אשתו לובשת מעילי עור, הוא מטיף על כפרות?(וידאו)

על רקע החלטת שר החקלאות אורי אריאל לצאת בקמפיין כנגד מנהג הכפרות התארח בתכנית "הבוקר של קשת" הרב עו"ד דב הלברטל, ותקף בחריפות את שר החקלאות

על רקע החלטת שר החקלאות אורי אריאל לצאת בקמפיין כנגד מנהג הכפרות התארח  בתכנית "הבוקר של קשת" הרב עו"ד דב הלברטל, טל גלבוע, ואסא קיסר, מרצה לטבעונות ביהדות, כדי לדבר על הנושא הטעון.

."מחזיקים את התרנגולים האלה לכפרות בתנאים מחפירים", ספרה גלבוע הבוקר, "העופות האלה הם בעצם אפרוחים 40 יום לפני שחיטה, שאנשים אוכלים. זה שהם כאלה גדולים זה כי הם מולעטי אנטיביוטיקה כזרזי גדילה, ותרופות לרב, ונותנים להם עוד עגינה בדרך לשחיטה – זאת אומרת שהסבל הוא בל יתואר".

לצדה באולפן "הבוקר של קשת" ישב הרב עו"ד דב הלברטל, שתקף את הקמפיין  שהפיץ משרד החקלאות, הקורא לציבור לבצע כפרות בכסף במקום בתרנגולות: "כל הסיפור הזה זו דמגוגיה אחת גדולה", אמר הלברטל בעצבים, "כל האנימציה הזאת. הרי תראו את האבסורד המוסרי. שר החקלאות שלא אכפת לו להתסיס את כל העולם היהודי והערבי, לגרום לשפך דם יהודי וערבי ברחובות, הוא פתאום עושה אנימציות על תרנגולים? הכל פוליטיקה. תקח את האנימציה הזאת ותעשה אותה לכך שלא יאכלו בכלל בשר. למה זה קשור לכפרות? אתה יוצא נגד ההלכה היהודית, שנותנת שליטה לאדם על בעלי חיים. אשתו של שר החקלאות לובשת מעילי עור, הוא בא להטיף לי על כפרות?"תקף הלברטל.

 

בשלב הזה התערבה המראיינת גלית גוטמן ושאלה את הלברטל אם לא ראוי לשאול את עצמנו, האם יכול להיות שמדובר במעשה ברברי, הלברטל התרגז עוד יותר והשיב: "להגיד על כל גדולי העולם שהם עושים דברים ברבריים? מחר יגידו את זה על ברית מילה". גלבוע התערבה וציינה: "אנחנו מדברים על אורי אריאל, איזה בן אדם הוא, ואז על ברית מילה, בואו נתעסק שניה בעניין של הכפרות". כאן נכנס לדיון הרב אסא קיסר, מרצה על טבעונות ביהדות: "אני שומע את הגוף שלי רועד מכובד חילול השם שאני מרגיש שנעשה כאן בשולחן. מי שמסתובב בבני ברק רואה מודעות שקוראות לעשות כפרות בכסף. זה דבר מבורך מאד. נזכיר שרבי יוסף קארו אמר שהשימוש בתרנגולים הוא מנהג של עבודה זרה. הרב יצחק כדורי אמר בצורה חד משמעית להפסיק את המנהג הזה, כי יש בו גם איסור של צער בעלי חיים. לגבי אכילת בשר, אולי לא הרבה פה יודעים, אבל היהדות היא נגד. כל הגדולים אמרו שהיתר אכילת בשר שניתן לאדם שקול כנגד היתר לחטוף אישה משדה הקרב – מצווה שעליה דרשו חכמים שהיא מצווה מגונה. היתר אכילת הבשר נקבע כהיתר דומה, וכהיתר בדיעבד ולא מלכתחילה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.