"אם לא תבלום את איראן – אנחנו נפעל בסוריה"

רה"מ לפוטין: "הפגישה הזו מתרחשת כשיש שינוי, קו פרשת מים בסוריה. האם אירן תתבסס בסוריה או שהתהליך הזה ייבלם? ואני הבהרתי לפוטין שאנחנו נבלום אותו. אם זה לא ייבלם מעצמו, אנחנו נבלום אותו". צפו

המתיחות בצפון הולכת וגוברת: ראש הממשלה בנימין נתניהו סיפר בתדרוך לכתבים כי השיחה בין השניים התמקדה בכל הנוגע להשתלטות האיראנית על סוריה. "הפגישה הזו מתרחשת כשיש שינוי, קו פרשת מים בסוריה. האם אירן תתבסס בסוריה או שהתהליך הזה ייבלם? ואני הבהרתי לפוטין שאנחנו נבלום אותו. אם זה לא ייבלם מעצמו, אנחנו נבלום אותו. למעשה אנחנו כבר פועלים", חשף נתניהו לכתבים.

"אמרתי לו שהאיום של נשק מדויק מלבנון הוא איום חמור ומדינת ישראל לא מוכנה לקבל אותו. וגם כאן, אם נצטרף לפעול – נפעל. דיברנו על המשמעויות של תרחישי הסלמה באזור, וכיצד ניתן לטפל בהם. זה העיקר", סיפר ראש הממשלה.


"נשק מדויק זה איום חמור על ישראל ואנחנו לא נקבל אותו. ויש לזה משמעות. הבהרתי את המדיניות שלנו, אלה לא היו דברי סרק", הוא ציין "המפעלים בשלבי הקמה, ולכן אנחנו מציירים את הקו האדום כבר עכשיו. חשוב שהאויבים שלנו יבינו שלא רק שישראל לא תקבל את זה, אלא צריך הבנה של המעצמות. מה שהבהרתי לפוטין היה מאוד ברור ומאוד חד. הם מבינים את העמדה שלנו. לא אגיד את המילה 'מקבלים', אבל הם מבינים את הרצינות שבה אנחנו מתייחסים לאיומים האלה".

לדברי נתניהו "מי שמנסה כרגע לשנות את הסטטוס קוו גם בסוריה וגם בלבנון – זה גורם אחד – והגורם הזה זה אירן. מה שמשתנה כרגע, זה שיש אפשרות לייצר מציאות אחרת, יותר שקטה, אחרי שהיו הרבה טרגדיות שם, ויש גורם שמנסה באופן אקטיבי לחמם את הגזרה, ולהכניס נשק קטלני ומאוד מסוכן למדינת ישראל בלבנון – הגורם הזה הוא אירן, אין גורם אחר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.