"אם לא ייפסקו חילולי השבת אני מעריך שנאלץ לפרוש מהממשלה"

ח"כ הרב ישראל אייכלר בפגישה עם נשיא המדינה:"אם לא ייפסקו חילולי השבת אני מעריך שיהדות התורה ושס ייאלצו לפרוש מהממשלה"

חבר ועדת השבת ח"כ הרב ישראל אייכלר אמר הבוקר לנשיא המדינה ראובן ריבלין כי המפלגות החרדיות לא יוכלו לשבת על זרי הדפנה בכל הקשור להתרבות חילולי השבת בישראל :"אני מקווה מאוד שראש הממשלה והשרים יבינו עד כמה השבת היא בנפשם של גדולי ישראל", הוא אמר, " לא נוכל להיות שותפים בחברה ממשלתית שמחללת שבת כרכבת ישראל". הסביר אייכלר.

"אם הממשלה תגלה אדישות מול הערכים הקדושים לעם היהודי, אני מעריך כי יהדות התורה ושס ייאלצו לפרוש מהממשלה. כך לגבי השבת וכך לגבי ההשתוללות הרפורמית בכותל המערבי" – אמר לנשיא.

נשיא המדינה דיבר בחשיבות שמירת השבת לכל אזרחי ישראל וסיפר על דרכי ההתמודדות עם הצורך בעבודת תחזוקה בשבת בהן נקטו בזמנו בעיריית ירושלים על מנת למניעת חילולי שבת.

ח"כ הרב אייכלר הוסיף ואמר כי אם נשלים עם תופעת "שכר שבת" שיהא חוטא נשכר, לא יירחק היום ויהודי שומר שבת לא יועסק בשום עבודה במדינה, כמו באמריקה. לכן יש לאסור "תופסות שבת" מכניסת השבת ועד צאתה על כל עבודה שאין בה חשש פיקוח נפש כמו בתי חולים וכו'. כמו כן הציע לארגן "אגודות הסעה" ולאסוף נוסעים בתחנות בני ברק וירושלים בימות החול, כמו שעושים מחללי השבת בבאר שבע ובראש העין, כל זמן שמשרד התחבורה מתעלם מחילולי שבת, ייאלץ להשלים עם שבירת המונופול בתחבורה בימות החול.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.