"אם מרן היה חי היום לא היה מישהו שמעז פניו"(גלריה)

הרב דוד יוסף בעצרת בחירות של ש"ס: "ישנם במזרחי אנשים טובים אבל יש מהם שרדפו את עולם התורה בשנתיים האחרונות. רשת החינוך כמעט נסגרה לא היה לנו תקציבים ולולא רבי אריה דרעי שגייס כספים הרשת היתה קורסת"

חבר מועצת חכמי התוךה הגר"ד יוסף שליט"א יצא למסע חיזוק להצלחתה של תנועת ש"ס בקרב הכוללים במרכז הארץ. הגר"ד ביקר בכולל יביע אומר בבני ברק בראשות הגאון רבי יגאל כהן, בכולל מאיר אורה בראשות הגאון רבי משה דרעי ובכוללים בעיר פתח תקווה.

במהלך דבריו העלה את פועלה הגדול של תנועת ש"ס ודברי אביו מרן זיע"א אותם היה נושא בפני ההמונים מידי מערכת בחירות, "כמה אנשים זכו לתורה בזכות תנועת ש"ס. כל הזמן היה אומר מרן זצ"ל, אדם יבא לכסא הכבוד יראה שרשום על שמו שהוא הקים בתי כנסיות מקוואת, ישיבות יגיד זה טעות זה לא אני. יגידו לו כן זה שלך הצבעת לתנועת ש"ס".

"אין לי ספק שאם מרן היה היום לא היה מישהו שהיה מעיז פניו, ודאי היה מרן נלחם בכל כוחו. אמרו לי שכאן ב"ה אין בלבולים" המשיך הגר"ד. "אבל לצערנו בא נחשוב רבותי, בואו נחשוב עושים קואליציות בתוך מפלגה אחת, חיבור עם מזרחי. נכון ישנם במזרחי אנשים טובים אבל יש מהם שרדפו את עולם התורה בשנתיים האחרונות. רשת החינוך כמעט נסגרה לא היה לנו תקציבים. רדפו את הרשת באכזריות נוראה ואחרי שאבא הלך לעולמו הסתובבנו לגייס כספים. הרב אריה גייס למעלה מעשרה מיליון דולר בשביל הרשת ובזה בקושי הצלחנו שהיא לא תתמוטט הרשת. אנחנו לא יכולים להמשיך ככה. אם לא יהיה לנו כח גדול לא נוכל להמשיך. ועכשיו ללכת עם אותם שרדפו אותנו יש ביניהם רב אחד שנחשב אצלם חשוב מאד.

"כשאחי הרב יעקב זצ"ל הלך לעולמו במקום אחד עשו עצרת לזכרו והזמינו אותי. התקשר אלי איזה יהודי אחד ואמר לי יש במודעה את השם שלך עם השם של אותו רב, איך אתה הולך להופיע איתו?. אמרתי להם לא ידעתי שהוא מגיע אבל יש לי דעת תורה אני יילך לשאול את אבי מורי, שאלתי את אבא ואמר לי אסור לך להופיע איתו. ועכשיו בשנתיים האחרונות ראינו מה היה בגיוס הוא גם היה חלק מהעניין הזה ואיליו הם מתחברים כעת".

לסיום ביקש הגר"ד "אבי מורי יהיה מליץ יושר שלו של כל מי שיפעל לתנועה. רבותי כל אחד ואחד מאתנו יש לו שכנים יש לו חברים יש לו קרובים, יש ודאי מטה בחירות בודאי יעבדו שם, אבל גם כל אחד באופן פרטי יש לו שכנים, משפחה, חברים, שיפעל אצלם שיצביעו למען ש"ס".

IMG-20150219-WA0039

IMG-20150219-WA0041

IMG-20150219-WA0042

IMG-20150219-WA0044

IMG-20150219-WA0043

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל הכבוד לרבי אריה. גייס 10 מיליון דולר ולא גזר לעצמו קופון…

  חנוכה |
  הגב
 2. חלפו הזמנים בהם צריך להמליץ על גדולי התורה הלאומיים.
  היום רבני ש"ס הם הצריכים להוכיח שלמדו ויודעים משהו.

  לאדם - המגיב הקודם |
  הגב
 3. אני מאוד מקווה שמה שהרב דוד אמר לא מופנה לגר"ד ליאור.
  רצוני לפנות לעורכי האתר וקוראיו, דעו לכם שהגר"ד ליאור גדול מאוד בתורה ונחשב ממש בשורה הראשונה לכל מועצת חכמי ש"ס ויהדות התורה אם לא יותר ואת זה ידע הגר"י יוסף זצ"ל והחשיב מאוד את הרב ליאור תבדקו את זה!!!
  כך גם הגר"א שפירא זצ"ל החשיב מאוד את הגר"ד ליאור יעויין במכתב ברכה שכתב לו לחלק אבהע"ז {" הנה כבוד ידידי יקירי הגאון המפורסם….. והנה האמת היא כי הרב המחבר גדול בתורה בכל חלקי השו"ע וכבר אתמחי גברא בפסיקותיו….ובקיאותו בש"ס וראשונים ובכל חלקי השו"ע וגדולי פוסקי האחרונים מעידים על גדולתו וע"כ לא באתי אלא לברכה".} וכן הגר"מ אליהו זצ"ל
  והנה מקצת שבחיו : רב כפר הרואה , דיין בביה"ד בב"ש , ראש ישיבה בק"א רב היישוב שם אב"ד שם ,לפי מה שזכור לי הוא גם היה אחראי על מבחני הדיינות ברבנות{נראה לי על הכתיבה} עוד דבר ידוע שהיה צריך להתמנות לבית דין הגדול רק בגלל שאנשי השמאל עמדו מנגד לא מונה.
  בתור תלמיד אני יודע בודאות שדעת הרב ליאור לא היה נגד הישיבות וזו עלילה שקרית. וכי אתם חושבים שהרב מזוז היה מסכים לחבור לרב ליאור .
  אם כן דעו לכם שאע"פ שהרבה חולקים בהשקפה עליו דעתו דעת תורה וחייבים לכבדו וכן גם הרבנים שמדברים לעיל חייבים לכבדו לקטנים ממנו בחכמה ובמניין .עליי להזכיר שהרב ליאור עבר את גיל שמונים ולכן נזכיר מה שאמר בר קפרא "אם חכמה אין זקנה אין???"

  אדם |
  הגב