחוק יעלה 15 מיליון שקלים אני מבדיקות שלי החוק הזה לא יעבור את ה- 5 מיליון שקלים.

ואיפה זה נמצא כרגע ?

יש לנו עוד פגישה אחת מכרעת עם האוצר, כעיקרון כבר הכל סוכם, הסכומים שהם חשבו תחילה ומה שהם ראו אחרי הפגישות איתנו השתנה לחלוטין ואם לא יהיו תקלות של הרגע האחרון, בעזרת השם בעוד עשרה ימים החוק יעלה שוב לועדת שרים בתקווה שיעבור.

לפני מספר ימים פרסם השר כחלון אלפי יחידות ב'מחיר למשתכן', החרדים לא בדיוק נהנו מזה?

נכון, מדובר על אלפי יחידות דיור למגזר הכללי בערים בהם כמעט ואין חרדים, זה לא פיתרון למשבר הדיור הנוכחי, דיברנו כמה פעמים על כחלון בעניין ואנחנו רואים שאין שינוי למרות המינויים היפים במשרד השיכון, אנחנו מתכוונים לדרוש פתרונות עבור המגזר החרדי, ושבעים וארבע יחידות בכפר יונה לא יביאו לפתרון, שמעתי שסגן שר האוצר יצחק כהן משס פועל בנידון, אנחנו שמחים על כך, ויודעים שהוא יודע להביא תוצאות ומקווים שזה מה שיקרה.

מדברים על אלפי יחידות בכפר סירקין שיכולות להתאים למגזר החרדי, מה דעתך ?

כן, כפר סירקין זה אזור חשוב ומתאים למגזר החרדי, נמצא ליד פתח תקווה ויהיה יעיל מאוד למגזר, הבנתי שיש שם בין אלפיים לשלושת אלפים יחידות דיור, וכבר אמרתי בעניין לנוגעים בדבר, אם לא נקבל את המקום הזה לטובת המגזר החרדי נצביע נגד ההחלטה, לא יעלה על הדעת שזה לא יינתן למגזר שלם שהמצוקה שלו גדולה לא פחות ואף יותר מהמגזר הכללי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.