אם לחייל חרדי: "סוהרות ביצעו חיפושים על גופו של בני"

רויטל הר כסף אם לחייל חרדי שהחליט לנסוע לאומן ונידון ל-20 ימי מאסר מגוללת ל'אקטואליק' את החוויה המטלטלת והיחס התוקפני כלפי בנה, וממליצה: "תתרחקו מהצבא"

רויטל הר כסף אם לחייל חרדי שהחליט לנסוע לאומן ונידון ל-20 ימי מאסר מגוללת בפוסט בפייסבוק את החוויה המטלטלת והיחס התוקפני כלפי בנה.

מוצאי שמחת תורה, סיימנו חג של ריקודים, שירים ואוכל, אורחים ומשפחתיות חמה. תאמינו לי היה כייף!!!!! אבל הכייף היה חסר. חסר כי הילד הגדול שלי חייל.

חייל שנמצא בכ-ל-א צ-ב-א-י כל החג.

חייל חרדי מורעל שהתגייס מתוך אהבה לעם ישראל ורצון להגן עליו. מתוך רוח קרב ונכונות לעשות כל שביכולתו כדי לשרת את המדינה.
אמנם הוא רצה והתחיל הליך של גיוס ליחידה מובחרת, אך אוטומטית בגלל הרקע החרדי והישיבתי שלו הוא מקבל קב״א נמוכה יחסית, (על אף שהתאמן לקראת הגיוס במשך שנה במסגרת ארגון ״אחריי״). בסופו של דבר החליט לא ללחוץ ואף וויתר על החלום שלו בעקבות מסע שכנועים, והתגייס במסלולי גיוס חרדים גיוס חרדים או איך שלא קוראים לזה נצח יהודה. כי הסבירו לו שיאפשרו לו כל מיני דברים כמו פטור זקן וזמנים לתפילות, שטיסה לאומן בראש השנה זה דבר שבשיגרה, שאין בנות בסביבה, לא חיילות ולא מפקדות.

פטור זקן הוא קיבל, וגם ללכת עם ציצית בחוץ מאשרים לו. אבל למי שחשוב לטוס לאומן השנה החליטו לא לאשר. מהתירוץ : שנה שעברה לקח להם זמן להחזיר את חיילים לשיגרה.

כל הנסיונות של הבן שלי לקבל אישור נכשלו.

(הוא לא ביקש טיסה למשחק כדורגל בברצלונה! ולא טיול מסיבת רווקים ליון. לא ביקש חופש ארוך או משהו קיצוני אחר. גם ככה הפלוגה שלו היתה אמורה להיות בבית בחג).

גם הנסיונות פעם אחר פעם, לקבל פגישה עם המפקד האחראי עליו וזה שמחליט בענין נכשלו.

הילד שלי שעד כה התנדב לכל משימה, והיה אחד מבין החיילים המצטיינים והמסורים של הפלוגה הרגיש מרומה ומאוכזב. בהתייעצות עם הרב שלו החליט שהוא לא מוותר על הרוחניות שלו, ואם שנה שעברה תפילות באומן ברוב עם רוממו אותו ופתחו לו את הלב, גם השנה הוא יהיה שם!!!!!

גם במחיר של חזרה ישר לכלא.

ילד גדול. מקבל החלטות, רווח מול הפסד. זכותו.

אלה ש….. כשאתה מגיע לכלא, אפילו שאומרים לך שזאת שלוחה של נצח יהודה, אתה נכנס ואז מגלה שיש שם סוהרות, מפקדות, ואפילו חיילות אסירות. מפקדות שצורחות בלי הפסקה, ומשפילות אותך על בסיס יומיומי.

#אין לי טענות# על זה שהוא ילד טוב ואף אסיר טוב שלא עושה בעיות ולמרות זאת לא הסכימו לתת לו חופש לחג.

#יש לי טענות# ומלא!!! על זה שהוא התחנן לקבל אישור להכניס 4 המינים שנביא לו לכבוד החג, וכל יום שאל ״האם יש אישור?״ כדי שנספיק להביא לו את זה בזמן סביר. והתשובה היתה: עוד אין אישור. וכך זה נמשך עד ערב החג בצהרים(!!). אז הסוהרת/המפקדת(!!) באה והודיע לו: ״יש אישור״. יש אישור??? וואלה . תודה רבה באמת. טוב שהאישור לא הגיע במוצאי חג סוכות של שנה הבאה.

על זה שבהושענא רבא בבוקר הודיעו להם שאין יותר כניסה לסוכה כי החג נגמר.

על זה שלא נותנים להם להתפלל תפילה במנין בחג. על זה שאין זמן להקפות ושמחה עם התורה. רק מסדרים של שעות על שעות.

אפילו הבדלה לא נותנים להם לעשות. הבדלה?!?!!!

הכריחו אותם לשבת לאכול בצאת החג. וכשאני אומרת הכריחו, זה פשוטו כמשמעו, אם אתה מסרב ולא אוכל – אתה עולה למשפט… אז האסירי ציון שלנו, שנמצאים בגלות הכלא הצבאי במדינת ישראל, בקשו מהמפקד התורן (לכבוד החג הביאו להם מפקד דרוזי!!!) קודם לעשות הבדלה כי אי אפשר לאכול לפני. והאקסטרה חביב הודיע להם בשאגות אריה וחריקת שיניים שהם לא החיילים הדתיים הראשונים שנמצאים תחתיו, ושלא יבלבלו את המוח, שאין שום בעיה לאכול לפני הבדלה ושבמילה הבאה הם עולים למשפט.

לא מבינה את זה. למה כל דבר מצריך מלחמה?

יש משהו יותר בסיסי מלעשות ״הבדלה״??? מלשמור את מצוות החג.

יש משהו יותר בסיסי עבור בחורי ישיבות מלשרת ללא בנות?????

בעיני זה חשוב שכולם ידעו איך הדברים נראים מבפנים… שלא יעבדו עליכם. לא מסלולי גיוס חרדים ולא נעליים. צבא זה צבא, עם כל הכללים והאטימות הרגילים.
כשבממשלה מבטיחים להנגיש את הצבא לחרדים, כדי שיהיה #שויון_בנטל ועוד שאר מילים יפות, אני לא חושבת שזה דבר שבאמת יכול לקרות.
זה קשקוש מכובס במילים יפות.

אגב, גם כשמקטלגים את החרדים בקב״א נמוכה, ולא נותנים באוטומט למורעל איכותי להגיע לכל יחידה שיבחר רק מעצם היותו חרדי, אין כאן שויון.

אשמח שיגיע לכמה שיותר בחורים שמתלבטים. כן צבא לא צבא… שומרי מצוות, אם הדת חשובה לכם תתרחקו משם. אם הכבוד העצמי שלכם – מהווה שיקול, זה לא המקום בשבילכם. אם בצבא רוצים אותנו – שיתאמצו עבורנו הרבה יותר.

שנה שעברה הוא טס לאומן עם כמעט כל הישיבה שלו, והרגיש שתפילות כאלה והרגשת קדושה מעולם עוד לא היתה לו. היה ברור לו שיחזור לשם גם שנה הבאה.

זה בהחלט היה חלק מהשיקול שלו בגיוס דרך מסלול חרדי, כשאמרו לו שמאשרים לטוס לאומן לראש השנה.

אבל בפועל לא נתנו לו אישור לטוס, והוא החליט שמתאבד על העניין.

על כך הוא קיבל עונש – 20 יום בכלא.

ובכלא בשונה מבפלוגה יש בנות, והרבה!!! גם סוהרות, גם מפקדות וגם חיילות אסירות.

סוהרות שמבצעות עליהם חיפוש על הגוף כשהם יוצאים ונכנסים בין אזורי הכלא השונים. זה לא בסדר…

היה מקרה בשבת שהוא היה צריך להכנס לתורנות שמירה, והסוהרת רצתה לעשות עליו חיפוש שאין ברשותו דברים שאסור, הוא היה צריך להתחנן שלא תיגע בו, אז היא אמרה לו: ״תחליט מה אתה מעדיף, או שאני עושה את החיפוש או המכשיר החשמלי?״ כלומר או נגיעה או חילול שבת. מה אתה מעדיף?

זה הזוי שאנחנו מדברים על כלא צבאי במדינת ישראל שנכלאים בו גם הרבה דתיים.

הילד שלי על כל דבר הכי קטן שקשור לדת היה צריך לריב שם. זה ממש מקומם!

אם כל כך חשוב לגייס חרדים, למה לא עושים יותר כדי שהם לא ירגישו שם במלחמת דת.

הבן שלי ילד ממושמע וטוב, ירא שמיים, באמת אכפת לו מתפילות ושמירת מצוות. ומנסה לשלב את החלום שלו להיות חייל, להיות לוחם, להגיע לדרגת מפקד ולשמור על המדינה. פגשת אותו אם אני לא טועה בלונדון לפני שנה וחצי. הוא ילד בוגר ואחראי.

עד כאן הפוסט.

 

בעקבות פרסם הפוסט שעורר הדים ברשת, כותבת  אם החייל ל'אקטואליק' על הפידבקים שהיא קיבלה.

אני מקוה שבעקבות הפוסט והמסר שלי – לא יתנכלו לילד בצה״ל!! המסר הוא חשוב!!! אין לי טענות למפקד הזוטר בחטיבה. יש לי טענות אל דוגלי השויון בנטל, וכל מיני לפידים למינים, שישקיעו יותר בענין השילוב! שיתנו לחייל דתי את התחושה של שווה בין שווים – אחרת איפה השויון האמור?

כיום, אנחנו בדור שאי אפשר יותר להשתיק ולהעלים עין. מאז שפרסמתי את הפוסט בפייסבוק פונים אלי הורים לילדים בהודעות פרטיות, ומספרים לי שגם הם חוו את זה. שהם נתקלו במקרים דומים, והגיע הזמן לשים את זה על השולחן.

במהלך השהות בכלא, אתה מתפתל כל הזמן… בין המלחמה על הדת לפחד והאיומים שיענישו אותך ויוסיפו לך ימים של כליאה. וזה יום כיפור, ושבת, וחג ועוד חג… וכל מה שאתה רוצה זה לחגוג עם המשפחה שלך.

עד כדי כך ששתקתי כל החג. עד הרגע שידעתי שהוא כבר בחוץ, הוא כבר סיים, יצא משערי הכלא, ואז אמרתי לעצמי:
עכשיו שזה כבר לא אינטרס רק שלי, אלא אינטרס של כולם – צריך לשים דברים על השולחן.

דובר צה"ל מסר בתגובה:  לחיילים ביחידתו של החייל אשר נמצאים בהכשרה בסיסית, בטירונות, לא אושרו חופשות לחו״ל בשל ריבוי גדול של בקשות ובהתאם לגרף ההכשרה.
החייל טס לאומן ללא אישור מפקדיו ונשפט למחבוש בבסיס הכליאה 396.
כמו כן, החייל פנה להכניס סט אישי של ארבעת המינים בעת החג, זאת על אף שבכל פלוגה כבר היו סטים, ובקשתו אושרה לפנים משורת הדין.

באשר לטענת ההבדלה, עקב ההקפות בצהריים שהתארכו מעט, ארוחת הערב התקיימה בזמן שקיעת החמה.
לאחר שהחייל פנה לקצין התורן, זה הורה לעשות הבדלה לפני תחילת הארוחה, כנדרש.

נציין כי ללוחמים אשר סיימו את שלב ההכשרה ומשרתים בגדוד אושרו מעל 60 בקשות לבקר באומן בראש השנה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הא

    הא כן? להתרחק? אם החייל חרדי או כל אחד שמחשיב עצמו דתי. אני ממליץ לא לא להתקרב לצבא. מי שבצבא קרוב לוודאי שלא נחשב דתי. ואף עושה חילול השם

    כן |
    הגב