"אם לא יעבור חוק הגיוס – הממשלה תתפרק"

השורה התחתונה מכינוס המועצת החסידית – לסיים את החקיקה בעניין הגיוס עד סיום מושב הקיץ

לאחר שעה של דיונים – הסתיימה ישיבת המועצת שדנה בנושא חוק הגיוס. לאקטואליק נודע כי השורה התחתונה מכינוס המועצת החסידית היא – לסיים את החקיקה בעניין הגיוס עד סיום מושב הקיץ.

בכיר באגודה אומר ל"אקטואליק" כי "המועצת לא הוסיפה "אם לא", אך זה ברור שאם לא נצליח לחוקק הממשלה תתפרק".

גורמים פוליטיים שהיו בחדר מדווחים כי חברי המועצת דנו במשך כשעה על נושא הגיוס, וכי נושא חילולי השבת כלל לא עלה שולחן ישיבת חברי המועצת.

אדמורי"ם רבים הדירו את רגליהם מהישיבה מה שמעיד על כך שלא תתקבל החלטה דרמטית נוסח פרישה מהקואליציה. מי שכן הגיע עד לשעה זו הם האדמורי"ם מגור סערט ויז’ניץ, מודז'יץ, צאנז, ובאיאן, החכי"ם ליצמן, פרוש, מוזס ואייכלר נמצאים אף הם במקום.

מנגד, האדמורי"ם שהדירו את רגליהם מהאירוע – הרבי מבעלזא שששוהה כעת בטלז סטון למנוחה, כמו גם הרבי מביאלא שנופש בצפת, הרבי מסלונים נעדר אף הוא, הרבי מויז'ניץ (מרכז) נעדר עקב חולשה והרבי מסאדיגורה שוהה בארה"ב עד יום חמישי.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כנסו מהר.... כבר כמה חדשים שאין לי מנוחה במיוחד כשאני מגלה עוד ועוד פרטים

  .
  .
  כבר כמה חדשים שאין לי מנוחה במיוחד כשאני מגלה עוד ועוד פרטים, כמה הלבושים כ'חרדים' מוילמסבורג מונסי ובורו פארק מגיעים למקומות של כינוסי המסיון, חלק אף הולכים למנזרים ללא שמץ של בושה, ולא תאמינו עד לאן זה הרחיק שישנם גם מי שרחמנא לצלן טבלו לנצרות וממשיכים ללכת בשבת עם שטריימל. בטרם יצאתי לרחוב לספר על מה שקורה טיפלו בענין עם כמה אדמורי"ם חלק מראים לפחות רצינות ומבקשים לעקור מן השורש את העושים זאת, אבל לצערנו הגדול ישנם גם מי שמושכים ומושכים זמן בתקוה שהענין ירגע.

  בשורות אלו אני מבקש לעסוק באחד שהוא חסיד באבוב 48 בבורו פארק שהוא מסית ומדיח ממש, מי שמביא לכינוסיהם עוד ועוד וזה כבר שנים שהוא משתף פעולה עימם בצורה מחרידה ממש, ובימים אלו גיליתי משהו שנחרדתי, 'הניו טעסטעמאני' ב'היימישע אידיש' רואים שכתב זאת מי שבקי באידיש געליציאנית, כשהחדיר בה מילים כמו 'יחי אדוננו' בתקוה שיאמינו שזה בא ממקור אחר.

  לאחר בירור גילינו כי הם הציעו את התפקיד לכמה חרדים במחיר של מאה אלף דולר, ומי שלקח על עצמו את התפקיד היה חסיד באבוב 48 שקיבל עבור העבודה כסף רב, – אני בכוונה לא כותב את שם הספר בלשון קודש בשל חשש עבודה זרה, אני משתמש במילים באנגלית מפני שזה גלוי וידוע לכל.

  מדובר בתורה החדשה של הנוצרים אותה הם מחדירים בכל פינה היכן שהם רק יכולים והם עובדים חזק לחדור לרחוב החרדי, הם עובדים חזק בבורו פארק וילימסבורג מונסי, ולא תאמינו ראש כולל מלייקוואוד הוא אחד מאנשיהם.

  השבוע טיפלו בענין שוב בבית הרבי מבאבוב 48, שהוא אישית ככל הנראה לא בענינים אינו יודע איך לטפל בדברים כאלו, גבאיו הם מטפלים בנושא וממתינים לראות האם הם יעשו משהו, הם ביקשו שיתנו להם זמן אז אנחנו ממתינים, בתקוה כי יעצרו בעד הסחף הזה, ובמיוחד ילחמו באותו מסית ומדיח.

  כאן נספר לכם שכאשר סיפרו לרבי מבאבוב 48 במה ובמי מדובר הוא צעק כי מדובר במשפחה של תלמידי חכמים ואי אפשר לעשות כלום, שלחו להודיע לו, כי אם הוא לא יעשה אנחנו נעשה את העבודה עד אשר יעצרו את הסחף לכינוסי המסיונרים ולעבודה עימם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב