אמא של הדס משחזרת: "צעקתי לאנשים שהדס מתרסקת מתחת לדחפור"

מרת חנה דוויק נהרגה והדס לוי כבת החמש נפצעה באורח אנוש אמש (שלישי), מפגיעת טרקטור שנפל ממשאית בכביש 446, סמוך לחשמונאים שליד מודיעין עילית. אבישג, אמא של הדס משחזרת: "לפני שזה קרה החברה שלידי אמרה לי 'תראי תראי איך הוא נוהג כמו מטורף', תוך כמה שניות הטרקטור נפל. הדס ספגה פגיעה במוח מאוד קשה, נזק בלתי הפיך"

מרת חנה דוויק נהרגה והדס לוי כבת החמש נפצעה באורח אנוש אמש (שלישי), מפגיעת טרקטור שנפל ממשאית בכביש 446, סמוך לחשמונאים שליד מודיעין עילית. אבישג, אמא של הדס משחזרת: "לפני שזה קרה החברה שלידי אמרה לי 'תראי תראי איך הוא נוהג כמו מטורף', תוך כמה שניות הטרקטור נפל. הדס ספגה פגיעה במוח מאוד קשה, נזק בלתי הפיך".

מחקירת התאונה עולה כי נהג המשאית שהובילה את הטרקטור נסע במהירות גבוהה שלא התאימה לתנאי הדרך וכתוצאה מכך התהפך הכלי ונפל אל הכביש. בתאונה נהרגה כאמור, חנה גאולה דוויק, אם לשבעה תושבת מודיעין עילית, והדס לוי בת החמש נפצעה אנושות. הנהג עוכב לחקירה בידי שוטרי משטרת מחוז ש"י.

השתיים נלכדו מתחת לטרקטור וחולצו בידי כוחות כיבוי אש מתחנת מתתיהו הסמוכה. הן פונו לבית החולים שיבא בתל השומר, תוך כדי ביצוע פעולות החייאה בילדה, שם נפטרה בהמשך דוויק מפצעיה. דוויק היא אימו של הזמר החרדי משה דוויק.

(באדיבות רשת)

בראיון ל'ערוץ 2' שיחזרה אבישג את שאריע: "אני עפתי אחורה אבל הדחפור לא נפל עליי". "נפלתי, קיבלתי שבר רציני במרפק ופשוט עקפתי את המעקה בטיחות, חיפשתי את הדס ולא ראיתי אותה. הבנתי שהיא מתחת ואז צעקתי לאנשים להם שהדס מתחת לטרקטור, צעקתי שהיא התרסקה. אני לא יודעת כמה זמן לקח לחלץ אותה, עשו עליה החייאה, כל הזמן כל הזמן כל הזמן, בלי הפסקה. גם במיון עשו עליה החייאה".

בזמן שהרופאים נלחמו על חייה של הדס הקטנה, לבית המשפט בירושלים הובא הבוקר זכריה בראשי, נהג המשאית. הוא חשוד בהריגה ברשלנות מאחר שלא קשר את הדחפור למשאית כראוי. בית המשפט שחרר אותו למעצר בית של יומיים וקבע כי מדובר בטרגדיה שיכולה הייתה לקרות לכל נהג, אך רישיונו נשלל. שבעת ילדיה של חנה דוויק אבלים על אימם. הוריה ואחותה של הדס הקטנה מתפללים בדבקות לשלומה, לאחר שספגה פגיעת ראש קשה מאוד.

"אני ראיתי אותו בכיכר שאחרי המחסום נוסע בצורה מופרעת, כמה דקות לפני התאונה", אמר בכאב יהודה, אביה של הדס. "הן לא עשו שום דבר רע, עשו הכל כמו שצריך, הלכו על המדרכה. רשלנות, חוסר אחריות של נהג כזה גרם למה שקרה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.