"אם נלך למהלך צבאי – אנחנו נקבע את העיתוי ואת התנאים"

"אני לא מעורב בכל נושא ההסדרה, לא מאמין בהסדרה – וההסדרה היחידה זו המציאות בשטח", אמר ליברמן במהלך ביקורו בעוטף עזה

שר הביטחון, אביגדור ליברמן,ביקר אתמול בקיבוץ כיסופים הסמוך לגבול עזה, והתייחס במהלך הביקור להסדרה מול חמאס – וטען כי אין לו קשר להסדרה ברצועה."אני לא מעורב בכל נושא ההסדרה, לא מאמין בהסדרה – וההסדרה היחידה זו המציאות בשטח", אמר ליברמן, "בימים האחרונים ראינו שחמאס שולט באופן מוחלט במה שקורה בעזה. המחאה הספונטנית, התושבים, זה הכל שליטה מוחלטת של חמאס. בימים האחרונים היה חג וכל האלימות ירדה כמעט לאפס".

ליברמן הסביר:"אנחנו רוצים קודם כל שקט בטחוני. אם נחליט שאין ברירה וצריך מהלך צבאי – אנחנו נקבע את העיתוי והתנאים. חמאס הוא ארגון טרור שמטרתו השמדת מדינת ישראל ולכן לא חושב שיש על מה לדבר איתו. הדבר שאנחנו מדברים דרך המצרים הוא שלא תהיה התקדמות או הסדרים חדשים עד הפתרון בסוגיית השבויים והנעדרים. אם חמאס רוצים להתקדם לאיזשהו מקום – קודם כל זה השבויים והנעדרים".

ליברמן התייחס למדיניות העדינה כלפי הפלסטינים. "כל הסיפורים בתקשורת וכל הדיבורים וההאשמות, למדתי בזמנו מאריק שרון דבר אחד חשוב: כשאתה חזק והעוצמה בידיים שלך – תדבר ברוגע, וכשצריך לתת מכה – תן את המכה הכי חזקה וכואבת. אנחנו רוצים להשיג שקט ביטחוני ואם נחליט שאין ברירה וצריך להוביל מהלך צבאי, נעשה מה שצריך לעשות – אנחנו נקבע את העיתוי ואת התנאים".

שר הביטחון הוסיף כי יקבע משוואה לפי התנהלות תושבי עזה: "יש טרור – אין כלכלה, אין טרור – תהיה כלכלה. חייבת להיות זיקה ישירה, זה המסר החשוב שאנחנו מנסים להעביר לתושבי עזה, לעזתי הממוצע שדואג לפרנסה ואיך להאכיל את משפחתו. אם היום יהיה שקט, המעברים יישארו פתוחים – אם לא יהיה שקט הם ייסגרו. בכרם שלום עברו מאות ואולי אלף משאיות בימים האחרונים והיה שקט מוחלט".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.